SpaceX обмежила використання інтернету Starlink для українських військових (UPD)
SpaceX обмежила для ЗСУ можливість використовувати супутниковий інтернет Starlink для керування дронами. Про це заявила президентка компанії Гвен Шотвелл, повідомляє Reuters.
За її словами, супутниковий інтернет Starlink від SpaceX не був призначений для використання у вигляді зброї. «Однак українці використали це в такий спосіб, що було ненавмисно і не було частиною жодної угоди», — сказала Гвен Шотвелл.
Пізніше у розмові з журналістами вона уточнила, що українські військові використовували сервіс Starlink для управління дронами. «Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їхні можливості, — сказала вона, маючи на увазі використання Starlink для дронів. — Є речі, які ми можемо зробити, і ми вже зробили». Які саме заходи вжила SpaceX, вона не пояснила.
За словами Гвен Шотвелл, використання Starlink з дронами виходить за межі угоди SpaceX з українською владою. Вона додала, що контракт призначений для гуманітарних цілей, таких як надання широкосмугового доступу до інтернету лікарням, банкам і сімʼям, які постраждали від вторгнення росії.
«Ми знаємо, що військові використовують їх для звʼязку, і це нормально. Але ми ніколи не хотіли, щоб вони використовували його в наступальних цілях», — додала вона.
Як ситуація впливає на фронтові Starlink: коментарі військових
Щоб управляти розповсюдженими в ЗСУ DJI Matrice, Mavic, вітчизняними БПЛА, інтернет від Starlink взагалі не потрібен. Про це у коментарі для Forbes зазначив лейтенант, командир підрозділу
Мережа потрібна, щоб передати зібрані дані, але це не конфліктує із заявами SpaceX, каже Андрій Павлисько, співзасновник мілітарі-стартапу BBWY, що розробляє софт для операторів дронів. Військові роблять стрім із дрона, щоб корегувати й наводити артилерію безпосередньо на місці, а не покладатися на оператора, каже Берестовий. Проте ідентифікувати пряму трансляцію з БПЛА може бути технічно складно. «Як вони (SpaceX. — Ред.) відрізнять це від звичайних стрімів, наприклад на TikTok чи OnlyFans, незрозуміло», — каже він.
Інша гіпотеза — SpaceX нервується через непублічні розробки для наступальних операцій. 18 листопада
Нагадаємо, після початку повномасштабної війни рф проти України Михайло Федоров звернувся до Ілона Макса з проханням надати доступ до швидкісного інтернету Starlink. Маск відгукнувся і відправив обладнання. 28 лютого перші термінали Starlink прибули в Україну.
Частину терміналів мали використати для створення публічних точок Wi-Fi, частину — на залізниці, частину — на обʼєкти соціальної інфраструктури та для потреб військових. Станом на жовтень 2022 року, компанія Маска передала в Україну 25 300 систем Starlink.
Оновлення від 19:20: додали коментар від військових ЗСУ
47 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.