ФОПам можуть підняти поріг доходу для сплати ПДВ

Україна та МВФ можуть розглянути пом’якшення умов щодо запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.

Про це повідомила «Економічна правда» з посиланням на власні джерела. Сторони розглядають можливість підвищення порогу річного доходу, після якого реєстрація платником ПДВ стає обов’язковою, з 1 млн грн до 2 млн грн.

Також розглядають варіант зміни дати впровадження податку. Замість 1 січня 2027 року, українська сторона пропонує прив’язати зміни до моменту завершення воєнного стану.

Крім того, для ФОП можуть запровадити заборону на блокування податкових накладних. Це має спростити адміністрування та вберегти малий бізнес від судових тяганин із податковою.

📌 Як працюватиме ПДВ для ФОПів

Запровадження ПДВ для ФОП є «структурним маяком» програми МВФ, яка відкриває Україні доступ до партнерського фінансування на суму понад 136 млрд доларів.

Згідно з попередніми пропозиціями, при перевищенні встановленого ліміту підприємці III групи переходитимуть зі ставки 5% на 3% плюс 20% ПДВ. Для платників I та II груп ставки єдиного податку, військового збору та ЄСВ залишаться незмінними.

Щомісячну звітність можуть замінити квартальною. Також ФОПи всіх груп після реєстрації платниками ПДВ втратять право на облік у довільній формі та будуть зобов’язані щоденно фіксувати доходи, витрати й рух товарів.

📌 Контекст

Наприкінці грудня Мінфін виніс на публічне обговорення законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації платників єдиного податку платниками податку на додану вартість». У ньому йдеться про те, що з 2027 року ФОПів з річним доходом понад 1 млн грн зобов’яжуть реєструватися платниками ПДВ.

Згодом Державна регуляторна служба відхилила законопроєкт Мінфіну, зазначає Спілка українських підприємців, нові податки створять надмірне навантаження та змусять малий бізнес закритися або піти в «тінь».

Пізніше стало відомо, що норму про ПДВ для ФОПів, а також низку інших податкових змін (податок на цифрові платформи, скасування пільги на безподаткове ввезення міжнародних посилок та закріплення ставки військового збору на рівні 5%) вирішили об’єднати в одному законопроєкті.

Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

12 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Може спростити трудові книги і скасувати акти виконаних робіт щоб ТОВ були більше привабливими?
Люди які подібне іціціюють нагадують про теорію відра з крабами

Це ± матиме сенс при дотриманні двох умов:
1. Це податок почне діяти тільки після завершення військового стану.
2. Цей податок буде нараховуватись лише на суму яка перевищує 2 мільйони. Грубо кажучи, якщо заробіток 3 мільйони, то оподатковується додатково лише 1 мільйон.

Якщо цього не буде, то це постріл собі кудись нижче поясу.

«торг тут уместен» ©

податкова Румунії потирає лапки, в очікування нових резидентів

тобто, якщо я, як ІТ ескпортер, первалю за 2 лями,
то з 5% + 0% ПДВ мене примусово переведуть на 3% + 0% ПДВ?

Скорее с Вас спишут 20%, а потом будете год ждать возвращения.

Чіпати спрощенку неприйнятно. Ця система десятиліттями служила українському бізнесу легальним способом вести свою підприємницьку діяльність. Якщо МВФ хоче фіскальної відповідальності, то потрібно дивитися в сторону скорочення видатків, а не руйнування податкової системи що добре працює.

Називайте речі своїми іменами: не українському бізнесу, а українському злочинному бізнесу, який краде податки у держави, прикриваючись відкатами держорганам.

Ніхто не бачив ті вимоги на папері. У МВФ дуже проста логіка — віддайте кредити і все. І сприяють тому що б їх віддали, і кажуть умовно, зменшіть видатки на держ апарат, або піднімайте дохід (податки). Вгадайте що обирають потужники?

служила українському бізнесу легальним способом вести свою підприємницьку діяльність

Швидше джентельменською угодою типу «ви не йдете в тінь повністю, ми не пробуємо забрати все що ви отримуєте». Плюс дуже вдобна для розпорошування бізнесів і прикривання всіляких мийок. Але МВФ і не вимагає змін для цієї системи, це вже фантазії любителя гусей для того щоб отримати додаткові збори, не ламаючи схеми де ходять спправді серйозні гроші.

Підняли поріг вище за річні доходи студентів з картонками.

Підписатись на коментарі