Українська рекрутингова агенція вже пів року працює на «4-денці». СОО поділився результатами експерименту
Українська рекрутингова агенція Don’t Panic уже понад пів року працює за графіком 4 робочі дні на тиждень. За цей час продуктивність команди не змінилася. Також компанія тепер постійно отримує запити від бажаючих на неї працювати, хоч нікого й не шукає. Які ще зміни сталися з цією фірмою після переходу на
Don’t Panic Recruiting Agency — це київська агенція, яка займається пошуком розробників для ІТ-компаній. Її команда складається з 11 осіб, усі працюють віддалено.
Коли та чому ввели новий графік роботи
На
«Минулого літа ми просто відчули, що нам нічого не заважає спробувати — просто треба зібрати дані впродовж експерименту і проаналізувати, як новий графік впливає на основні показники. Тож ми просто взяли й одного дня запровадили, написали в загальному чаті, що з наступного тижня вводимо 4 робочі дні», — пригадує СОО агенції.
При цьому він додав, що всіх працівників попередили: експеримент може не вдатися й тоді доведеться повернутися до старого графіка. Також перші тижні команда іноді працювала по п’ятницях, «бо світ був не готовий, клієнти не готові, процес не готовий». Таким чином, був період адаптації.
«Однак усі в компанії зраділи, були готові експериментувати», — зазначив Гайдученко.
Які результати дало нововведення
Із тих пір, як стверджують у компанії, команда навчилась підлаштовувати свою роботу під 4 дні, а не 5, «і всі задоволені». Також наголошується, що показники не впали.
«Настрій кращий, працювати хочеться більше. Відчувається більша залученість членів команди в процеси. Кожен використовує п’ятницю як захоче. Я іноді проводжу її з сім’єю, а іноді їжджу по справах. Дуже зручно, бо деякі підприємства — лікарні, податкова, нотаріуси тощо — працюють виключно в робочі дні. Раніше треба було жертвувати робочим часом, шукати можливості, а зараз для цих справ є п’ятниця», — розповів керівник компанії.
При цьому він зауважив, що іноді в п’ятницю йому доводиться працювати — «є можливість зосередитись, зробити творчо-робочі задачі». Подеколи співзасновник також призначає мітинги, для яких не знайшов час упродовж робочого тижня.
Про підвищений інтерес до компанії
Гайдученко також повідомив, що після запровадження
«Стабільно разів 5 на місяць у середньому до нас стукають кандидати, бо чули про4-денний графік. І це про тому, що ми не шукаємо поповнення команди», — заявив він.
Про ідеальний баланс роботи й відпочинку
На думку СОО рекрутингової компанії,
«Люди прагнуть балансу, а не халяви. Звісно, я маю на увазі дорослих спеціалістів з амбіціями. 4 робочі дні — це є такий баланс, як на мене. Мало того, кожен із нас розуміє, що іноді треба попрацювати більше. Тоді я просто сідаю і працюю», — заявив Гайдученко.
Що слід враховувати компаніям при введенні «4-денки»
Насамперед, за словами рекрутера, треба зважати на особливості бізнес-процесів, форму оплати, взаємодію з клієнтами. А ще — чи виключно всі департаменти можуть собі дозволити працювати 4 дні на тиждень.
Крім того, переконаний менеджер, обов’язково треба домовлятися заздалегідь, що це експеримент і якщо він не вдасться, то все повернеться до того, як було.
«Бажано, щоб усі розуміли умови, при яких такий формат залишиться — які критерії потрібні. Що для цього потрібно зробити саме команді, як вони можуть на це вплинути. Тому, якщо думаєте вводити чотириденний графік у себе, зверніть увагу на ті особливості, які стосуються конкретно ваших показників і KPI», — резюмував Гайдученко.
Раніше українська ІТ-компанія mcpk. оголосила про перехід на
13 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.