Засновника Telegram Павла Дурова затримали у Парижі (Оновлюється)
UPD від 28 серпня. Засновника й керівника Telegram Павла Дурова суд Парижа постановив звільнити з-під варти, під якою він перебував у межах розслідування через відмову співпрацювати з французькими правоохоронцями. Про це пише Європейська правда.
24 серпня у Парижі затримали генерального директора Telegram Павла Дурова. Про це повідомляє французький телеканал TF1.
Дурова звинувачують у співучасті в торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей і шахрайстві через відсутність модерації в Telegram.
«Він дозволив вчинити незліченну кількість правопорушень і злочинів на своїй платформі, і не робить нічого, щоб пом’якшити ситуацію або співпрацювати з правоохоронними органами», — каже джерело TF1.
«Протягом багатьох років це була платформа номер один для організованої злочинності», — коментує один із слідчих.
Деталі арешту
Затримання відбулося біля 20:00 вечора, коли приватний літак Дурова прилетів до Парижа з Азербайджану. Зараз Павло Дуров перебуває під вартою і має постати перед слідчим суддею, де буде офіційно висунуто обвинувачення.
TF1 зазначає, що засновник месенджера був у розшуку у Франції на підставі попереднього розслідування. Припускається, що Дуров про це знав і уникав поїздок Європою, та зараз з невідомої причини прилетів до Парижа. Останнім часом він переважно жив в Обʼєднаних Арабських Еміратах, де розташована й штаб-квартира Telegram. Нагадаємо, з 2021 року Дуров має французьке громадянство.
UPD: 25 серпня ввечері у Франції продовжили арешт Дурова. Початковий термін затримання для допиту у Франції може тривати максимум 96 годин. Після цього затриманого мають або звільнити, або має бути рішення про подальший арешт і висування звинувачень.
Український контекст
В Україні є проєкт Kremlingram, який досліджує загрози з боку Telegram і зв’язки месенджера з росією. Його засновник Ярослав Ажнюк написав тред в X про те, що арешт Дурова означає для України, США та ЄС.
За його словами, є понад 50 непрямих доказів, які вказують на зв’язки Telegram з Кремлем.
«Більша частина доходів Telegram надходить з Росії, у проєкту є російські власники облігацій, серед яких — гроші російських найбільших олігархів і друзів Путіна. ЗМІ часто посилаються на слова Дурова про те, що його „вислали з Росії“ за те, що він нібито „відмовився надати дані про українських користувачів російському уряду у 2013 році“. У нас є підстави вважати, що це може бути не більше ніж прикриттям.
Те саме можна сказати й про російську спробу блокування Telegram у 2018 році, яка нібито провалилася. Тоді як менш технологічні уряди змогли його заблокувати. 2018 рік міг стати найкращою маркетинговою кампанією для месенджера за всю історію».
Pavel Durov got arrested 🚔
— Yaroslav Azhnyuk / Ярослав Ажнюк (@YaroslavAzhnyuk) August 25, 2024
Here's what this means for the US 🇺🇸, EU 🇪🇺, Ukraine 🇺🇦, and Russia 🇷🇺, from the perspective of a Ukrainian-US tech entrepreneur who's been covering Telegram's Kremlin connections and security holes for the last 15 months. Thread: 1/X pic.twitter.com/Tajw5d06gK
У березні в Україні зареєстрували законопроєкт, який має врегулювати діяльність телеграм-каналів як окремих суб’єктів медіа.
«Очевидно, що платформа, яка використовується 72% українців для отримання інформації, повинна мати регулювання не менше ніж інші джерела масової інформації із значно меншим охопленням» — йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.
UPD: ввечері 25 серпня у Telegram опублікували заяву щодо арешту Дурова.
«Telegram дотримується законів ЄС, зокрема Закону про цифрові послуги (DSA) — модерація Telegram відповідає галузевим стандартам і постійно вдосконалюється. Генеральному директору Telegram Павлу Дурову немає чого приховувати, і він часто подорожує Європою.
Абсурдно стверджувати, що платформа або її власник несуть відповідальність за зловживання цією платформою.Майже мільярд користувачів у всьому світі використовують Telegram як засіб комунікації та джерело життєво важливої інформації.
Очікуємо на швидке вирішення цієї ситуації», — зазначили в компанії.
Найкращі коментарі пропустити