В Україні затвердили нові правила бронювання працівників від мобілізації — документ (UPD)
У пʼятницю, 27 січня, уряд затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. DOU отримав у розпорядження текст відповідної постанови. Згодом документ також опублікували на Урядовому порталі.
Цією постановою Кабмін затвердив порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки. Також уряд встановив, що відстрочки від призову, які були надані раніше рішеннями Мінекономіки, будуть чинними і надалі упродовж строку, на який їх видали.
Критерії (вибірково):
☑️ загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство;
☑️ сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою відповідного обслуговуючого банку;
☑️ відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підтверджується довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства;
☑️ розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за звітний період (відповідно до даних Держстату), що підтверджується довідкою, наданою підприємством;
☑️ підприємство є резидентом Дія City.
Згідно з документом, до критично важливих підприємств також належать:
🔘 спеціалізовані установи ООН,
🔘 закордонні дипломатичні установи в Україні,
🔘 представництва донорських установ,
🔘 виконавці проєктів міжнародної технічної допомоги,
🔘 представництва міжнародних організацій, міжнародні та українські неурядові організації, які реалізують проєкти за кошти міжнародних партнерів.
Компанія може забронювати до 50% військовозобов’язаних працівників від їх кількості на дату подання списку. Керівники підприємств та їхні заступники підлягають бронюванню незалежно від віку, військового звання та військово-облікової спеціальності.
Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков на своїй сторінці у Facebook опублікував алгоритм бронювання для резидентів та нерезидентів Дія City.
«Ця постанова також дозволяє резидентам Дія City залучати до роботи іноземців та осіб без громадянства й без дозволу на працю. Співпрацювати на таких умовах можна лише через укладення GIG-контракту з фахівцем. Сама ж пільга діятиме до кінця воєнного стану. Це важливе рішення, адже менше регуляції та бюрократії — швидкі та ефективні процеси в компанії», — написав він.
Контекст
На початку листопада Верховна Рада ухвалила новий закон, який регулює порядок бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову під час мобілізації. Документ — рамковий, тож окремі його критерії ще мав затвердити Кабмін. Раніше DOU пояснював, що саме міністерство пропонує держорганам та бізнесу.
Оновлення від 31 січня: додали лінк на опубліковану постанову та алгоритм бронювання ІТ-фахівців.
Найкращі коментарі пропустити