приємно читати такий ось розгорнутий, без грубощів, відгук. Даю відповіді на коментарі.
4K за місяць — чималі гроші, і бажано при таких умовах щось все ж таки пообіцяти (пояснити для тих, хто не дуже орієнтується). І, знову, я намагаюся перебрати усі варіанти: для новачків, для практики, для знавців і т.д. І я не бачу аргументів — «навіщо? », «чому? ».
Поїздка за кордон для навчання в мовній школі, як правило, має дві цілі: 1) удосконалити мову (чи добре вивчити за довгий період) і 2) розширити кругозір. Покращити мову можна суттєво і за місяць (знову ж, за умови старанності й допитливості). Чи новачок Ви, чи практик, чи знавець, в школі вас направляють у групу студентів зі знанням вашого рівня і, за допомогою різних вправ, цей рівень Ви підвищите. І в школі, і поза її стінами, спілкуватися доводиться лише англійською; усі знаки на дорогах і оголошення в громадьскому транспорті, в супермаркетах тощо — англійською; в поїзді з провідником ви спілкуєтеся англійською і т.д. А що не знали чи не знаєте — вчитель у школі точно підкаже і пояснить. Все це сприяє подоланню мовного бар’єру (у кого він є), підхопленню ритміки мови, вивченню нових слів, покращенню плавності мови. Тобто додому, в залежності від строку навчання, Ви повертаєтеся з впевненістю у своїх можливостях говорити і з вищим рівнем мови за той, з яким приїхали. Це точно обіцяю (якщо вже торкатися обіцянок).
Перебуваючи в мовному середовищі Ви принаймні починаєте мислити мовою, а повернувшись в Україну маєте більше мотивації постійно читати англійською, по можливості розмовляти нею, постійно над собою працювати. А етап «дитинства» і дитячого рівня мозку вже пройшов, і з цим треба змиритися. Так, як в дитинстві, вчитися потім не вдасться ніколи, тому в кого є діти — виправляйте помилку своїх батьків щодо вивчення іноземної.потрібно навчитися не стільки видавати правильні звуки, скільки мислити мовою.
Щодо кругозору: багато людей в Україні, а девелопери і поготів, наслухалися про Силіконову долину. Вивчити по-справжньому її можна, звичайно, деякий час попрацювавши там, проте за місяць-два, атмосферу, ритм і стандарти життя цього місця також можна відчути: яким чином пересуваються, як працюють за комп’ютерами зранку в поїзді, коли їдуть на роботу в ін. місто, як займаються спортом (безліч чудових місць для хайкінгу, безкоштовні тенісні корти, безліч велодоріжок і парків відпочинку), як харчуються (органічна і неорганічна їжа, фармерз-маркети), інтернаціональність долини, ставлення до дітей, рівень розвитку бібліотек, чистота вулиць і правила вигулювання собак, розвиток медіа, розвиток доріг, стиль і правила поведінки на дорогах; велика кількість і бідних іммігрантів та нижчих шарів населення, проблеми з вагою. Можливо забагато нюансів, і багатьох це не цікавить? Але туди їдуть допитливі. В долині весь час проводять платні і безкоштовні семінари і форуми для представників сфери ІТ, де можна чогось і навчитися, і поспілкуватися, побувати в офісах відомих компаній. Так, все це можна побачити, поїхавши в долину в ролі туриста чи, ще краще, на ділову зустріч від імені компанії (і за її кошт), а можна у ролі студента заразом вчити англійську (систематизовано в школі).
позиція посередника зручна: ви не відповідаєте за результат., а хтось завтра прийде і заплатить.
так, за результат відповідають школи, які успішно працюють на освітньому ринку вже по 40−60 років. Але я розвиваю бренд свого агентства і відповідаю за те, що «обіцяю» чи не обіцяю. Від того, чи будуть задоволені від поїздок і навчання певні дані клієнти, буде залежати те, чи прийдуть до мене за допомогою їхні друзі, знайомі чи діти.
— звичайно, та ще й в Україні. Але я не пропоную тим, хто не може і не хоче собі це дозволити, недоїдати і недосипати, щоб поїхати та повчитися в Каліфорнії. Туди треба їхати з чітко поставленими завданнями і цілями — що і для чого повчити, що подивитися і відвідати, як це мені пригодиться в житті — і сумою грошей, розрахованою на реалізацію перших.4K за місяць — чималі гроші
Юля
Надалі на подібні пости реагувати не буду.
Юля
До речі, для тих, хто цікавиться Силіконовою долиною в принципі: пост на блогові Дениса Довгополого про поїздки в Силіконову долину: http://dennydov.blogspot.com/2010/07/blog-post_09.html.
Якщо їхати групою 2−4 чоловіки, то можна зняти апартмент: www.craigslist.com (1000 — 1500 дол. США на місяць (чим кращої якості, тим дорожче далі) за 1 bedroom). В апартаментах завжди є вітальня, тобто якщо там тільки одна спальня, то це означає, що кімнати в квартирі насправді 2. Проте з апартментами наступні нюанси: вони здаються без меблів (з меблями буде дорожче) і на довший період, ніж на місяць. Вигідно, якщо жити в Каліфорнії хоча би 3 міс.
... Хіба що інтернаціональний характер Каліфорнії і туманність Сан-Франциско щось та нагадують той Туманний Альбіон. Але це вже тема зовсім іншої розмови.
Ціни на навчання, проживання і харчування в Лондоні — такі ж, як і в Каліфорнії. Що дійсно вийде дешевке і коротше — це переліт.
На все-про-все в сердньому на місяць з перельотом туди й назад — 4 тис. дол. США. Сума буде коливатися, в залежності від школи, міста, сезону, курсу навчання, масштабу витрат на подорожі.
Добрий день, мене звати Юля Кобук, партнер освітньої агенції «Вивчай!» vyvchay.com, яка працює з рядом мовних шкіл та інших навчальних закладів за кордоном. Я колись давала посилання на наш сайт на даному форумі, тому напевно Max Ivak і знає його, хоч ми персонально і не знайомі — що дуже приємно.
Їхати за кордон вивчати англійську на курсах на3-4 місяці однозначно є сенс, хоча, звичайно, це вийде набагато дорожче, ніж вивчати мову в Україні. Все відносно: я завжди наголошую з власного досвіду (навчалася у мовній школі в м. Менло Парк в Каліфорнії), що навчання у мовній школі за кордоном — це не лише вивчення безпосередньо мови, а пізнання нового культурного середовища, розширення кругозору, коли повертаєшся в Україну зі зміненим баченням світу. Дуже важливо підібрати не тільки школу, але й місце, де вивчати англійську. Наприклад, якщо Ви програмуєте, то варто розглянути не просто США, а саме Силіконову долину чи зокрема Сан-Франциско в Каліфорнії. До обіду Ви можете вчитися, а після обіду не просто займатися туризмом, а відвідувати численні заходи для developers в Силіконовій долині. Навіть я — не програміст, коли була там, відвідувала такі заходи для розуміння, чим живе і дихає долина, як виступають спікери, з ким я можу познайомитися. Я також активно відвідувала клуби Toastmasters (public speaking in English), де ти хочеш-не-хочеш — а мусиш говорити, причому правильно і по-суті, відвідувала заходи місцевої бібліотеки в м. Саннівейл, спілкувалася з місцевими. Тобто, якомога більше занурювала себе в англомовне середовище, де мені було дуже цікаво. Якщо Ви живете в сім’ї під час навчання — це додаткове місце попрактикувати живу англійську. Так потрібно робити у будь-якому місці та місті — в США, Канаді, чи у Британії. Мальту у Вашому випадку не рекомендую взагалі, хоча і працюю з мальтійськими школами. Найкраще Вам підійдуть США і Канада. А той, хто говорить, що навчання за кордоном — це самообман, просто ніколи там не навчався.
Я навчалася у школі лише місяць, хоча жила в США трохи більше, що покращило мою англійську НАБАГАТО, а особливо дало відчуття мови, натхнення ніколи не зупинятися у її вивченні. Те ж саме розказують нам наші клієнти, які у більшості випадків можуть собі дозволити1-2 місяці.
Останнє: на вибір школи впливають дуже багато факторів — Ваш сьогоднішній рівень англійської, вік і сфера діяльності, особисті інтереси і захоплення, цілі, які Ви перед собою ставите від поїздки, на який термін збираєтеся їхати вчитися, фінансові можливості і навіть те, в яку країну Вам буде легше відкрити візу. Так, це звучить як пряма реклама, але факт є факт — з допомогою хорошого освітнього агента організувати поїздку і навчання буде набагато легше й ефективніше. Буду рада допомогти.