Як ІТ-компаніям забронювати працівників від мобілізації. Опублікували дорожню карту процедури
Від лютого 2023 року в Україні діє оновлений порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. IT Ukraine Association поділилася з DOU дорожньою картою бронювання працівників, яку розробила спеціально для компаній (нижче — детальна інфографіка).
✔️ Крок 1
Підприємство має визначити, на яких підставах воно може претендувати на бронювання працівників. Критеріїв є кілька:
— належить до державних органів;
— має мобілізаційне завдання;
— надає послуги або виробляє товари для ЗСУ;
— є критично важливим для країни (попередньо потрібно пройти процедуру підтвердження цього статусу).
✔️ Крок 2
Підприємство має підготувати й подати список осіб, яких пропонує забронювати. Уповноважені відомства (Мінцифра, Міноборони або ж органи державної влади) перевіряють ці списки і передають їх до Генштабу.
✔️ Крок 3
Список погоджує Генштаб і направляє його до Міністекономіки. Міністерство приймає рішення щодо бронювання, яке перенаправляє знову на Генштаб.
✔️ Крок 4
Генштаб направляє рішення в ТЦК (територіальний центр комплектування), а Мінекономіки надсилає рішення компанії-заявнику. Отримавши витяг із рішення, заявник має звернутися до ТЦК й отримати підтвердження зарахування працівників на спеціальний облік, що гарантує їм тимчасове бронювання від мобілізації.
📌 Контекст
У лютому на Урядовому порталі зʼявився порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. Згодом DOU опублікував детальну інструкцію для компаній, які хочуть забронювати спеціалістів.
Для отримання бронювання від мобілізації компанія має подати поіменний список військовозобов’язаних співробітників, які претендують на бронювання. Окрім того — довідку про загальну кількість військовозобов’язаних — Форма для заповнення (у цьому документі потрібно вказати лише точну цифру, а не імена й прізвища співробітників).
«Компанія має показати кількість військовозобовʼязаних працівників цифрою, щоб підтвердити, що бронюють не більше 50%. Це має бути довідка від підприємства, як і передбачено в постанові», — прокоментували для DOU в Мінцифри.
У відомстві додали, що на бронювання можуть претендувати лише працівники, оформлені за трудовим договором. Заяви щодо ФОПів і гіг-контракторів не прийматимуть. Також заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков поділився алгоритмом бронювання для резидентів та нерезидентів Дія City.
10 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.