В Україні планують підвищувати податки. Що може змінитися для ФОП
18 липня Кабінет міністрів схвалив законопроєкт зі змінами до державного бюджету та Податкового кодексу, про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Як пише Економічна правда, уряд пропонує збільшити видатки цьогорічного кошторису одразу на 500 млрд грн — переважно на фінансування Сил оборони. Гроші планують зібрати за допомогою запозичень на внутрішньому ринку та підвищення податків. Пояснюємо, як може змінитися оподаткування ФОП.
📌 Які податки можуть підвищити
Початкова пропозиція уряду передбачала підвищення ставки податку на додану вартість (ПДВ) з 20% до
У доопрацьованому варіанті змін до Податкового кодексу вирішили відмовитися від підвищення ПДВ. Натомість суттєво розширити базу оподаткування військовим збором та підвищити його ставки.
Зокрема, пропонують такі нововведення:
- збільшити ставку військового збору з 1,5% до 5% для фізичних осіб;
- запровадити військовий збір для юридичних осіб (зокрема тих, які перебувають на основній та спрощеній системі оподаткування) у розмірі 1% від доходу;
- запровадити військовий збір для ФОП І, ІІ та ІV груп у розмірі 5% від двох мінімальних зарплат на місяць (тобто сумарно 800 грн на місяць);
- запровадити військовий збір для ФОПів III групи — 1% від доходу (сумарно такі ФОПи сплачуватимуть 6% від доходу: 5% єдиного податку та 1% військового збору).
Також уряд пропонує встановити військовий збір з деяких операцій:
- 5% від вартості банківських металів;
- 30% від вартості ювелірних виробів;
- 15% від вартості легкових автомобілів, придбаних юридичними та фізичними особами (окрім випадків забезпечення такими автомобілями осіб з інвалідністю);
- 5% від доходу з продажу нерухомості фізичними особами, які протягом року продали один об’єкт нерухомості;
- 5% від тарифу за користування мобільним зв’язком.
📌 Коли можуть зрости податки
Поки що законопроєкт зі змінами до бюджету та податкового кодексу погодив уряд. Для того, аби вони набули чинності, за відповідні законопроєкти ще має проголосувати Верховна Рада.
Співрозмовники ЕП у парламенті очікують, що відповідні рішення можуть опинитися на порядку денному Ради наприкінці серпня. До того часу засідань у розкладі парламенту не буде — у депутатів буде імпровізована відпустка. Отже, підвищення податків може відбутися вже восени.
📌 Куди хочуть спрямувати кошти
Уряд пропонує збільшити план видатків на 2024 рік одразу на 434 млрд грн та скоротити поточний план видатків на 65,7 млрд грн. Це дозволить збільшити видатки на оборону та інші цілі на 500 млрд грн.
Абсолютна більшість додаткових видатків підуть на фінансування армії — 495,3 млрд грн направлять на безпеку та оборону. Зокрема:
- на виплати військовослужбовцям — на 77,9 млрд грн;
- на придбання військової техніки — на 256,2 млрд грн;
- на фортифікації — на 40,4 млрд грн.
Крім цього, уряд пропонує додати 4,5 млрд грн до Резервного фонду бюджету. Цьогоріч кошти з нього витрачали переважно на фортифікації, однак під час планування бюджету уряд закладав можливість використовувати резервний фонд на ремонт доріг.
На 400 млн грн планують збільшити видатки Міністерства у справах ветеранів — на допомогу військовополоненим та їхнім родинам. Ще 101 млн грн мають піти Міністерству юстиції на виконання покарань.
Нагадаємо, у грудні
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
80 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.