Керівника «Укренерго» Кудрицького звільнили з посади. Чому міжнародні обʼєднання виступають проти (UPD)
UPD від 3.09. У понеділок, 2 вересня, більшістю голосів наглядової ради звільнили голову НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, повідомило Суспільне. Виконувати обов’язки керівника буде заступник голови правління Олексій Брехт.
За звільнення проголосували троє членів наглядової від держави — Юрій Токарський, Олександр Баранюк, Юрій Бойко, а також один незалежний — Роман Піонковський. Ще двоє незалежних членів проголосували проти. Останній робочий день Кудрицького — 4 вересня.
📌 Деталі
30 серпня керівнику «Укренерго» Кудрицькому запропонували написати заяву за власним бажанням після Ставки Верховного головнокомандувача.
Видання Forbes також повідомляло, що звільнення Кудрицького обговорювали на Ставці — таке рішення озвучив президент Володимир Зеленський. Одна з причин — незавершені захисні конструкції навколо підстанцій «Укренерго», що після масованого обстрілу 26 серпня призвело до перебоїв із постачанням електрики.
Відомо, що сам Кудрицький відмовився написати заяву за власним бажанням. Рішення щодо відставки голови «Укренерго» мала ухвалити наглядова рада компанії більшістю голосів, до складу якої входять три незалежні члени та троє представників держави.
📌 Реакція
Міжнародні фінансові організації стурбовані можливим звільненням Володимира Кудрицького. Про це йдеться у листі до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Під листом підписалися посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, виконавчий директор з питань України та Молдови ЄБРР Арвід Тюркнер, регіональний директор у справах Європи Міжнародної фінансової корпорації Інес Роша та бізнес-омбудсмен Роман Ващук.
Міжнародні представники стурбовані затримкою у призначенні сьомого незалежного члена наглядової ради «Укренерго» і просять, щоб рішення щодо зміни голови правління компанії враховувало думки укомплектованої ради, пише Економічна правда.
Звільнення Кудрицького може вплинути на стабільність роботи енергосистеми України та погіршити її інвестиційний клімат, вважають у Європейсько-українському енергетичному агентстві.
«Під керівництвом Кудрицького „Укренерго“ перейшло від режиму ізольованої роботи до повноправного членства в ENTSO-E (Європейська мережа системних операторів передачі електроенергії — ред.), забезпечивши доступ України до імпорту електричної енергії з Європи та аварійної допомоги операторів системи передачі суміжних країн», — йдеться у заяві.
Агентство закликало президента України, наглядову раду «Укренерго» та інші зацікавлені сторони враховувати погляди міжнародних партнерів, донорів, фінансових організацій, банків, інвесторів та учасників ринку під час подальших кадрових рішень.
📌 Досудове розслідування щодо Кудрицького
17 липня Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ відкрити досудове розслідування проти Володимира Кудрицького за підозрою в отриманні неправомірної вигоди. Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Згідно з документом, неназваний адвокат подав скаргу до ВАКС на НАБУ за те, що антикорупційне відомство не зареєструвало заяву про злочин, пов’язаний із Кудрицьким. У заяві йшлося про ймовірні кримінальні правопорушення, передбачені статтями 209, 364 і 368 Кримінального кодексу України, які стосуються зловживання владою і службовим становищем.
Суд розглянув скаргу та визнав, що НАБУ повинно було зареєструвати заяву, оскільки вона містила достатньо інформації про можливий злочин.
ВАКС частково задовольнив скаргу та зобов’язав НАБУ внести відомості про можливі злочини до Єдиного реєстру досудових розслідувань. При цьому, ухвала ВАКС може бути оскаржена під час апеляції.
Наприкінці липня Кудрицький заявив, що це рішення суду — спроба створити інформаційний привід, а саму справу назвав «старою і мертвою».
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
3 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.