QA Engineer в Trend Capital Holdings, Inc.
  • Зняття валюти USD EUR за кордоном для ФОП з monobank

    В мережі Євронет не зустрічав банкоматів з $, хіба з євро. Але якщо національна валюта країни інша (наприклад, злоті), то великий ризик подвійної конвертації, про яку банкомат може забути попередити. Тому краще знімати в валюті країни перебування. Польські банкомати видають 500 злотих за раз (політика так званого справедливого користування), але одразу можна повторити. Комісія моно 2%, Євронет не бере.
    Найкраще мабуть знімати таким чином валюту в країнах де нац валюта Євро

    Підтримав: Nikolai Chumak
  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    До цього часу поки що не виникало, карткою до рахунку користуюсь кожного дня. Банк жодного разу нічого не запитав. Податкова — хз. Може запитає при спробі закрити ФОП. Але це не точно ©

    Підтримав: dartan
  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    Ви не уточнили, в якій країні шукаєте

  • НБУ підняв офіційний курс гривні одразу на 25% до 36,56 грн/долар

    Євро ви все одно купуєте (вірніше, не зовсім купуєте, а конвертуєте) по крос-курсу з доларом. Тому не переживайте, купити по 29 не вийде))

  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    Ну ось, і лише такі операції і дозволяє моно. Повертаючись до найголовнішого питання, чи може ФОП, який наразі за кордоном, безпроблемно користуватись цією можливістю?

  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    чому не можна виводити валюту напряму на свою картку фізособи

    На картку фізособи — це зрозуміло, питань нема. Але описаний спосіб не передбачає виведення на картку фізособи. Картка, про яку йде мова, напряму прив’язана до рахунку ФОП.

    пункти 109 та 110 це виключний перелік операцій які дозволено проводити банкам України з валютних рахунків ФОП

    Чи не випливає з цього, що моно (як банк) порушує чинне законодавство? Навряд... Тоді в чому ж проблема, якщо банк дозволяє?

    Моно походу якраз і використовує лазівку з частини 16 пункту 109, тобто все цілком законно

  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    Переказ коштів в іноземній валюті з поточного рахунку резидента фізичної особи-підприємця, відкритого як суб’єкту господарювання, на поточний рахунок цієї фізичної особи в іноземній валюті, відкритий для власних потреб, забороняється

    Немає зараз змоги повністю читати закон, але з вашої цитати, забороняється переказ коштів з рахунку ФОП в інвалюті на поточний рахунок в інвалюті. Не сказано, що забороняються розрахунки з рахунку ФОП за кордоном

  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    Так наче ж в другій частині статті відповідь є. Не підкажете номер/назву/посилання на

    постанову НБУ що прямо забороняє ФОП використовувати валютні кошти з рахунку без їх попередньої конвертації в гривню

    ?

  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    Да, звучить як брєд, бо ФОПи на спрощеній системі оподаткування не звітують про свої витрати. Якщо така ситуація виникне (що не виключено), то треба буде вимагати від інспектора письмовий запит, який можна буде оскаржити. Бо слова дебіла-інспектора мало що значать.
    Чого таке довге відрядження — бо повномасштабна війна почалась, виникли форс-мажорні обставини, які змінили багато планів. Але таке питання до ФОПа-єдинника, в принципі, виникнути не повинно.

    Я особисто активно користуюсь цією фішкою моно з першого дня її появи.
    Від 6 липня, вже навіть 15000 в місяць не можна перекинути через p2p на закордонну картку, тому користуватись карткою ФОП — чи не єдина можливість не втрачати шалені проценти на спреді між ринковим курсом і курсом НБУ

    Підтримали: K Vadym, Green Dan, Vadym
  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    Моно не дивиться на дату вашого заїзду до ЄС. Якщо у вас є рахунок ФОП в доларах в моно, то карта до нього з’явиться автоматично.
    Щодо другої частини вашого повідомлення, це цікаве питання. В теорії, ФОПи на спрощеній системі оподаткування ніяк не повинні звітувати про свої витрати і можуть вільно користуватися коштами, які включені в податкову декларацію, в тому числі і в іноземній валюті. Але це в теорії))

    Підтримав: Vadym
  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    Знаходжу статтю «Валютні операції у ФОП» (journal.ostapp.com.ua/...​t/valutnye-operacii-u-flp), де в розділі Валютний контроль є абзац:

    «Далі можна розпоряджатися грішми за потребою: можете оплатити іноземному постачальникові поставку товару, зняти гроші на закордонне відрядження чи конвертувати їх у гривні й переказати на свій гривневий рахунок, а вже потім вивести на картку фізособи, щоб користуватися цими грошима для особистих потреб.»

    Але саме цей абзац не підтверджений посиланням на жодну зі статей ПКУ. То де ж правда?

  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    Ок. Припустимо, що ви на 100% маєте рацію. Згідно такої логіки, викоритовувати валюту з валютного рахунку не повинно бути можливо жодним чином, окрім продажу її за гривню. Але монобанк у описаний вище спосіб де-факто дозволяє витрати з рахунку ФОП в обхід гривні. Чи порушує монобанк закон? Навряд. Тоді чим в такому разі керуватись? ФОП — не державна компанія. Риюсь в законодавстві і не можу знайти нічого, що прямим текстом забороняло би користуватись ФОПу власними коштами, які задекларовані в повному обсязі і зі 100% цих коштів сплачені податки.

    Підтримав: Roman
  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    А ФОПи яких груп можуть мати закордонні відрядження? І хто може відправити у відрядження ФОПа? (Все, що стосується КЗпП, буде нерелевантним у випадку ФОП)

  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    Теоретично, моно може перевіряти відповідність локації вашого пристрою і країни розрахунку. По аналогії до функції для звичайних карток «Відхиляти платіж, якщо країна не збігається». Але це цікавий момент, треба б протестити)))
    Хіба що встановите і активуєте додаток на тел дружини, і на цьому ж пристрої буде додана карта в епл/гугл пей. Теоретично, має працювати без проблем

    Підтримав: Yura Kuka
  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    Саме так мені щойно пояснив знайомий бухгалтер. Принаймні в теорії повинно так бути)

  • Валютна карта для ФОП в моно — як на це дивитиметься податкова?

    За кордоном зараз опинилось досить багато ФОПів (зокрема, жінок), які не хочуть міняти податкове резиденство (поки що). А це, в принципі, вихід. Знайомий бухгалтер каже, що якщо податки вже сплачені зі всієї суми доходу, то далі можна користуватись власними коштами в такий спосіб, якщо банк не проти (а він не проти). Податкова не повинна мати питань. Питання можуть виникнути, якщо ви хочете кошти, витрачені «на відрядження», виключити з оподаткування. Принаймні це наскільки я зрозумів. Хто компетентний, поправте, будь ласка

    Підтримав: Yura Kuka
  • Що ви робите з зарплатою, яку отримуєте на валютний рахунок?

    Думаю, велика кількість ітшників — воєнних мігрантів була б вам вдячна, якби ви в деталях поділились цим безцінним досвідом, оформивши це окремим постом ;)

  • Що ви робите з зарплатою, яку отримуєте на валютний рахунок?

    Формально, так не можна. Податкова бачитиме лише ті надходження, які ви завели на укр ФОП. А податки платите значно більші, ніж 5% від тієї суми, що зайшла на укр фоп. Відповідно, виникає питання, де решта? якщо тіпа отримали готівкою, то тут мало б бути РРО і ось це ось все.
    Формально, маєте завести весь дохід на укр.фоп. Є багато коментів, що типу це буллшіт, але не дуже б хотілось це пояснювати податківцям, що ми краще знаємо, як їм працювати

  • Поділіться досвідом отримання зарплати на Wise чи Revolut

    В такому випадку схема цілком зрозуміла аж до моменту виводу в кеш. Яким способом пропонуєте знімати кеш, особливо валютний, без банківських установ і їх карток типу привадів, шмоно ітп?
    Варіанти:
    1. юсдт продані по норм курсу за гривні, гривні виводяться на картку через п2п — банку не подобається відправник, бо він асоційований з біржами
    2. з юсдт виходимо в юсд з виводом на картку фізособи через п2п — знову ж таки див п.1. хіба що для пп 1 і 2 використовувати купу «прокладок» ризикуючи попрощатись з кровно заробленими. це я вже мовчу, що жоден із способів не передбачає адекватний механізм сплати податків.
    3. вивід на карту банана чи іншої не укр.фін установи чи платіжної системи — яким макаром вивести в кеш? розрахунки такою карткою чи зняття готівки будуть конвертувати по курсу нбу, а не ринковому.
    4. ваш варіант

  • Поділіться досвідом отримання зарплати на Wise чи Revolut

    Тільки є свіженька новина, приват і моно почали блочити і ввід, і вивід, якщо, згідно їхніх даних, операція пов"язана з криптобіржами. Стверджують, що заразування з українських бірж не блочать (принаймні поки що). Але Бінанс точно впав в немилість. Новини про це гугляться за пару сек

    А ще, он у коментах описані випадки, що вайз також любить блочити рахунки, якщо знаходить операції, пов"язані з криптою. Такіділа...

← Сtrl 12 Ctrl →