Я зараз теж не покладаю багато надій на те що це прод-солюшен, але вже маємо кастомерів з підписаними комітментами на Танзу. По «майже безкоштовно» давайте в ДМ.
А для тих кому цікаво «якщо ваш кліент або компанія в топ 20% у VMware, або у лого яке у всіх на слуху», то у вас тут багато можливостей конвертнути свої ліценції, отримати знижки и жирний PSF бюджет)
В паверпонті Tanzu виглядає круто, буквально тиждень назад отримали доступ в Tanzu Mission Control і нові збірку TKG. Перевіримо тепер на практиці.
Але наскільки технологічно крутий солюшен, мало впливатиме на вібір бізнесу. Інша справа, що у VMware приблизно 70% on-prem ринку зараз. Основна «фіча» Tanzu зараз це те, як VMware це продає своїм же кліентам майже за безкоштовно разом с VMC (VMware Cloud on AWS, Google наздоганяє з VMware Engine). При тому, відиляючи на
Серед мультиклауд солюшенів для Enterprise, це зараз дуже сильний гравець. IBM з OpenShift теж не пасе задніх і вливає мільйони в PoC для своїх кліентів.
Моя персональна трійка зараз: Tanzu, OpenShift, Anthos.
Ви все правильно зрозуміли — мулитиклауд та оптимізація.
Що до ДЦ, то я звертаю увагу більше про суб’єктивне враження людей що їх використовують зараз. Як Ви самі зазначили, в правильних руках, ДЦ дуже потужний інструмент, але для більшості копроративних кліентів, оренда та підтримка свого або орендованого ДЦ часто коштує більше чим це могло бути. І причина цьому, ще частіше не в самому ДЦ, а в тому як компанія його використовує.
похивлинної й швидкої скалабіліті
тут теж згоден. Якщо у компаннії зараз дирка в дні, то те що вони можуть зараз «гребти» швидше не спасе їх бізнес в цілому. Якщо за рахунок зєкономлених коштів просто намагатися продовжити собі життя і перечекати кризу, то в кращому випадку компанія втратить стої позиції на ринку, а в гіршому — піде на дно, але трішки пізніше.
В цілому, криза стала «wake-up call» для багатьох компаній, що їх IT це не просто неминуча ціна яку вони плятять за свій бізнес, а невідємна частина їх бізнесу.
Все вірно. Після 4 раундів правок, контекст змінився, а очі вже бачили, що хотіли.
По контексту, кількість користувачів виросла на 775%, але на цю цифру треба дивитися з долею скептицизму. Бо це лиш нові зареєстровані акаунти, а процент з них буде реально використовувати Azure після тріального періоду, IMHO, буде дуже далекий від цього.
Що ж до реальної проблеми, то під час пікових періодів, один з наших великих онлайн-ритейл кліентів мав великі проблеми з запуском додаткових інстансів для AKS, та пропускною здантістю деяких Azure сервісів в Європі.
Сорян, забанили в гуглі, інфу шукав через Baidu.
Так що там зараз кажуть за ДевОпс в нормальних інтернетах?
І у вас є своя правда. В цій статті, мої висновки опираються на досвід роботи з великим ентерпрайсами та інтервью, що ми робили цього року серед С-левелів компаній з прибутком більше одного мільярда. Ось декілька основних меседжів:
— До 2025 року скоротити витрати на штат IT до 10% від того что є зараз, і в 3 рази знизити операційні затрати пов’язані з обслуговуванням та підтримкою інфраструктури.
— Реальні затрати для бізнесу на «vendor agnostic» солюшени дуже великі, і в тей же час всі шукають платформу, що зможе поєднати під один дах всі існуючі хмарні та онпрем ресурси компаннії. Тим самим бути «vendor locked» на платформу, що зробить їх infrastructure agnostic і дасть уніфікований експіріенс і процесси для решти.
— 80+% йдуть або вже в клаудi, і причому відразу в декількох.
І можливо, це не те що торкнеться всього бізнесу в наступні роки, але ігнорувати такі тренди точно не можна.
Я ще люблю тему «Девопс Помер! Хай живе Девопс».
Кожного кварталу можно випускати XDD
А якщо глянути на це прагматично? Успіх тої чи іншої технології можна виміряти в тому, скільки заплатять за експертизу в ній. І порівняння це зараз не в сторону Docker Swarm. Ресурси які аналізують середню зарплатню (наприклад www.payscale.com) кажуть, що 5 років в кубернетесі, в середньому, дасть +20к зелені в рік більше ніж докер.
Та в кінці кінців, все буде залежити від того, як саме Ви продасте цю експертизу ;)
Я такі теж бачив, а потім допомагав з кліенту з RFP для екстеншену і ось
результат реальної квоти(найдешевша з 7 вендорів) від дуже відомого постачальника заліза в США на наступний реквест:
1000+ CPU Cores (Xeon-based 2Ghz/core), 15TB RAM minimum, 150TB Storage 500k IOPS Minimum)
DC Option:
+ $3.2M Hardware Only
— $1.5M Discount (з коммітментом на те що через 3 роки ми будем реньювати залізо на таку ж, або дорожчу конфігурацію)
+ $0.6M Installation & Setup Services
+ $0.8M 3Y Fixed DC Operations and service costs
Fixed TCO 3 YEAR: $3,1M
І альтернативна опція з використанням VMware Cloud on AWS:
VMC Option
+ $1.6M VMC Fixed 3 Year Commitment
+ $0.3M Integration Services. Fixed Price
— $0.3M PS Funds over 3 Year
Fixed TCO 3 YEAR: $1.6M
І основний бонус, це час. Бо з хардварною опцією, ми б побачили готову до роботи інфраструктуру через 6 місяців. З VMC ми вже через 6 тижнів мали 40 кліентських енвів в проді на цій системі.