Біля Львова зводять містечко для айтівців — ІТ Village. DOU дізнався деталі про будівництво й отримав актуальні фото
У селі Нагоряни, що за девʼять кілометрів від Львова, зводять містечко для айтівців — IT Village. Проєкт Львівського IT Кластера стартував ще у 2018 році, але під час повномасштабної війни став на паузу. Однак вже є 65 майбутніх власників, які обʼєдналися в кооператив й викупили там ділянки. Завершити частину робіт й здати деякі помешкання в експлуатацію планують орієнтовно у 2025 році.
СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський розповів DOU деталі про будівництво, виклики під час війни, вартість житла в IT Village та чи реально туди потрапити людям не з ІТ-спільноти. Також ми отримали найсвіжіші фото, як зараз виглядає територія містечка.
📌 Про проєкт
ІТ Village — це самоврядна організація, у ній є сформоване правління з учасників проєкту. Львівський ІТ Кластер виступив ініціатором проєкту, але безпосереднє втілення, будівництво веде кооператив учасників — зараз їх 65. Ці люди обирають собі правління, наймають на роботу команду підрядників і ведуть будівництво. Тобто власники, які житимуть в одній спільноті разом, буквально її і будують.
Мешканці IT Village — це ІТ-спеціалісти рівня Senior: розробники, інженери, менеджери, Delivery директори, керівники та співвласники компаній. Орієнтовно 90% — це люди сімейні та з дітьми, які шукають комфортне житло для родини. У проєкті також є представники інших креативних галузей, які розділяють цінності IT Village.
📌 На якому етапі роботи
З початком повномасштабного вторгнення проєкт призупинили, як і всі будівництва в Україні. У травні
До війни ми спостерігали позитивну динаміку приєднання учасників до IT Village, але наразі четверту і п’яту чергу перенесли на післявоєнний період. Тому в реалізації зараз перша, друга та третя черги будівництва. Важливо закінчити ті роботи, які почалися до повномасштабного вторгнення.
Зараз в IT Village прокладають мережі водо- і газопостачання, проводять електроживлення, облаштовують очисні споруди. Кожен етап робіт попередньо погоджується зі всіма учасниками та членами правління кооперативу. Зведення будинків залежить безпосередньо від власників. Кожен будує у комфортному для нього темпі. Хтось може витратити рік лише на проєктування, а хтось — повністю звести дім. Тобто тут дуже індивідуальна історія, яка залежить від низки факторів, зокрема і фінансових.
Остаточні дати завершення будівництва затверджує правління IT Village. Поки що йдеться про термін 18 місяців, починаючи з липня 2023 року, — тобто орієнтовно 2025 рік. План будівництва поділений на шість етапів. Наразі все йде відповідно до нього. Сподіваємось, що не виникне нових непередбачуваних обставин, через які доведеться коригувати ці терміни.
📌 Як на будівництво вплинула війна
Повномасштабне вторгнення на декілька місяців зупинило всі роботи. Пізніше правління внесло зміни в плани будівництва та підкоригувало їх з врахуванням актуальних обставин і можливих ризиків. Темп роботи інший, але він максимально враховує нинішні умови. Тому будинки зводяться, прокладаються комунікації, долучаються нові учасники.
У фокусі — завершити розпочате. Наразі вільними залишились 15 ділянок, кілька із яких уже заброньовані, 65 — викуплені. Додаткові місця, можливо, будуть в наступних чергах, але зараз про це рано говорити.
Також війна вплинула на платоспроможність і фінансові пріоритети учасників IT Village. До повномасштабного вторгнення люди були більш сміливі у довготривалому плануванні, активніше вкладалися в довгострокові проєкти. Війна ці темпи змінила: хтось став більш заощадливим, у когось родина опинилась за кордоном, для когось будівництво саме зараз не на часі. А дехто з учасників вніс корективи у план будівництва, бо допомога ЗСУ стала вагомим пріоритетом — люди донатять чи долучаються до волонтерських проєктів.
📌 Як потрапити в IT Village і скільки коштує м²
Щоб придбати житло в IT Village, потрібно стати учасником кооперативу та сплатити вступний і членський внески. Далі обрати земельну ділянку, укласти договори на її купівлю, укласти договір із кооперативом на приєднання до будівництва комунікацій, обрати з чотирьох варіантів тип будинку та почати роботи. Детальніше про вартість усіх платежів можна дізнатися у менеджерів проєкту IT Village, контакти є на сайті.
Стати учасником IT Village може також і фахівець компанії, яка не входить у Львівський ІТ Кластер. Але якщо б у нас було, наприклад, два претенденти на одну ділянку, то перевага була б на стороні працівника кластерної компанії. Але загалом обмежень немає. Серед учасників є представники й інших креативних галузей, а не лише ІТ.
Ціна залежить від багатьох факторів, але насамперед — від комплектації будинку та його розміру. Вартість м² стартує від $1100 (це вже з урахуванням ціни земельної ділянки).
Візуалізація будинку типу 4+
Правління IT Village врахувало безпековий момент, який став важливим пунктом після повномасштабного вторгнення. Тепер учасники проєкту прагнуть безпеки для себе і своїх сімей, тому в кожному будинку можна облаштувати укриття. Територія комплексу охоронятиметься, а помешкання можна зробити повністю автономними.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
Найкращі коментарі пропустити