Рада не підтримала законопроєкт про підвищення податків. Документ піде на повторне читання
Сьогодні Верховна Рада не змогла ухвалити законопроєкт про підвищення податків. Не вистачило двох голосів. Про це повідомили народний депутат Ярослав Железняк та голова профільного парламентського комітету Данило Гетманцев. Документ відправили на повторне перше читання.
📌 Якою є фінальна версія документа
Як розповів в інтервʼю РБК Данило Гетманцев, початкова версія законопроєкту зазнала чимало змін.
«Залишились, зокрема, норма про підвищення військового збору з 1,5% до 5%; 1% військового збору з платників єдиного податку третьої групи; 10% від мінімальної заробітної плати на місяць для ФОП-платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп.
Окрім того, законопроєктом передбачено зміну податкового періоду з квартального на місячний для подання до органів контролю розрахунку сум доходів», — розповів він.
Попередня редакція урядового документа передбачала також запровадження військового збору на розкіш. Зокрема, 5% від доходу з продажу одного об’єкта нерухомості за рік; 15% від вартості придбання нового авто; 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів тощо. Як зазначив Гетманцев, усі ці пропозиції не увійшли до фінальної версії. Відмовилися і від запровадження військового збору в 1% з обороту бізнесу та від підвищення ПДВ.
«Якщо ми підвищуємо ціни на
3-4%, то відповідно росте й інфляція. Це й було основним аргументом відмовитись наразі від підвищення ставки ПДВ», — відповів Гетманцев і додав, що до другого читання це питання можуть підняти знову.
📌 Як є зараз і що пропонують змінити
Наймані працівники зараз платять:
- 18% ПДФО від суми зарплати;
- 1,5% військового збору від суми зарплати;
- 22% ЄСВ від суми зарплати (сплачує роботодавець).
Актуальні податкові зобовʼязання ФОП третьої групи:
- 5% єдиного податку від суми доходу;
- 22% ЄСВ від мінімальної заробітної плати (1760 грн).
Якщо законопроєкт приймуть, то найманий працівник платитиме:
- 18% ПДФО від суми зарплати;
- 5% військового збору від суми зарплати;
- 22% ЄСВ від суми зарплати (сплачує роботодавець)
ФОП третьої групи платитиме (згідно з законопроєктом):
- 5% єдиного податку від суми доходу;
- 1% військового збору від суми доходу;
- 22% ЄСВ від мінімальної заробітної плати (1760 грн).
📌 Контекст
18 липня Кабінет міністрів схвалив законопроєкт зі змінами до державного бюджету та Податкового кодексу. Уряд пропонує збільшити видатки цьогорічного кошторису одразу на 500 млрд грн. Детальний розбір документа публікувала Економічна правда, а DOU тезово пояснював, як може змінитися оподаткування для ФОП.
Також ми дізнавалися, що саме може змінитися для ІТ-компаній, найманих працівників і ФОПів, а також чому резиденти Дія City виступають проти податкового законопроєкту.
1 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.