• OpenAI «відкотили» оновлення для ChatGPT, що робило його занадто підлабузливим

    Бачу хвиля хайпу ШІ не спадає. Це затягнулося надовго.
    Я теж тут написав свої думки на тему ШІ:
    https://aboutdifferentthings.com/pro-shtuchnyi-intelekt/

  • Нові Junior розробники вже не вміють писати код

    Потрібно було працювати з кодом в голові, часто не було повного лістигну всього функціоналу, збиралось все по частинам, як сказано вище — адаптувалось. Мозок більше задіювався. Тобі потрібно окунутись в код, хоча б частково, щоб зрозуміти як воно працює. А з ШІ просто копіпаста, не працює, уточнив і так далі. Але ти сам не крутиш той код в голові. Крутить бот за тебе. Це дуже підкуповує людей і вони швидко на це підсідають. Старі розробники хоча б мають з чим порівняти, а нові просто сприймають це як норму. Вони будуть мислити по-іншому. Через призму ШІ.

  • Покоління Z почало вкладати гроші в інвестиції раніше за всіх

    Це я так розумію більш пасивні інструменти інвестицій.
    Якщо ти молодий, то можливо потрібно сфокусуватися на власному бізнесі.
    Але тут теж є свої підводні камені:

    П’ять головних причин, що майже завжди мене зупиняють:
    1. Чимало бізнесів, особливо малих, не будуть приносити більше прибутку ніж я можу заробити просто працюючи на роботі у своїй сфері.
    2. Більшість бізнесів не викликають в мене справжнього інтересу, захоплення.
    3. Великий поріг фінансового входу.
    4. Велика відповідальність та ризик, які потрібно брати на себе.
    5. Проблема масштабування бізнесу.

    Колись написав цілий пост про те, чому ще не створив власну справу:
    https://aboutdifferentthings.com/pro-vlasnyi-biznes/

  • Питання до вайбкодерів

    При роботі з ШІ, мені здалося, що я обмежений в аналізі та мозок не працює на повну, як раніше, за часів старого методу навчання та пошуку. Ти інстинктивно довіряєш ШІ, бо так простіше, менше енергії потрібно на роздуми. Одна секунда і готовий, рафінований шматок інформації вже в тебе перед очима. На перший погляд, це супер, вау! Але, коли я почав детальніше придивлятися до його відповідей, то зрозумів, що рафіновані шматки — це не те, що мені потрібно.

    Тут повний пост:
    https://aboutdifferentthings.com/pro-shtuchnyi-intelekt/

  • Нові Junior розробники вже не вміють писати код

    Коли в старі часи доводилось ввесь час гуглити, а ще раніше читати книги на тему, що цікавить, людина переробляла купу інформації, пропускала її через свій мозок. Він працював інтенсивніше. З іншої сторони, потрібно було набагато більше часу для пошуку тієї ж інформації, ніж із застосуванням ШІ. Але це і мало свої переваги.

    Тут писав про темну сторону ШІ:
    https://aboutdifferentthings.com/pro-shtuchnyi-intelekt/

  • Ваше «дякую» та «будь ласка» обходяться OpenAI в мільйони доларів

    Машина сприяє цьому на порядок швидче.

  • Ваше «дякую» та «будь ласка» обходяться OpenAI в мільйони доларів

    Зрозуміло, що наші когнітивні можливості обмежені, але це не означає, що потрібно творчі та креативні задачі повністю довіряти ШІ. Простий приклад. В мережі Тредс, деякі люди скаржаться, що після постійного використання ШІ для написання постів в цій мережі, вони тепер туплять і їм дуже тяжко придумати навіть маленький пост з голови. Вроді фігня. Але це перші дзвіночки того, що коли мозок не задіювати для нерутинних задач, він поступово деградує. Та мабуть це не зупинити. Думаю ШІ розставить все на свої місця. Буде умовно 95% людей, що будуть не взмозі написати складне речення, але і з’явиться купа роботи для умовних 5% людей, що будуть здатні креативити без ШІ. Ці органічні креативщики будуть на коні. В історії вже були схожі аналогії.

  • Ваше «дякую» та «будь ласка» обходяться OpenAI в мільйони доларів

    Я думаю, протрібно більше думати про темні сторони ШІ, а не переживати, про витрату ресурсів на опрацювання «дякую». Люди вже підсідають на користування ШІ та рідко звертаються до власної голови. Фактично, перекладають частину когнітивного навантаження на машину.

← Сtrl 123456 Ctrl →