Українці перемогли у хакатоні NASA Space Apps Challenge
Команда українських фахівців виграла міжнародний хакатон NASA Space Apps Challenge 2023. Загалом у ньому брало участь понад 5500 команд з усього світу, а у фіналі були визначені переможці в 10 категоріях.
Проєкт української команди Storm Prophet — це прогнозування геомагнітних штормів за допомогою аналізу даних DSCOVR (Deep Space Climate Observatory) та LSTM-моделей. Він переміг в категорії «Найкраще використання даних». Детальніше з проєктом можна ознайомитися на на GitHub.
🚀 Про команду
- Євген Татаринов, кандидат фізико-математичних наук та програміст,
- Анастасія Лукʼяненко — eкспертка з машинного навчання,
- Максим Копистко — подкастер та проектний менеджер,
- Вадим Лозовський — астрофізик та програміст,
- Костянтин Кузьмичов- програміст баз даних,
- Андрій Солов’єнко — фулстек-розробник та бакалавр з статистики.
🚀 Що дає перемога у конкурсі
Переможці отримують запрошення на поїздку у Вашингтон, зокрема можуть відвідати NASA і поспілкуватися з фахівцями агентства. Добирання та оформлення документів для виїзду команда оплачує власним коштом.
У 2020 році на цьому хакатоні також перемогла команда українців — FireWay, яка створила універсальний космічний конектор для заправки супутників. Однак вона не поїхала у Штати через пандемію — подію провели віртуально. Запрошення відвідати NASA дійсне для переможців протягом кількох років, тож розробники сподівались потрапити туди згодом. Однак почалася повномасштабна війна і ці плани не вдалося втілити.
🚀 Про проєкт Storm Prophet
Учасники команди вирішили взяти участь у хакатоні у вересні 2023 року і почали обирати собі челендж. Зупинилися на «Оракулі космічної погоди». Він використовує інформацію про сонячну активність та інших дані міжпланетного простору і може допомогти із запобіганням технічних проблем — наприклад, виходу з ладу електромереж і супутникових систем. Команда вирішила зробити прогноз за допомогою нейронних мереж.
🚀 Про NASA Space Apps Challenge
NASA Space Apps Challenge — це міжнародний хакатон, заснований 2012 року, який проходить під егідою NASA (Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США) у різних країнах. Він проходить щороку і триває 48 годин, протягом яких поціновувачі космосу з усього світу працюють над розв’язанням реальних завдань від NASA.
У 2020 році DOU записував інтерв’ю з командою українців FireWay, які теж здобули перемогу на цьому хакатоні. Команда створила універсальний космічний конектор для заправки супутників.
4 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.