Від списків до броні — 25 днів. В Україні ухвалили чіткіші терміни для бронювання працівників
Кабінет Міністрів оновив процедуру бронювання військовозобов’язаних, визначивши чіткіші терміни для кожного з етапів процедури. Рішення ухвалили сьогодні на засіданні Уряду, про деталі інформує пресслужба Міністерства економіки.
Нововведення передбачає, що має минути не більше 25 робочих днів від отримання держорганами списків працівників до зарахування заброньованих на спеціальний військовий облік.
Терміни кожного з етапів збору й опрацювання інформації тепер є такими:
— подання органами державної влади списків до Генштабу (СБУ, Служби зовнішньої розвідки) — не довше, аніж 5 робочих днів;
— погодження списків та подання Генштабом (СБУ, СЗР) до Міністерства економіки — не довше, аніж 10 робочих днів;
— ухвалення в Мінекономіки рішення про бронювання військовозобов’язаних — не довше, аніж 5 робочих днів;
— зарахування військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік територіальним центром комплектування та соціальної підтримки — не довше, аніж 5 робочих днів.
«Одне з питань, яке порушує перед нами український бізнес, — тривалий час процедури бронювання працівників. Це обмежує можливості підприємців розробляти та реалізовувати виробничі плани й не сприяє підвищенню ділової активності.
Ми розуміємо, що певну роль в цій ситуації відіграє людський фактор та організація процесу. Тому ми ініціювали рішення, яке оптимізує процедуру бронювання, яке відтепер відбуватиметься в визначені стислі терміни», — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.
📌 Контекст
У лютому на Урядовому порталі зʼявився порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. Згодом DOU опублікував детальну інструкцію для компаній, які хочуть забронювати спеціалістів.
Для отримання бронювання від мобілізації компанія має подати поіменний список військовозобов’язаних співробітників, які претендують на бронювання. Окрім того — довідку про загальну кількість військовозобов’язаних — Форма для заповнення (у цьому документі потрібно вказати лише точну цифру, а не імена й прізвища співробітників).
«Компанія має показати кількість військовозобовʼязаних працівників цифрою, щоб підтвердити, що бронюють не більше 50%. Це має бути довідка від підприємства, як і передбачено в постанові», — прокоментували для DOU в Мінцифри.
У відомстві додали, що на бронювання можуть претендувати лише працівники, оформлені за трудовим договором. Заяви щодо ФОПів і гіг-контракторів не прийматимуть. Також заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков поділився алгоритмом бронювання для резидентів та нерезидентів Дія City.
Нещодавно у Мінцифри доповнили критерії, за якими визначатимуть, чи належить ІТ-компанія до переліку важливих і чи може забронювати від мобілізації своїх працівників. Також усі необхідні форми для заповнення зібрали на окремому гугл-диску.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
Немає коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.