Настя з команди DOU. Якщо зарплатне опитування анонімне, як саме ви сподівались перевірити, чи користувач з розсилки заповнив анкету?
контрдумка на роздмухування: а мені нахєкано, чи анонімне воно, то опитування, чи ні. можете з мене взяти хоч фіо, хоч адресу. не бачу взагалі нічого поганого в тому, щоб доу мав дані про те, скільки я заробляю, і міг зпарувати мої відповіді з моєю персоною. нехай хоч продають ці дані, хоч буде шо їсти. мені пофєх.
Комент про те, що відправляють розсилку навіть тим, хто потенційно вже заповнив анкету.
Саме так, нагадування побачили всі: і ті, хто заповнив анкету, теж. Анкета на Tally — вона не збирає ні пошти, ні імена, ми просто не бачимо, хто з вас вже впорався швиденько. Проте нагадати маємо, лишилось зовсім трошки 🙏
Маємо 11 000 анкет. Лишилось ще зовсім трохи, не ігноруйте заклики заповнювати анкету, будь ласка 🙏
В цьому дослідженні ми запитуємо думки айтівців, зокрема, про еміграцію. Минулого літа близько 45% не планували емігрувати, як і до повномасштабного вторгнення. Чи змінився цей відсоток зараз? Розкажіть за посиланням!
Наразі близько 18% анкет від айтівців закордоном, але попереду ще 4000 відповідей
Друзі, ми подолали вже 2/3 шляху і зібрали 10 000 анкет! Зробімо ривок задля класної вибірки і аналітики зарплат айтівців 😏
Влітку в анкеті присутні питання також для Портрету. Одне з них — про те, скільки витрачають айтівці. Торік 61% з них все ж заробляли більше, ніж витрачали. Але чи втрималась ця цифра?
І 9000 анкет — done ✅
Цього літа запитуємо, в яких вишах навчалась IT-спільнота. В анкеті додали розгорнутий перелік навчальних закладів, а якщо ви вчилися у кількох вишах — вкажіть той, де провели найбільше часу.
Потрібно ще 6000 відповідей і починаємо готувати аналітику!
Друзі, маємо 8000 анкет.
В зарплатній анкеті, окрім, звісно, зарплати, ми також просимо айтівців оцінити, який % їх щомісячних доходів іде на благодійність і донати. Заповнюйте дослідження, а потім не забудьте підтримати військо.
Цікако було б зробити окреме опитуваня для ІТ спеціалістів, які виїхали з України в
десь було щось 160к медіана відповідно американські долари відповідно брутто
Ймовірніше всього буде +/- як розподілення зарплат в ІТ в США але з більшою дисперсією через меншу вибірку. Причому відхилення від середнього буде менше з збільшенням років після переїзду (через специфіку США і H-1B віз)
уявляєш я знайшов цю цифру звідки я взяв ці $160к ось посилання на мій саме комент звідки я рахував
dou.ua/...-it-earners-2025/#2960021
«Топові зарплати айтівців: хто скільки отримує в Україні та за кордоном»
але ті $160k відносяться до верхнього квантіля не до медіани як я wrong пригадав
Понад $10К заробляють 26% айтівців, які переїхали в США
тож я взяв ці «Понад $10К» як нетто і обрахував як брутто $160k що на мою думку просто співпадає з загально американської статистики (зараз я не перевіряв повторно просто намагаюся відтворити ідею та хід думки) (ну так бо пригадати власну думку я вже не можу сорі таке буває)
Зарплати великі робота є — то якщо коротко, хто хоче та є спеціалістом — завжди при роботі. Крапка. Не можете знайти роботу — відкривайте сервісну компанію або продукт випускайте свій
Не скиглити, а робити результат.
Є 7 тисяч анкет! Майже екватор дослідження.
В анкеті ще питаємо: що ви думаєте про еміграцію з України? Вже готуєтеся чи нізащо б не поїхали? Результати опитування будуть у портреті айтівця.
Я щось не бачив на пошті результатів минулого опитування з працевлаштуванням, а тут вже нове хочуть. Результати опитування з працевлаштуванням вже були чи ще ні?
Ви про опитування щодо ринку праці? Так, ось всі результати:
dou.ua/...s/job-market-2025-part-1
dou.ua/...s/job-market-2025-part-2
dou.ua/...s/job-market-2025-part-3
dou.ua/...s/job-market-2025-part-4
dou.ua/...s/job-market-2025-widget
Пошти респондентів ми не бачимо й не збираємо, тому не можемо зробити розсилку суто на тих, хто заповнював анкету. Але всі наші статті з результатами обов’язково є в щоденній DOU розсилці.
Пройшов опитування dou.ua/...tenews/summer-survey-2025 ! Перезавантажив сторінку, а опитування знову доступне, так і має бути?
Все ок) При повторній спробі заповнити анкету Tally показує повідомлення, що це неможливо, тільки в самому кінці, коли натискаєш Submit 🤷♀️
Ну це ви хитро зробили, щоб зібрати фул статистику відповідно до профілів? Чи можна без Логна пройти?
Це не ми) це такі налаштування Tally. Самі здивувалися.
Жодних логінів, пошт і т.д. Дані респондентів не бачимо і не збираємо
Ой чи буде воно адекватно показувати статистику, якщо можна чистити кеш і проходити по кругу кілька разів
Є 6 тисяч анкет. Дякуємо за підтримку!
А ви маєте бронювання чи відстрочку? Відповідайте в анкеті і подивимося на реальний відсоток заброньованих фахівців в ІТ.
Дивлячись на «сирі» результати попередніх опитувань, люди не читають питання про зарплату і відповідають суму «брудними», інакше не було б такої великої кількості однакових зарплат кратних 1000$. Будь ласка, в наступних опитуваннях перепишіть це питання разом із суміжним питанням про оформлення, щоб люди вказували «брудними», а сума «чистими» рахувалася через відповідні формули для різних категорій і, можливо, щоб її можна було підправити.
Одразу видно, людина не в курсі про податкову систему в Україні... ;)
Поясніть, будь ласка. Що незрозумілого може бути в 6%+ЄСВ для ФОП і відповідними розрахунками для гіг-контрактів? Це покриває 86% усіх людей із опитувальника. Так, для оформлених по КЗпП (9%) простіше подати суму чистими, можна це врахувати і показувати відповідне поле, якщо питання про тип оформлення подати раніше.
Є як мінімум три різних групи ФОП. А ще є така штука, як власні зобовʼязання, які можуть бути вищими за мінімальні, встановленими законом. А ще різні громади можуть змінювати ставки місцевих податків. Ще є наймані працівники з їх ПДФО, ФОПи з ПДВ, ФОПи на загальній системі.
Чому ви так важаєте? Може люди вираховували, яка має бути зп «брудними», щоб «чистими» отримати умовних 8к
Чи не могли б ви пояснити навіщо вам бачити ці безглузді хвости непотрібних цифр? Тим більше, що сума вказується в доларах, а податки платяться у гривнах (чи в іншій нацвалюті: євро, кронах, єнах для працюючих за кордоном), що вже показує, що кожного місяця надходження будуть різними навіть за умову праці з одним замовником.
Мені не цікаво це бачити, мені здається, що люди вказують зарплату брудними замість чистих і що як змінити UX щоб уникнути цього
Дякую за відповідь. Хоча мені так не здається, але є сенс в додаванні можливості впровадження даних чистими чи брудними згідно з бажанням того, хто заповнює анкету.
Впринципі можна передбачити калькуляцію на основі податків. Тобто кандидат вказує на якій податковій системі сидить і написати ЗП. Тоді можна дати 2 графіки, грязні і на руки(які розраховуються до кожного індивідуально)
ідея для ще одного блоку питань: було б цікаво побачити становище і атмосферу в ІТ для жінок. чи стикаються з сексизмом, менсплейнінгом і тд.
Зібрали вже 5000 відповідей айтівців — третину від нашої мети 🔥
Друзі, в цьому опитуванні ми прибрали неактуальні для військовослужбовців питання і склали окремі, які увійдуть до Портрету айтівця. Якщо ви зараз в лавах ЗСУ — однаково приєднуйтесь до дослідження.
4000 анкет в зарплатному опитуванні — ✅
Цього разу додали питання не тільки про зарплати, а й про фінансове становище. Чи вистачає вам грошей, щоб годувати 7 котів? Куди інвестувати: в однушку, крипту чи все донатити? Приєднуйтесь, почитаємо аналітику в липні.
Ого, вже 3000 анкет 😼
З кожним апдейтом буду ділитись цікавим фактом про зарплатну анкету. Наприклад, цього разу ми ще й запитуємо вас про рівень стресу та просимо оцінити ворклайф-баланс. Цікаво, в кого з айтівців він найбільший (або найменший).
Підгледіла у відповідях, що багато хто все ж відповідає про його присутність, аніж відсутність)
Я не звинувачую, а просто попереджую — такі відповіді можуть вплинути на результат опитування, бо порушують «сліпий метод».
В штатах, например, вообще нет обязательного ежегодного отпуска. А у нас есть.
Невже? Як чорні на цукрових плантаціях в ІТ працюють? Так же за
Так же за1-2 роки можна вигоріти!
класне кіно французьке і вже старе геть ще за ссср «іграшка» Le Jouet там усе ці питання подробно пояснені на практичному прикладі )) дуже рекомендую
в принципі у штатах навіть federal holidays не є обов’язком для роботодавця а лише observable
більше того їх federal holiday список не є сталий і «прикінцеві положення» (к) (тм) можуть мати відміни від штату до штату щось на кшталт Columbus Day
тож усі ці federal holidays які пропонуються роботодавцем як оплачувані вихідні вони усі входять фактично як пакет бенефітів від самого роботодавця
... ну часто то є суто технічне як то ти ж все одно не будеш запускати виробництво чи робочий день на стройці коли в тебе тільки половина працівників сьогодні працюють тож «базово» просто видається всім як більш просте рішення
туди ж відносяться і «щорічні відпустки» які так само просто «оплачувані вихідні» з більш широкими правилами що до дат коли ці дні можна «брати як вихідні (оплачувані)»
вообще нет обязательного ежегодного отпуска
тож трудове законодавство це питання просто ні як не регулює не накладаючи на роботодавця ні які обов’язки
ЗЫ: ок я точно не знаю щойно подумав чи є обов’язки саме як трудове законодавство за трудовий тиждень 5 днів по 8 годин тощо бо нашвидкоруч маючи згадувати мені здається що таки нема ))
За першу добу зарплатну анкету заповнили 2000 айтівців. Оце відгук від спільноти!
Дякуємо та продовжуємо 🤟
Маємо першу тисячу відповідей! Дякуємо всім, хто приєднався, але це тільки початок — нам треба загалом 15 000 анкет для вичерпної та якісної аналітики 🫰
53 коментарі
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.