Україна стала членом Обʼєднаного центру з кібероборони НАТО на правах контрибутора. Що це передбачає
16 травня Україна стала повноцінним членом-контрибутором Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (CCDCOE — The NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence). Біля штаб-квартири кіберцентру в Таллінні урочисто підняли український прапор, про це повідомило Міністерство закордонних справ.
🇺🇦Today the National Flag of Ukraine is officially raised at the Headquarters of the #NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence in Tallinn, marking official accession of Ukraine to the @ccdcoe pic.twitter.com/etVKyDiGIp
— MFA of Ukraine 🇺🇦 (@MFA_Ukraine) May 16, 2023
📌 Деталі
Як зазначають в РНБО, Україна пройшла довгий шлях, щоб вступити в CCDCOE. Запит на вступ подали ще у 2021 році. Згодом за ініціативи Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) розробили і в лютому 2023 року прийняли постанову Кабміну, яка дозволяє направити у довготривале відрядження представника України на роботу до Центру.
Згідно з постановою НКЦК, Україну в кіберцентрі представлятиме фахівець Держспецзв’язку. Також можлива подальша присутність на ротаційній основі представників Міністерства оборони й Служби безпеки.
«Це історичний день для нашої держави і важливий крок на шляху вступу України до НАТО. Членство у CCDCOE дозволить нам ефективніше взаємодіяти на міжнародній арені у сфері кібербезпеки та кібероборони, а також обмінюватися досвідом з країнами-членами Центру. Сьогодні Україна — на передовій світової кібервійни, яку рф веде проти нас, країн Європи та інших демократичних держав. І ми маємо мобілізувати усі необхідні ресурси, об’єднати сили і засоби для того, щоб разом раз і назавжди дати відсічі ворогу», — зазначив Секретар РНБО України Олексій Данілов.
📌 Що дає членство
Об’єднаний центр передових технологій з кібероборони НАТО — одна з ключових структур альянсу у сфері кібероборони, що опікується питаннями кібербезпеки як на стратегічному, так і на практичному рівнях. Центр створили у 2008 році у відповідь на російську агресію у кіберпросторі щодо країн-членів НАТО. Сьогодні до CCDCOE входять 30 країн-членів НАТО та 8 країн-контрибуторів.
«Членство дозволить оперативно обмінюватись інформацією щодо виявлення та протидії сучасним кіберзагрозам, відпрацьовувати навички спільного реагування на кібератаки, проводити спільні операції оборони і стримування у кіберпросторі, а також брати участь у формуванні стратегічних підходів та вироблення нових політик у сфері кібербезпеки та кібероборони на міжнародному рівні. Україна отримає доступ до передових технологій і провідних досліджень, які проводять у CCDCOE», — пояснюють в РНБО.
Нагадаємо, США направили в Україну понад 40 фахівців із кібербезпеки, щоб протидіяти російським хакерам. Спеціальна американська група Cyber National Mission Force (CNMF) провела 47 оборонних кібероперацій у 20 країнах світу. Україна — серед них.
2 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.