Штучний інтелект пише тексти майже як людина. Розповідаємо деталі
Компанія OpenAI днями представила оновлення своєї AI-технології обробки мови GPT-3.5, а також чат-бота, який працює на цьому алгоритмі, повідомляє AIN.UA.
Користувачі, які вже спробували GPT-3.5, вражені тим, наскільки близько штучний інтелект підібрався до копіювання людини у написанні текстів. Водночас OpenAI закрила доступ і можливість тестування для українців.
Некомерційна компанія OpenAI давно працює з AI-технологіями. Зокрема, над нейромережею DALL-E, яка генерує зображення за текстовим описом. 2020 року компанія також представила алгоритм GPT-3, який навчали генерувати текст так, щоби він був максимально схожий на творіння автора-людини. Він писав курсові за 20 хвилин, що не надто різнилися від робіт, написаних справжніми студентами, та навіть вів блог, який читали десятки тисяч людей, не здогадуючись, що це творчість комп’ютера. Були в нього і відверті провали, на кшталт ісламофобських жартів.
📌 Що вміє нова технологія
З релізом нової версії GPT-3.5 компанія ще більше наблизилась до того стану, коли текст, згенерований AI, буде складно відрізнити від тексту, написаного людиною-автором чи копірайтером. GPT-3.5 — це неанонсована, але суттєво покращена версія GPT-3. Її можливості компанія продемонструвала, зокрема, у своєму ж чат-боті ChatGPT.
За даними Open AI, GPT-3.5 тренували на суміші тексту та коду, опублікованого до IV кварталу 2021 року. Як і GPT-3, й інші AI, що генерують текст, GPT-3.5 навчали тому, як пов’язані між собою речення в тексті, слова у реченні та частини слова, за допомогою великих обсягів контенту з інтернету, зокрема статей із «Вікіпедії», постів у соціальних мережах та інтернет-новин.
📌 Чим унікальна система text-davinci-003
За допомогою GPT-3.5 компанія створила кілька систем, налаштованих на специфічні завдання, кожна із них доступна через OpenAI API. Одну із них, text-davinci-003, яка може виконувати більш складні інструкції з написання тексту, якраз і обговорюють зараз користувачі, дивуючись результатам її роботи. Її вже назвали наступним ступенем у роботі AI з текстом.
text-davinci-003 створює дуже різні тексти: від віршів до новин чи романів. Наприклад, на Hacker News виклали вірш її авторства, який пояснює ейнштейнову теорію відносності.
📌 Де протестувати
Щоб протестувати, на що здатна нова версія алгоритму, потрібно мати акаунт на OpenAI. Компанія відкрила доступ до чат-боту, а також до Playground: сайту, де користувачі можуть безкоштовно тестувати її AI-рішення. Ця технологія доступна і для комерційного використання, але за гроші.
📌 Доступ із України зараз неможливий
Користувачі та розробники з України не можуть оцінити можливості ChatGPT, адже з невідомих причин OpenAI закрила українцям доступ до API GPT-3, на якому працює новий чатбот. Організація помістила Україну в один список з такими терористичними країнами, як росія та Іран.
Нагадаємо, раніше компанія OpenAI представила Codex — алгоритм, що перекладає англійську в програмний код на Python та інші популярні мови програмування.
Оновлення від 6 грудня: уточнення щодо доступу з України
24 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.