У Харківському університеті створюють науковий парк з лабораторіями і коворкінгами
3 березня відбулася офіційна реєстрація наукового парку Харківського національного університету імені Каразіна. Він стане сучасним простором із коворкінгами, лабораторіями, офісами для стартапів та зонами для заходів і переговорів. Науковий парк розташовуватиметься поблизу вишу. Наразі в приміщенні триває ремонт.
📌 Деталі
Директором наукового парку став Едуард Рубін, власник Telesens IT, співзасновник Харківського ІТ-кластера та ініціатор створення парку. До модернізації простору долучилися ІТ-компанії EPAM, NIX Solutions і SoftServe.
«Перші стартапи та інноваційні проєкти будуть запускатися на базі навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та штучного інтелекту. Наразі простори наукового парку перебувають на стадії оновлення та модернізації, щоб відповідати сучасним вимогам для комфортної роботи та навчання», — розповіли DOU в університеті.
Планують, що в приміщенні зможуть одночасно навчатися й працювати орієнтовно 100 осіб. Науковий парк розрахований на міждисциплінарну співпрацю, проте в першу чергу його можливостями користуватимуться студенти таких напрямів і факультетів:
- Навчально-науковий інститут комп’ютерних наук та штучного інтелекту (ІТ та штучний інтелект);
- Навчально-науковий інститут "Фізико-технічний факультет"(розробка передових технологій);
- біологічний факультет (інноваційні біомедичні дослідження);
- економічний факультет (стартапи, бізнес-моделі, підприємництво).
"Парк працюватиме у відкритому форматі та запрошує до співпраці студентів, дослідників та представників бізнесу з різних факультетів, які прагнуть впроваджувати інноваційні рішення у своїх галузях. Ми також плануємо розширювати простір та відкривати нові локації на інших факультетах«,- зазначили у виші.
Хто може стати частиною наукового парку:
- університетські науковці та студенти;
- високотехнологічні компанії та стартапи;
- державні та приватні інвестори;
- бізнес, який зацікавлений у створенні та впровадженні інновацій.
«Ми активно шукаємо партнерів серед ІТ-компаній і стартапів, які зацікавлені у спільних інноваційних розробках, інвестиціях та використанні нашої інфраструктури. Формати співпраці включають оренду офісів, лабораторій, спільні R&D-проєкти та акселераційні програми», — додали в університеті.
У найближчі місяці планують низку заходів: технологічний хакатон із партнерами, воркшопи та тренінги з експертами ІТ-галузі, запуск програми підтримки стартапів.
1 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.