Виробник дронів Vyriy хоче мати в команді 60% software-інженерів — кого та як наймає компанія

💡 Усі статті, обговорення, новини про оборонні технології — в одному місці. Приєднуйтесь до DefTech спільноти!

Оборонна компанія Vyriy Industries має в команді 30% software-інженерів, однак їх недостатньо, тому частку планують збільшити до 60%.

Про це на DOU Day 2026 розповів СЕО Vyriy Олексій Бабенко. За його словами, софтвер-інженери стали частіше переходити в дефтек. Компаніям потрібно багато таких фахівців різного профілю.

«Є багато сильних інженерів, які вміють якісно будувати процеси й роками щось розробляти. Та це не ті люди, яких шукаємо ми. Умовно оборонні компанії можна поділити на два типи. Перші — ті, хто створює продукти, які реально працюють на фронті, і ми намагаємося бути саме такими. Другі — компанії, які роками живуть у циклі залучення інвестицій і нескінченної розробки. Для них важливий процес сам по собі. Нам же потрібен результат», — зазначив Олексій.

Він додає, що знайти людей із релевантним досвідом у цій сфері складно, тому наймають тих, хто мав попередні успішні проєкти.

Зараз Vyriy має 35 відкритих вакансій на DOU. Зокрема в команду потрібні розробники, тестувальники та менеджери.

💸 Які зарплати в оборонці

Окремо СЕО Vyriy розповів, скільки заробляють айтівці в оборонці. Наприклад, якщо мідл в IT заробляє $2000–3000, то в deftech може отримувати до $4000. Сеньйор у середньому і там, і там має $5000.

«Найбільш високооплачуваною посадою в оборонці є трасувальник плат, який може заробляти $8000–12 000. Якщо ж говорити про джунів, то тут навіть вантажники отримують більші зарплати, ніж джуни в IT», — ділиться Олексій.

Він також згадав про кар’єрне зростання в оборонній сфері. Олексій Бабенко каже, що розібратися в дефтеку простіше, ніж у будь-якій мові програмування. Наприклад, навчитися писати Lua-скрипти для автопілота дронів можна всього за тиждень.

Через великий дефіцит кадрів навіть новачки, які щойно навчилися паяти або налаштовувати системи, можуть заробляти від однієї до кількох тисяч доларів.



DOU відкрив збір на 10 000 000 грн для корпусу «Хартія», що обороняє Куп’янськ. Участь кожного важлива, приєднуйтесь!


Підписуйтеся на WhatsApp-канал DefTech спільноти!

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

4 коментарі

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Ага, ага. На ворк юа повно вакансій про пошук інженерів для збірки зовсім не за $, і при цьому вони відсіюють кандидатів за віком. Шукайте далі...

Наприклад, навчитися писати Lua-скрипти для автопілота дронів можна всього за тиждень.

только меня это малость... удивляет?
не, я понимаю, что Ада в свое время не взлетела, но все-таки...

Він додає, що знайти людей із релевантним досвідом у цій сфері складно, тому наймають тих, хто мав попередні успішні проєкти.
Через великий дефіцит кадрів навіть новачки, які щойно навчилися паяти або налаштовувати системи, можуть заробляти від однієї до кількох тисяч доларів.

🤔

Підписатись на коментарі