Згадка про Україну у Twitter може викликати пониженя в переглядах — оприлюднили вихідний код
Twitter може приховувати дописи, в яких йдеться про війну в Україні. Це зауважили розробники, які проаналізували вихідний код соціальної мережі, — його нещодавно виклали у відкритий доступ на офіційному репозиторії Twitter на GitHub.
Українські ІТ-фахівці критикують таке обмеження. Наприклад, співзасновник сервісу Awesomic Роман Севастьянов написав, що вважає це дискримінацією. А CEO Fintellect Єгор Валовскі зауважив, що дописи про «кризу в Україні» — це всі дописи про Україну, тому що триває війна.
«Жодна нація не зіштовхується з такою дискрімінацією у Тві, як Україна. Звичайно, клас названий „AbusePolicyUkraineCrisisMissinforamtion“. Але ми знаємо, як їм за океаном видніше, що таке правда про нас, а що ні.
Ще раз — дімону можна відкрито закликати до геноциду [йдеться про допис дмитра медведєва про те, що „Україна зникне... бо вона нікому не потрібна“. — ред.], а нас можуть банити за згадування України», — поділився на своїй сторінці у Facebook Роман Севастьянов.
«Twitter проти України. Днями виклали у відкритий доступ свій вихідний код. Кмітливі розробники швидко знайшли в ньому принципи пониження у видачі постів про „українську кризу“ — тобто усіх постів на тему України», — зазначив на своїй сторінці у Facebook Єгор Валовскі.
Також нещодавно фахівець із розвитку продукту Аакаш Гупта (@aakashg0) дивувався, що дописи про Україну прирівнюються до дезінформації. У своєму треді він детально проаналізував алгоритми й нововведення у Twitter:
7. You are clustered into a group
— Aakash Gupta 🚀 Product Growth Guy (@aakashg0) April 1, 2023
The algorithm puts you into a grouping of similar profiles.
It uses that to extend tweet reach beyond your followers to similar people. pic.twitter.com/haxusclXhM
Нагадаємо, співзасновник українського стартапу Grammarly Максим Литвин повідомив, що залишає Twitter. За його словами, причиною такого рішення стало те, що власник і CEO соціальної мережі Ілон Маск вкотре поширює наративи російської пропаганди.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
3 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.