В Україні хочуть заборонити оформляти співробітників як «зарплатних ФОПів»
Влада України планує обмежити ФОПам третьої групи єдиного податку можливість співпрацювати з юридичними особами для надання послуг. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки з зарплати та оформляє своїх співробітників як «зарплатних ФОПів», заявив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев для Obozrevatel.
За його словами, мета такої ініціативи — боротьба зі схемою від ухилення від сплати податків із заробітних плат, згідно з якою працівника оформлюють не як співробітника в штат (потрібно платити 22% ЄСВ і сукупно військового збору та ПДФО — 19,5%), а як ФОПа
Деталі ініціативи
Як розповів Гетманцев, нові обмеження щодо ФОПів мають намір закласти в реформу оплати праці. Вона передбачає багато пунктів, а саме:
- зниження податків на зарплату (ефективну ставку спочатку з 37% до 30%, а потім поетапно на 1% щороку до 25%);
- можливість без оформлення ФОП платити 5% податку за 20 видами діяльності;
- розширення можливості для декларування, запровадження сімейного декларування;
- запровадження за польською моделлю податку на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн грн;
- обмеження можливості працевлаштування у компанії «зарплатних ФОПів».
«Звузити можливість для співпраці ФОПів на третій групі з юрособами для надання послуг. Ви розумієте, про що я зараз говорю. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як „зарплатних ФОПів“. Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, проте змушуємо платити всіх», — пояснив Гетманцев.
Коли очікуються зміни
Відомо, що це розроблена ініціатива щодо реформи оплати праці. Однак поки законопроєкт про «детінізацію зарплат» у парламенті не розглядався.
Водночас, як запевнив Гетманцев, вказана реформа — це мета на 2022 рік, те, що залишилося зробити. Все інше з запланованих великих змін, за його словами, вже ухвалено.
«Ми зробили все на рівні законодавства для детінізації, зараз м’яч на боці органів виконавчої влади», — підкреслив парламентар.
Редакція DOU звернулася до Гетманцева за офіційним коментарем щодо ініціативи з заборони «зарплатних ФОПів», однак на момент публікації новини відповіді не отримала.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
Найкращі коментарі пропустити