Українська розробниця заявила, що колишній роботодавець винний їй $11 тис. Що кажуть в компанії

Колишня співробітниця ІТ-компанії NearCoast Еріка Дьєндьєши заявила про багаторічну заборгованість із заробітної плати, яка, за її словами, становить близько $11 тисяч (майже пів мільйона гривень).

Про це вона написала в соцмережах і додатково розповіла для DOU. За словами Еріки, вона працювала розробницею в компанії кілька років. Проблеми із зарплатою почалися у жовтні 2023 року — тоді вона не отримала оплату взагалі. Надалі, до серпня 2024 року, виплати здійснювалися частково або не надходили.

«Керівництво пояснювало затримки тим, що замовники несвоєчасно оплачують рахунки, а іноді перекази нібито затримуються банками. Також зазначали, що кількість проєктів зменшилась. Я та мої колеги ставилися до цього з розумінням і намагалися пережити ці затримки. Частину працівників звільнили, хтось пішов самостійно.

Після переходу в іншу компанію я підтримувала зв’язок із керівником, цікавилася ситуацією. Я не вимагала негайного повернення коштів — хотіла бути в курсі та просила, щоб за можливості борг поступово погашали», — зазначає Еріка.

Їй вдалося лише частково отримати зарплатню в сумі $4680, тоді як ще $11 тис залишаються невиплаченими. Із березня 2026 року, за її словами, керівник перестав відповідати.

Еріка додає, що її ситуація не поодинока — мовляв, ще один колишній співробітник також не отримав належних виплат після звільнення.

Що каже керівник компанії

DOU також поспілкувався з керівником компанії Петром Волощуком. Він підтвердив наявність заборгованості та заявив, що планує її погасити, однак без конкретних строків — у міру надходження коштів.

«У нас були конкретні домовленості, яких я дотримувався. І дотримуюсь — за їх межами я таки виплатив їй частину», — зазначає керівник.

Він також визнав борг перед іншим працівником, який нині служить у ЗСУ, зазначивши, що частково виплачував йому зарплату перед звільненням.

Керівник стверджує, що компанія фактично складається з однієї особи та продовжує обмежену діяльність, яка необхідна для отримання коштів і погашення боргів. Він наголошує, що через відсутність стабільних клієнтів не може назвати чітких термінів виплат, але запевняє, що борги будуть закриті.

Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

8 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

працював в компанії довгий час, можна сказати поставила мене на ноги! за що вдячний, і так само буду вдячний що не нагодували обіцянками коли закінчився проєкт.

те що Еріка працювала не по контракту це найбільша проблема з того, що вона зробила. але чи дає це право кидати на гроші? тим більше коли працювалось з керівником довгі роки, вона зібрала і менторила команду мобільної розробки, імпакта принесла значно більше.
Вона погодилась не залишати керівника в скрутні часи, і продовжила працювати, бо вона не інфантильна людина, у них були дуже людські стосунки.

Ситуацію Еріки також знаю трошки більш ніж описно, розчарований що Петро видалив відмітки, що видалив сторінку компанії, чи заблокували нас... не знаю(((

Окремо для Дарія Подвишенна:
коли пишуть рядові користувачі це одне, але якщо ви News Editor, Journalist в DOU.ua і подаєте це як офіційну новину, то хоч називайте речі своїми іменами, тим більше це навіть не випадок коли є ФОП чи гіг-контракт, а хз які трешь-мнешь усні домовленості (як випливає з коментаря для devto)
Тому формально це:

Колишня співробітниця ІТ-компанії NearCoast ... заявила про багаторічну заборгованість із заробітної плати

— неправда, і компанія могла б офіційно звернутися і попросити спростувати очевидно неправдиву інформацію, бо їм дуже легко довести, що в ІТ-компанії NearCoast (чи ТзОВ ХХХ чи як там вона офіційно називається) ніколи в штаті не було такої спіробітниці — так крім директора навряд чи хтось взагалі був — відповідно, і зарплата не платилася, і заборгованостей немає, рівно ж як і героїні історії неможливо довести протилежне, бо в неї немає нічого
’Розробниця ... , яка співпрацювала з власником компанії ... без офіційного(формального) оформлення співпраці, заявила про багаторічну заборгованість виплат за виконану роботу на основі неофіційних домовленостей’

Ти, шановний, якщо хочеш тикнути лицем в той факт, що працювали неофіційно, так і напиши.

Розкидуватися тегами: «неправда», «не було такої співробітниці» натякає, що ти займаєшься відбілюванням компанії NearCoast OÜ та її керівника Petro Voloshchuk.
Не факт та допускаю.

В статті чітко вказано, Petro Voloshchuk підтвердив наявність заборгованності.

Окрім того, мінімум 4ре людей працювало в компанії разом з Erika Dyendyeshy в різні періоді.
Ми всі тісно спілкуємося між собою і прекрасно знаємо ситуацію зсередини і в деталях.

А тепер якщо прибрати лекцію та настанови по трудовим відносинам, повертаємося до реальної ситуації, конкретна компанія та її керівник, кидонули людей на гроші.

Наразі Petro Voloshchuk схоже видалив сторінку на лінкедин ( наразі недоступна ).
Відмітка на його сторінку в публікації, яка детально описує історію, звісно вже не працює: www.linkedin.com/...​vity:7459864128778756096

Petro Voloshchuk абсолютно свідомо збрехав в публікації dev.ua/news/erika-1778616824
про те, що якоби його дружині докучали кожен день з приводу боргу.
Це абсолютна неправда.

Так, дзвінок був — один раз, виключно з метою з*ясувати місцезнаходження Petro Voloshchuk, який після обіцянки виплатити частину коштів учергове перестав виходити на зв*язок.
Розмова була спокійною та коректною.

Висновок, публічність жодним чином не змінила поведінку Petro Voloshchuk.
Він продовжує діяти абсолютно неадекватно і, судячи з дій, не планує повертати кошти, хоча на словах і вже публічно стверджує зворотне, намагаючись зберегти обличчя.

Так, саме хочу ткнути саме в той факт, що ’працювали’ неофіційно в контексті подачі новини, бо це офіційна новина від порталу вже ж, а не рандомний топік від анонімного аккаунту:
Якщо це дійсно випадок людини яка в штаті компанії, то доцільно писати про співробітників і зарплату
Якщо це ФОП/ГІГ, то про консультантів/контрактників і виплати/підприємницьку винагороду
Але якщо це чорна схема, то в мене, як в співробітника у штаті з зарплатою, добряче пригоріло, що вони продовжують мішати грішне з праведним і вживати терміни які формально абсолютно неправдиві в даній ситуації
Факт заборгованості Petro Voloshchuk перед авторкою я цілком не заперечую, але ж навіщо писати про це як про

багаторічну заборгованість із заробітної плати

з боку ІТ-компанії, якщо це формально не так — це звичайний приватний борг однією людини перед іншою на базі якихось усних домовленостей, або ж

керівник, кидонули людей на гроші

от до цього формулювання питаннь взагалі нема

А щодо

займаєшься відбілюванням

то мені в принципі все одно чим закінчиться ця історія:
звісно, в кидку на гроші немає нічого хорошого, тим більш на такі великі суми (питання також, навіщо було тягнути місяцями а не зупиняти співпрацю після 1, макс 2 місяця затримок)
але з іншого боку:
люди до початку проблем спокійно собі ’працювали’ в чорну за хороші гроші, з яких було сплачено 0 коштів податків/ЄСВ ними чи ’компанією’ - складно співчувати, коли з твоєї зарплати це все сплачується і сплачувалось регулярно
Це відомий і найбільший ризик неоформлених стосунків — в результаті отримати кидок на гроші, з яким навряд чи можливо щось зробити, крім сподіватися на добру волю боржника — якщо свідомо обрали такий варіант, то мабуть добре знали, на що йдуть

Як повідомила розробниця dev.ua, вона в компанії працювала неофіційно — без оформлення.

хах, так з цього і треба було починати
інфантилізм в ІТ непереможний, вже скільки таких було випадків, а все одно нічому життя не вчить

Дякую, що висвітлили цю ситуацію. Майбутнім кандидатам варто таке знати, перш ніж Petro Voloshchuk почне наймати в NearCoast OÜ, зареєстровану в Естонії.

Цю заборгованість можна оплачувати навіть малими частинами, розбити на 3 роки, 36 місяців, й оплачувати по $300 щомісяця стабільно.

Обурення Еріки заслужене, бо заборгованість існує, а Петро замість чітких термінів почав знецінювати виконану роботу Еріки, що виглядає більше як намагання «заговорити» проблему, ніж виконати свої зобов’язання щодо оплати.

Майбутнім кандидатам достатньо знати того, що не варто погоджуватися на роботу без жодних офіційних закрімлених договором — хоча б ЦПХ — домовленостей

Підписатись на коментарі