Програма uResidency. За перший рік планують залучити 1000 резидентів, які сплатять $1 мільйон до бюджету
В Україні запустили програму uResidency. Це електронне резидентство для іноземців, які хочуть вести бізнес в юрисдикції України. Про офіційний старт проєкту повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час IT Arena 2024. Розповідаємо детальніше, як це працюватиме та які переваги для держави.
📌 Про країни і податки
У Мінцифри очікують, що проєкт буде популярним серед незалежних підприємців або «цифрових кочівників», які можуть вести справи онлайн з будь-якої точки світу.
«Ми стартуємо з перших чотирьох країн. Це Словенія, Індія, Пакистан і Таїланд. Громадяни цих країн можуть віддалено відкрити власну справу і сплачувати податки в наш бюджет, для цього не потрібно відвідувати Україну.
Сьогодні ми націлені і таргетуємося на малих підприємців, фрилансерів, які переїхали з Європи, наприклад, у Таїланд або які постійно подорожують», — розповів Михайло Федоров під час виступу на IT Arena.
За його словами, податкову звітність для іноземців автоматизовано. Щоквартально банк замість е-резидента подаватиме декларацію і сплачуватиме податки. Ставка, як і для ФОП, — 5%, якщо сума доходів не перевищує €180 тисяч.
📌 Як отримати статут е-резидента
Потенційний е-резидент повинен:
- Заповнити заяву через мобільний застосунок (доступно в App Store та Google Play) або на сайті е-резидентства України.
- Відвідати українське консульство для ідентифікації.
- Відкрити банківський рахунок.
Резидент отримує кваліфікований електронний підпис (КЕП) у консульстві, без візиту в Україну. Далі відкриває ФОП онлайн, усі подальші взаємодії також відбуватимуться автоматично. Анонсують, що згодом процедура ідентифікації буде теж цифровізована й доступна онлайн.
📌 Про масштабування
Михайло Федоров повідомив, що вже є кілька іноземних підприємців, які зацікавилися і беруть участь у проєкті. Упродовж року планують залучити 1000+ е-резидентів, а далі масштабувати програму й на інші країни.
«Відновлення країни потребує залучення інвестицій. Запуск uResidency — один із кроків які цьому сприятимуть. За підрахунками, кожні 1000 е-резидентів можуть принести в українську економіку близько $1 млн на рік», — зазначила очільниця Міністерства економіки Юлія Свириденко.
Фокус uResidency — на спеціалістах ІТ-сфери з Азії та Європи. Водночас країнам, визнаним державою-агресором та/або державою-окупантом щодо України, заборонено брати участь у програмі.
📌 Хто реалізує проєкт
uResidency реалізується Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Європейського Союзу в межах проєктів EU4DigitalUA та DT4UA і за фінансової підтримки Академії електронного управління Естонії.
«Ми спостерігали, як Естонія, Японія, Сінгапур, Велика Британія розвивають свої цифрові екосистеми, переймали їхній досвід.
Зараз Україна на
5-му місці у світі за рівнем розвитку цифрових державних послуг. У2018-му ми були на102-му місці, тобто 97 позицій угору за шість років. Ми поставили ціль для нашої команди — через два роки бути на першому місці», — додав Михайло Федоров.
Нагадаємо, закон про особливості оподаткування е-резидентів набув чинності 1 квітня. Законом передбачено, що іноземні IT-спеціалісти можуть ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки в український держбюджет. Мінцифри працювало над проєктом з 2019 року.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
10 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.