Китайську корпорацію Xiaomi внесли до переліку міжнародних спонсорів війни (UPD)
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло китайську корпорацію Xiaomi Corporation до переліку міжнародних спонсорів війни, про це повідомили на офіційному сайті відомства.
У 2021 році компанія стала лідером за обсягом виробництва смартфонів у світі, також виробляє побутову техніку, планшети, смарт-годинники, програмне забезпечення, електросамокати, електровелосипеди тощо.
📌 Причина
Компанія не просто продовжила свою роботу в рф після повномасштабного вторгнення, але й досі залишається лідером з продажів смартфонів у державі-терористі, пояснюють у НАЗК. Із 2018 року й до сьогодні Xiaomi займає перше місце з продажів в інтернет-магазинах росії, а також має велику мережу офіційних авторизованих роздрібних магазинів Mi Store по всій рф.
«Поки росіяни бомбили мирні українські міста, Xiaomi встигла збільшити поставки в рф на 39% у третьому кварталі 2022 року, порівняно з попереднім. У 2021 році російський підрозділ Xiaomi отримав виручку на 202 млн. дол. США. Це величезні кошти, з яких сплачуються не менш серйозні суми податків. Потім за рахунок цих самих податків утримується й російська армія, яка сьогодні вбиває українців», — коментують на сайті НАЗК.
📌 Xiaomi повноцінно повертається в рф
Російський ринок для цієї китайської компанії є надзвичайно важливим, саме тому Xiaomi навіть не оголошувала про свої плани щодо виходу з рф, хоч і з весни 2022 року не вела маркетингову діяльність у цій країні.
Окрім того, як стверджують в агентстві, Xiaomi зараз активно відновлює набір персоналу до своїх російських офісів та оголосила про офіційний старт продажів флагманських смартфонів. Це свідчить про наміри компанії відновити повноцінну присутність в рф.
«Xiaomi Corporation спонсорує військову агресію терористичної держави і має понести як репутаційні, так і юридичні наслідки своїх дій. Співпраця з подібними компаніями стає ризикованою та небажаною для будь-кого на міжнародному ринку, що захищає міжнародний фінансовий сектор від спонсорів російської війни», — зазначають в НАЗК.
Додамо, до переліку міжнародних спонсорів війни вже потрапили 21 компанія. Інформацію про них вносять до бази даних World-Check, що здійснює облік осіб і організацій із підвищеними фінансовими, регуляторними й репутаційними ризиками.
Оновлення: додали офіційну позицію Xiaomi Corporation від 14 квітня.
У заяві Xiaomi заперечує свою причетність до спонсорування російської армії і стверджує, що «не підтримує жодних військових дій, а повністю підтримує мир у всьому світі».
«Ми віримо, що кожен споживач у світі має право на доступ до засобів зв’язку та інформації в інтернеті. Ми маємо споживчий бізнес у більш ніж 100 країнах і регіонах і дотримуємося всіх законів і правил у кожній юрисдикції, де працюємо», — йдеться у заяві.
Все про українське ІТ в телеграмі — підписуйтеся на канал DOU
25 коментарів
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.