У Львові зʼявиться Дослідний центр із лабораторіями різних спрямувань. Реалізовувати проєкт буде Lviv ІТ Cluster
Львівський ІТ Кластер виграв інвестиційний конкурс на створення Дослідного центру для студентів інженерних спеціальностей. Про це повідомив СЕО Кластера Степан Веселовський.
«Далі нас чекає: затвердження рішення комісії, підписання інвестиційного договору, оголошення Кластером архітектурного конкурсу на визначення найкращої концепції центру, створення робочого проєкту і його реалізація», — зазначив він.
📌 Про проєкт
Раніше DOU писав про Дослідний центр, який має зʼявитись у Львові. Анонсували, що тут облаштують коворкінг і лабораторії різних спрямувань, а студенти, аспіранти й науковці матимуть безплатний доступ до матеріалів і приміщень Центру.
Центр буде на вулиці Каліча Гора, 5. Це триповерхова споруда ХІХ століття. У радянські часи тут був військкомат, а з
«Інвестор повинен реконструювати будівлю та реалізувати проєкт Дослідного центру з усіма його компонентами. Студенти, аспіранти та науковці відповідних спеціальностей матимуть безплатний доступ до матеріалів та приміщень Центру», — повідомив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
Зокрема, тут планують облаштувати лабораторії різних спрямувань — робототехніки, механічної обробки, кібербезпеки, радіоелектроніки, AR/VR + Gamedev, ІоТ, AI, а також окремий Data Center. У приміщеннях Центру можна буде організовувати лекції, семінари, воркшопи; проводити практичні заняття і самостійні дослідження; отримувати менторську підтримку від експертів і підприємців; працювати у коворкінгу.
🧑💻 Детальніше про лабораторії
Відповідно до проєкту, Дослідний центр об’єднуватиме лабораторії для міжсекторальних досліджень і простори для розвитку студентських стартапів. У Львівському ІТ Кластері розповіли детальніше про кожну із них.
🔺 Лабораторія ІоТ: моделювання та створення «розумних» побутових пристроїв.
🔺 Лабораторія AI: вирішення алгоритмічно складних задач, аналіз даних великих обсягів, розробка алгоритмів обробки відео, зображень або текстів.
🔺 Лабораторія робототехніки: навчання робототехніки, програмування, 3D-моделювання.
🔺 Лабораторія біоінженерії: дослідження в сфері біомедичної оптики, біосенсорів, розробка та імплантація бездротових датчиків для проведення фізіологічних вимірювань, дослідження у сфері електротехніки, мікроприладів.
🔺 Лабораторія HCI (людино-машинної взаємодії): використання різних методів для пошуку загальних принципів, які люди та машини використовують для вивчення, представлення та взаємодії з об’єктами; дослідження людської гаптики, розробка механічної гаптики, посилення взаємодії між людьми та машинами у віртуальній реальності й телеоператорних системах.
🔺 Лабораторія механічної обробки: прототипування і створення нових винаходів, вільний доступ до інструментів цифрового виготовлення.
🔺 Лабораторія AR/VR + Gamedev: розробка проєктів та ігор у сфері віртуальної, доповненої та змішаної реальності, можливість їх тестувати.
🔺 Лабораторія Design Thinking: практика й інновації; підготовка презентацій та робота над методами Design Thinking.
🔺 Лабораторія кібербезпеки: пошук кібербезпекових рішень нового покоління, здатних ефективно протистояти сучасним загрозам і ризикам, зокрема моделям захисту критичної інфраструктури й сервісів.
🔺 Лабораторія радіоелектроніки: створення і використання пристроїв для передавання, приймання та перетворення інформації за допомогою електромагнітної енергії; розробка пристроїв, що застосовуватимуться у радіозв’язку, космічній техніці, системах дистанційного керування, радіонавігації, автоматиці.
🔺 Data Center: обробка великих даних; робота над хмарними рішеннями.
Як розповіли у Кластері, лабораторії будуть пов’язані між собою для повного циклу створення інноваційних продуктів.
«Наприклад, частину пристрою можна буде виготовляти та програмувати в лабораторії IoT, а потім корпус для цього виробу виготовляти в лабораторії механічної обробки. Працювати у Центрі можна буде цілодобово. Водночас, вдень перевага надаватиметься роботі викладачів і студентів, а ввечері буде можливість проводити власні дослідження», — додав Степан Веселовський.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
2 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.