Освітні матеріали «Оновленої інформатики» виклали у відкритий доступ. Що змінилося для школярів та вчителів
26 вересня у Києві відбулася презентація «Оновленої інформатики — IT-студій». Це цифрові освітні ресурси для учнів, батьків та вчителів. Під час події показали оновлені матеріали для всіх учасників навчального процесу. DOU тезово розповідає, що саме зміниться для українських школярів.
Для кожного циклу навчання передбачено опанування пʼяти змістових ліній, серед яких — «Обчислювальне мислення та програмування», «Цифрова грамотність», «Аналіз даних та моделювання». Під кожним з уроків зазначені експерти та фахівці, які його розробили. Окрім того, свої рекомендації надавали Харківський, Одеський та Львівський ІТ-кластери.
«Вчителям платформа допоможе побудувати навчальний процес, який враховує потреби кожного. Батькам — слідкувати за успіхами дитини, а учні здобудуть додаткові корисні знання в інтерактивному форматі. Після успішного завершення пілоту ми масштабуємо програму оновленої інформатики в усі освітні заклади. Наша мета — впровадити освітні ресурси ІТ-студій для чотирьох мільйонів українських школярів», — зазначив керівник Мінцифри Михайло Федоров.
Детальніше ознайомитися з розділами ІТ-студій та зареєструватися можна за посиланням.
📌 Деталі
З 2023 року українські школярі вивчатимуть інформатику за оновленою програмою. Її розробили з ініціативи Мінцифри та МОН, а створювали не лише вчителі, а й представники IT-спільноти. Раніше DOU дізнався, як саме зміняться уроки, чи задоволені нововведеннями вчителі та що від цього отримають діти.
Зокрема, автори проєкту виділили п’ять напрямів, за якими структурували ресурси. Це аналоги розділів навчальної програми:
— «Цифрова грамотність»;
— «Медіатворчість»;
— «Обчислювальне мислення та програмування»;
— «Аналіз даних та моделювання»;
— «Цифрове громадянство».
Наприклад, у межах «Цифрової грамотності» учні
У межах розділу «Обчислювальне мислення та програмування» школярі переважно програмують, складність завдань варіюється залежно від віку. У
У межах «IT-студій» вчителям рекомендують готувати інтерактивні уроки, а також дають приклади створення ігор, якими можна урізноманітнити навчальний процес. Наприклад, у початкових класах учні створюють гру «Стрілець по кульках» у середовищі Scratch, у
У пілоті брали участь 50 шкіл. Навчальні заклади відібрали з 405 заявок на участь. Серед них: 28% закладів — із сіл, селищ і селищ міського типу, 34% — із міст, 26% — з обласних центрів і 12% закладів зі столиці. У пілотування залучили 3000 учнів під керівництвом 73 вчителів інформатики.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
1 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.