Верховна Рада ухвалила закон про скасування 2% податку. Він набуде чинності з серпня (UPD)
Парламент підтримав законопроєкт № 8401, який передбачає скасування пільгового 2% податку та повернення документальних перевірок бізнесу, про це повідомив перший заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк. 26 липня його підписав президент Володимир Зеленський.
Раніше Железняк зазначав, що не впевнений, що ця редакція задовольнить МВФ, адже фактично Україна порушує три пункти, про які домовлялися раніше:
— строк впровадження відміни 2% з 1 серпня (а не з 1 липня);
— залишення для більшості субʼєктів мораторію на перевірки;
— запровадження РРО переноситься на 1 жовтня (а не на 1 липня).
📌 Останні доповнення
1. У планові перевірки можуть бути включені лише платники податків, які займаються:
— виробництвом та/або реалізацією підакцизної продукції;
— організацією та проведенням азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
— наданням фінансових або платіжних послуг.2. Передбачено звільнення від відповідальності за порушення вимог у сфері РРО на період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року.
Про всі попередні правки й доповнення до законопроєкту ми писали у матеріалі.
📌 Контекст
27 січня 2023 року уряд ухвалив законопроєкт, який скасовує пільгову ставку єдиного податку (2%). У квітні очільник фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев анонсував, що депутати планують підтримати цей законопроєкт. За підрахунками Мінфіну, цього року законопроєкт має принести до бюджету 10 млрд грн.
«Ми приберемо 2% єдиний податок, повернемо документальні перевірки бізнесу. Наразі, крім відшкодування ПДВ, немає таких перевірок. Відновимо штрафи за невикористання РРО. Це законопроєкт Кабміну № 8401, і я думаю, що ми його ухвалимо. Це є в умовах нової програми із МВФ», — зазначив Гетманцев.
Раніше уряд планував, що пільги діятимуть до закінчення воєнного стану. Це мало би підтримати роботу малого бізнесу. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначав, що пільговий режим оподаткування для ІТ-галузі варто продовжити. На його думку, це мотивувало б компанії розвиватися в Україні, а не шукати можливостей виїхати за кордон. Представники бізнесу також закликали владу продовжити пільговий режим оподаткування для ІТ-галузі до 2028 року.
Доповнено о 16:35. Додали інформацію про те, що Верховна Рада підтримала законопроєкт
Доповнено 26 липня. Додали інформацію про підпис від президента
4 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.