Президент анонсував новий механізм бронювання для співробітників підприємств
В Україні мають розробити новий механізм бронювання для військовозобов’язаних співробітників підприємств. Про це Володимир Зеленський заявив на Конгресі, присвяченому економічному розвитку Черкаської області.
«Ми всі підтримуємо наших воїнів, але без людей, які працюють, не буде заробітних плат. Зберігати економіку дуже потрібно. Але при цьому ми повинні не забувати: ми не можемо залишити хлопців на передовій без ротації. Це також дуже важливо. Сьогодні це пріоритет. Тому ми дотримуємося цієї формули: ти воюєш або працюєш на державу», — зазначив Володимир Зеленський.
Він також наголосив, що важливо знайти формат підтримки бізнесу, який працює відкрито та сплачує податки:
«Я попросив наших економістів і правоохоронців розробити особливий підхід до бізнесу, який повністю працює „в білу“. Чесного українського бізнесу, щоб до таких людей на час війни не було питань від податківців і правоохоронців».
Зеленський нагадав, що нещодавно було створено Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану. До її складу увійшли засновники ІТ-компаній, зокрема Ajax Systems, SoftServe і Netpeak Group.
Нагадаємо, у січні стало відомо про новий законопроєкт, який може змінити процес бронювання співробітників. У ньому йдеться про щомісячний фіксований платіж для компаній, після сплати якого можна забронювати працівника незалежно від посади. Варіант, який розглядався — фіксована щомісячна ставка у розмірі 20 000 грн за кожного фахівця. Головна умова — компанія має працювати в «білу» та сплачувати податки до бюджету.
Днями Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Верховної Ради із закликом не квапитися з ухваленням законопроєкту про мобілізацію, а доопрацювати цей документ. В Асоціації наголосили на тому, що важливо передбачити бронювання працівників, які не належать до критично важливих підприємств, але водночас активно працюють та сплачують податки до бюджету України.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
10 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.