Податковий законопроєкт не відповідає нормам Конституції: висновок юридичного управління ВР
UPD від 10 жовтня. Верховна Рада ухвалила законопроєкт про підвищення податків
У Головному юридичному управлінні Верховної Ради проаналізували податковий законопроєкт та висловили свої зауваження. У документі йдеться, що окремі норми «не відповідають Конституції, не узгоджуються із законами України та не враховують правову позицію Конституційного суду України».
📌 Деталі
Серед перерахованих порушень, зокрема:
- «Низка положень проєкту не враховує вимог статті 8 Конституції щодо принципу верховенства права, оскільки суттєво порушує принцип юридичної визначеності закону. Передбачуваність означає, що закон має бути, за можливості, проголошений наперед — до його застосування, та має бути передбачуваним щодо його наслідків»;
- «До положень проєкту щодо встановлення розмірів авансового внеску з податку на прибуток підприємств в сумах, еквівалентним євро, зазначаємо, що у такий спосіб нівелюється конституційне значення гривні як грошової одиниці України (стаття 99 Конституції) навіть у внутрішньогосподарському обігу»;
- «Проєктом передбачається застосування змінених положень щодо оподаткування, починаючи з першого числа місяця або з першого числа першого місяця календарного кварталу, в якому набрав чинності відповідний закон. Це не відповідає статті 58 Конституції, згідно з якою закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи».
У юридичному управлінні Верховної Ради також зазначили, що наданий ними перелік порушень не є вичерпним.
📌 Чи може цей документ на щось вплинути
За словами юриста Івана Щеглакова, висновки юридичного управління Ради не мають обов’язкового характеру.
«Якщо почитати висновки до інших законопроєктів, то вони бувають не набагато кращі. Однак це нікого не зупиняє зазвичай», — прокоментував він для DOU.
Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада підтримала у першому читанні податковий законопроєкт. Документ передбачає підвищення військового збору до 5% для найманих спеціалістів, а також сплату 1% військового збору для ФОП третьої групи й збільшення податків для першої та другої груп ФОП.
ІТ-об’єднання, зокрема спілка Diia.City United, виступили проти цього законопроєкту, оскільки йдеться про порушення
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
12 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.