СБУ затримала сімох осіб за підозрою у державній зраді, серед них — працівник SoftServe. Компанія надала офіційний коментар
Служба безпеки України на своєму сайті повідомила, що викрила і затримала групу агентів рф під час спецоперації у Дніпрі. Один із затриманих — працівник дніпровського офісу SoftServe, цю інформацію DOU підтвердили в компанії. Контракт із ним вже розірвали, а корпоративні акаунти заблокували.
Затриманий айтівець, якого підозрюють у державній зраді. Фото: СБУ
⚫️ Які звинувачення і докази
За даними контррозвідки СБУ, семеро затриманих нібито передавали росіянам координати об’єктів критичної інфраструктури. Ці дані ворог міг використовувати під час ракетних ударів по місту. Після обстрілів агенти відвідували місця «прильотів», щоб встановити наслідки повітряних атак і повторно їх скоригувати.
Крім того, як інформують на сайті СБУ, підозрювані збирали розвіддані про базування та переміщення військової техніки, намагаючись виявити позиції української системи ППО. Для комунікації вони використовували анонімні месенджери, а локації передавали у вигляді електронних координат із фотоматеріалами.
Також СБУ перевіряє інформацію про можливу причетність затриманих до ракетного удару рф по житловому будинку в Дніпрі 14 січня.
На підставі зібраних доказів цим чоловікам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
⚫️ Коментар від SoftServe
«Ми шоковані звісткою про те, що один зі співробітників компанії — затриманий СБУ за підозрою у співпраці з росією, — зазначила директорка дніпровського центру розробки SoftServe Олена Корсун. — У нас велика команда в Дніпрі, яка має близько 800 ІТ-фахівців.
Ми боляче переживаємо трагедію, що трапилась 14 січня і яка торкнулась кількох наших колег безпосередньо. За час війни ми проактивно працювали, допомагаючи нашим фахівцям в Україні, продовжуючи створювати нові робочі місця та підтримувати країну. Але, на жаль, ми не змогли проконтролювати і перевірити абсолютно все.
Як тільки ми дізнались про цей випадок, ухвалили рішення про розірвання контракту з працівником. Його корпоративні акаунти вже заблоковані. Висунуті звинувачення і підозра у діях проти інтересів держави у військовий час не залишають простору для компромісів».
Нагадаємо, в грудні Печерський районний суд Києва визнав двох айтівців винними у колабораціонізмі. Відповідно до вироку, їх звільнять від відбування трирічного тюремного покарання і конфіскації майна, якщо упродовж двох років іспитового строку вони не вчинять нового злочину.
Водночас суд залишив для них реальне покарання у вигляді заборони упродовж 10 років обіймати керівні посади у підприємствах, установах та організаціях, які надають послуги у сфері інформаційних технологій.
Все про українське ІТ в Телеграмі — підписуйтеся на канал редакції DOU
22 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.