Невже до приватного лікаря місячні черги? Дуже здивувало. Знаю, що багато людей з Нідерландів до Польщі їздили на обстеження. І ті, хто живе в Польщі має лише позитивні відгуки від приватної медицини. Державна так, є проблеми.
Якщо не важко. Розкажіть про ваш досвід.
Тут інший підхід. У Нідерландах домашній лікар намагається все що може зробити сам. Наприклад мій домашній лікар сам мені видалив родинку) тобто домашній лікар тебе лікує доти, доки в нього є якісь варіанти. В Австрії домашній лікар, якщо ви кажете, що в мене проблема з вухом, чи з серцем, чи з родинкою і я хочу до спеціаліста, він просто дає направлення і все. Або ж якщо сам бачить, що ситуація якась специфічна. Я б сказала, що в Австрії домашній лікар то як наш терапевт в Україні, щось дуже поверхневе. А ось у Нідерландах домашній лікар навіть гінекологічний огляд може провести)
В моєму розумінні приватна медицина, це коли ти сам за гроші можеш записатися до лікаря, до якого хочеш. Спробуйте це зробити у Нідерландах.
Мені пофіг на форму власності лікарні. Якщо до лора я чекала пару місяців і раза три благала свого домашнього врача дати мені направлення.
Не зовсім. Наприклад між голландською та австрійської медичними системами прірва. Перш за все не в усіх країнах є приватна медицина. В Австрії вона є, в Нідерландах її немає. Це означає, що чекати довше, та вибирати лікаря ти не можеш. По друге в Австрії ти приходиш до домашнього лікаря і береш направлення до спеціаліста, в Нідерландах треба це направлення «завойовувати» і хоча
Наприклад в Польщі взагалі не чула, щоб були якісь проблеми з медициною. Можна лікаря і «на завтра» знайти. В Австрії навіть з приватними лікарями треба чекати тиждень -два.
Ну ми ж здавали екзамени. Хоч вони і на А2, але у нас був б1-б2. Підтримати звичайну розмову могли б легко. Але ми цілеспрямовано активно її вчили. Півтора роки заняття з репетитором тричі на тиждень.
Ні, українці їхали, але вже з голландськими паспортами.
Нам тут літо дуже подобалось. Але зима з дощем нескінченним в вітром, ми ще ж в морському містечку жили. Але жити біля північного моря, то є нюанс)
Я саме просила направлення, але домашній лікар довго намагався сам проблему вирішити, був дуже терплячий) у нього список засобів лікування був дуже довгий
Ось саме питання нерухомості я взагалі не розумію. Згідно всіх особливостей країни там вартість житла повинна бути такою як в Польщі. Але цінник голландський. Якби не такі захмарні ціни, точно були б там.
Ви будете здивовані, але з Нідерландів багато їдуть до Польщі та до Чехії)))) але основний напрямок все ж таки південь, але то більше для пенсіонерів, там навіть голландські містечка в Іспанії є, по новинам колись сюжет був
Після того, як ми отримали громадянство, ми подумали, що можна пожити ще десь. Бо Нідерланди, при всіх своїх плюсах мають кучу недоліків. Тож коли є паспорт завжди можна повернутися.
З мінусів Нідерландів клімат. Особливо взимку там нескінченні вітри і я не про українські вітри. А також це постійний дощ. Це важко пояснити, але оцінити цей клімат можна лише, коли ти там живеш.
Садочок. У нас двоє дітей малих. Садочок після всіх повернень буде коштувати приблизно 1000 євро в місяць, прлдльонка приблизно 500 євро. Планували зробити це дешевше, але поки є як є.
Все що стосується відпочинку дуже дорого, та ніяких пільг на сім’ї з дітьми, тож лише за квитки вхідні буде 100 євро приблизно.
Медицина. Це щось. Так наприклад ми зараз живемо в Австрії, то тут медицина в мільйон разів краще. Проблема в Нідерландах не в тому, що довго чекати спеціаліста, а що твій домашній лікар довго не видає направлення до нього. Наприклад я просила направлення, лише направлення до лора від домашнього лікаря три місяці, потім я стала чекати в черзі до лора. Платної медицини немає, ну зовсім немає.
Ну і стосовно Чехії податки, якщо ви чп будуть значно нижчі. В Нідерландах податки, як і в більшості західних країнах високі.
Ну і ще раз, без паспортів ми б нікуди не рипались. А коли є можливість повернутися не так страшно помилитися, бо ти знаєш, що є шлях назад.
Зараз у Нідерландах дуже висока оренда. Наприклад за квартиру в гарному районі, з двома спальнями можно розраховувати 2500 євро і вище. В нашому селі за кімнату я бачила просили 900 євро. Ну і вартість нерухомості там дуже виросла. Тобто дома в новобудовах будуть вартувати 850 тисяч, це реальний приклад наших знайомих. І це звісно не Амстердам, це до Амстердаму приблизно хвилин 40 хвилин автівкою.
Ну і ще про медицину. Якби податки такі самі, як і в Німеччині, але в Нідерландах ти додатково платиш щомісячно за страховку. Тобто для нас було це 300 євро в місяць, але перші 800 євро ти повинен платити з власної кишені. Щось схоже на Швейцарію, але там ще гірше.
Але я щось відволіклась.
Тож у Чехії медицина є приватна, це великий плюс.
Якщо це чп, то їжа, аренду, всі розваги значно дешевше ніж в НЛ
Навіть приватна школа коштує євро 300, за прлдльонку в 500 євро такого взагалі немає
Ну клімат. Після НЛ, нам усюди клімат офігенний
Єдине велике питання. Це нерухомість. Якщо відпадає удальонка, то працюючи на місці компанії важко виплачувати їх іпотеки
В цілому в Чехії є два великих міста, де вам буде комфортно. Це Брно і Прага. І ось вони, та навіть містечка навколо них будуть коштувати дуже, дуже, дуже дорого. Якщо ви хочете суттєвої економії, то можна дивитись на Оломоуц, Усти над Лабем, Острава. Але там суттєво погіршується комфорт.
Ми приїхали з Нідерландів, тож нам кидалося в очі, що маленькі міста в Нідерландах та Чехії, то велика різниця. Між ними прірва. Якщо в Нідерландах ми жили в містечку(селі) на 12000 людей, з електричкою до Амстердама, чи Автобусом, десь за 40 хвилин. У цьому селі було чотири початкові школи, чотири супермаркети, і всі там розмовляли англійською (але то мабуть була особливість Нідерландів). Якщо ви будете шукати щось дешеве, в хвилинах
Тому іпотека в Чехії в 2500 євро платежів в місяць, навіть в пригороді Праги то мені здається занадто.
Мені здається, що найбільша проблема, то купівля житла. Ми дуже дивилися на Прагу, але там ціни ну зовсім не відповідають зарплатам. Як там місцеві купують житло, то для мене взагалі загадка. Наприклад квартира з двома спальнями в новобудові стартує від 400 000 євро. Про будинок взагалі мовчу, від 600 000
Якщо не складно, поділіться будь ласка вашим досвідом в Празі. Мені здається там все добре, окрім цін на нерухомість. Буду дуже вдячна за розгорнуту відповідь ваших власних вражень, та чому вирішили поїхати?
З усім погоджуюсь. Ще б додала, що для it тут взагалі немає роботи, або за неї не платять. Але ми їхали у конкретну локацію, від цього відштовхувалися. Та і їхали з Нідерландів, де податки такі ж самі.
tsn.ua/...hennya-viyni-2770416.html
Тими часом)
До речі в Австрії вже також роблять центри допомоги повернення додому. Два місяці тому одній моїй знакомій запропонували там працювати, хоча офіційно інформації такої ще нема. І це було ще до активізування всіх цих перемовин.
Коли моїй мамі в НЛ видавали документи про тимчасовий захист (це ще початок війни, квітень) внизу маленькими літерами було прописано, що захист діє один рік, але якщо ми вирішили інакше, дата може буде змінена)
До речі в Чехії анонсували хто може перейти з візи захисту до звичайної довгострокової візи. І там зп були не мінімальні, багато хто скаржився, що затверджені вимоги для доходів дуже завеликі. Особливо великі вимоги до сімей з дітьми. Тож мені здається, що прибиральників, навіть з 40 годинами праці не залишать.
В Нідерландах я отримала паспорт через 5 років і 9 місяців після заїзду. Після п’яти років можна податися на паспорт. Розгляд і отримання паспорту «на руки» зайняло 9 місяців. Раніше необхідно було здати голландську мову на рівень А2, це дуже легко. Але вже давно хочуть запровадити б1, буде важче, але мова набагато легша німецької. В цілому голландську вивчити не складно. Багато вивчає лише для отримання паспорта, бо лише з англійською можна легко прожити все життя. В Нідерландах можна взяти іпотеку без первинного внеску, але якщо ФОП, то там треба здається спочатку три роки на ФОП попрацювати, щоб вони бачили, що постійний дохід. Якщо працюєте на роботодавця, то коли є постійний контракт, то можна відразу брати іпотеку. З мінусів, що за останні п’ять років житло в НЛ ну дуже зросло, як на оренду, так і на купівлю.
Навіть якщо виїжджають не в умовах війни і все планується заздалегідь, потім куча розчарувань. Бо зрозуміли чи підходить країна чи ні можна лише проживши в ній хоча б рік.
Дякую, було цікаво почути вашу думку. Підкажіть, а яке це місто? Може це невелике містечко? Наприклад про Вроцлав ну дуже добре відзивалися