Інколи програмісти з великим досвідом роботи наполягають на тому, аби використовували технології, до яких вони звикли, але з якими команді буде складно працювати. Натомість варто ухвалювати рішення за участю всієї команди, радитися, обговорювати та узгоджувати свої дії з іншими.
Може я чогось невірно зрозумів, але для мене це виглядає як призов до демократії на проекті. На мій погляд, такого бути не повинно. Так само не повинно бути й монархії, коли умовно найбільш досвідчений вирішує все сам. Як на мене, добре працює лише науковий підхід.
Тобто при обранні технології варто проаналізувати з різних точок зору, як її використання вплине на проект на великій дистанції, оцінити всі плюси і мінуси і тоді вже приймати рішення.
Наприклад, я неодноразово стикався з тим, що команда обирає підхід, який базується на широкому використанні raw SQL при роботі з БД замість вивчення і використання можливостей тієї чи іншої ORM. Підхід зазвичай аргументується тим, що «ORM не взмозі формувати досить ефективні запити» (що може бути правдою для окремих специфічних випадків), або тим, що «SQL всі знають краще за особливості ORM, тому розробка буде ефективнішою» (команді складно працювати з ORM). На практиці, у порівнянні з підходом code first, на середніх і великих проектах це завжди призводить до уповільнення розробки на довгих проміжках часу і зниження якості коду і рішення в цілому.
Бо у такому разі співпадіння структури БД і об’єктів, які відображають її в застосунку, а також запитів, які формує застосунок до БД, вже не контролюється компілятором. Це робить будь-які, навіть найменші зміни структури БД занадто коштовними і призводить до збільшення вірогідності runtime errors. Врешті решт будь-який рефакторинг, який хоч трохи чіпає структуру БД стає занадто дорогим і ризикованим, якість коду падає, темп розробки уповільнюється, мотивація команди знищується.
Тому — тільки науковий підхід з аналізом впливу кожного рішення з усіх боків. Будь-яка поверхнева аргументація без глибокого аналізу при обрання технології та/або підходу є суто небезпечною.
Мені подобається перфекціонізм, і я сам такий, але тут треба вмикати здоровий підхід і не перегинати. Зазвичай люди не змінюються. Ще на співбесіді я помічаю таких людей, і розумію, що з ними буде важко працювати.
На мій погляд, співбесіда потрібна лише для того, щоб відсіяти кандидатів, які напевно не мають необхідної кваліфікації або хисту, або тих, хто явно не зможе співпрацювати з командою через різницю культури, підходів, бекграунда, цінностей. В першу чергу — цінностей. На моє глибоке переконання, навіть найкращі інтерв’юери помиляються десь у половині випадків. Для цього і існує trial period.
Це не означає, що Tech Lead бере на себе вину за баги когось із команди, але вміє дати корисні інсайти під час code review, підказує, як розв’язати задачу, якщо з нею стикнулися.
Знову ж, на моє глибоке переконанння, спілкування в термінах «хто винен», є смертельно небезпечним. Будь яка позаштатна ситуація має бути приводом відповісти на два запитання: «Які (не чиї) саме дії призвели до неї» і «Як цього уникнути у майбутньому».
Треба враховувати SOLID принципи.
Вибачте, не зміг утриматись. Хтось може пояснити, як використовується принцип Лісовскі в Golang або JS?
Загалом скажу, що фейли Senior походять від ліні, а фейли Junior — від недосвідченості й неуважності.
Контраверсійно, як на мене. Тобто якщо я належав через те, що чогось не помітив (неуважність), то вже все, час «разжаловать» в джуни?
Скільки років досвіду?
А скільки з них у роботі з конкретною технологією?
Завжди ненавидів такі питання. Скільки років в мене досвіду з SQL? Можна сказати, що приблизно 6, якщо враховувати тільки роки, коли я кожного дня писав код на ньому. Або можна сказати, що 25+, бо я майже завжди ним користуюся, так чи інакше. Яка відповідь вірна? Жодна.
Доречі, співбесіда без хоча б 15 хвилин live coding — погана співбесіда. Це як наймати водія, не переконавшись, що він взмозі завести автівку.
але коли поставиш елементарні питання з цього списку, він не може відповісти
Нещодавно, мене зрізали на співбесіди питанням, чим в C# в блоці catch, throw; відрізняється від throw ex;. Я не памя’тав відповідь, але після співбесіди нагуглив її на дві хвилини. Здатність/нездатність відповідати на питання RTFM не каже НІ ПРО ЩО. Перевірка пам’яті.
Взагалі, на мою думку, головною якістю розробника є цікавість/допитливість. Якщо цього немає, все інше не важливо.
Доречі, дякую за статтю. Допомогла дещо згадати та зайвий раз систематизувати.
OMG. Я десь казав, що причини інфляції або девальвації — дії регулятора? Мені здається хтось сперечається з уявним співрозмовником. В такому спілкуванні немає сенсу. Дякую. Дуже дякую.
А як зрозуміти які дії є руйнуванням, а які запобігають йому?
Розбиратися в економіці. Інших способів немає.
Ци є якийсь підручник як повинен діяти центральний банк під час війни?
Є один факт, який відомий абсолютно точно. Якщо в державі існують дві різні ціни на один й той самий товар (в цьому випадку — на іноземну валюту), обов’язково знайдеться хтось, то буде цим товаром спекулювати.
Поки валютою по вільному курсу дозволено було торгувати лише агентам і лише в межах об’єму викупленого в населення, готівковий і безготівковий ринки не перетиналися і спекуляції були (майже) неможливими. Зараз створені ідеальні умови для спекуляцій, при тому, що всіх без виключення експортерів будуть тупо грабувати. Все.
Тоді була гіперінфляція, і обумовлена вона була тим, що по-перше, за часи Януковича, пан Арбузов тримав курс по 8 за будь-яку ціну, по-друге, з початком війни кацапи дуже сумлінно розгойдували наш валютний ринок. То ж не треба лаятися на мою пам’ять. Я чудово пам’ятаю, що тоді була паніка. Але та паніка не була створена штучно українською владою з єдиною метою — пограбувати експортерів. Тоді вона була обумовлена здебільшого діями кацапів. Зараз вона створюється саме штучно, саме українською владою у спосіб фіксації курса купівлі при вільному курсі продажу валюти. Такого ЖОДНА влада в Україні не робила. ЖОДНА. Пам’ять в мене — чудова. Дякую. Дуже дякую.
Майже так, але трошки по-іншому. Насправді, війна точиться вже дев’ятий рік поспіль. Але такого нахабного пограбунку всіх без виключення експортерів не було за жодної влади в Україні.
Ось тут www.youtube.com/watch?v=5l_KcSWlzBY&t і ось тут www.youtube.com/watch?v=ZaY5JqmUJ0A&t дуже доступно розповідається про те, хто саме керує зараз Нацбанком. В мене є дуже суттєві сумніви що до того, що ця людина взагалі здатна до когось дослуховуватися. Вихід тут, на мій погляд, лише один — потрібен СКАНДАЛ розміром на всю країну. Бо ніякі розумні аргументи точно не спрацюють. Лише шантаж та погрози. :)
Ну, підтримувати чи не підтримувати ту чи іншу партію, — це особиста справа кожного. Тут ніяких питань немає. Хочете — підтримуєте, не хочете — не підтримуєте. Але ж, щоб стверджувати, що партія «слілась вчістую под Порошенка» треба мати хоч якісь докази «зливу». Або, щонайменьш, пояснення, що мається на увазі під «зливом». Таке...
Гарна стаття. Маже все вірно, але є один нюанс. Головні висновки все ж таки повинна зробити не держава, а народ. Тобто ми. Треба врешті решт второпати, що від того хто керує державою суттєво залежить якість нашого життя. А під час війни і саме виживання. Тобто не існує ніякої «внєпалітікі», це — омана, мираж. Тому треба нарешті кожному навчитися хоча б трохи знатися на політиці, хоча б настільки щоб на наступних виборах обрати притомних та освічених людей, а не тупих гидотних злодіїв, які під час війни руйнують економіку країни і намагаються допомогти ворогу всіх нас знищити. А ще навчитися контролювати політиків, тобто примушувати їх дослухатися до думки громадян а не мислити лише про те, як можна більше вкрасти.
Від цього залежить саме існування України як держави.
Ви стовідсотково щось наплутали. Прокладка — це СН. Прокладка між Коломойським та тими, хто дивиться його Ґ+Ґ. Д7 — це партія, яка існує на донати. І Петро Порошенко не є донатором Д7. Всі звіти є у відкритому доступі. Вони дуже легко знаходяться й перевіряються. Навіщо писати неправду?
Дякую. Хамство від прихильників зеко-манди я сприймаю як комплімент. Так само як хамство від кацапів та іншої бавовни. Тому ще раз. Дякую. Дуже дякую.
но в долгосрочной перспективе через год начнет капитал убегать со страны и валюта «не будет хотеть» в сюда заходить.
Капітал вже почав тікати, а валюта вже не дуже бажає заходити. В довгостроковій перспективі вся економіка просто накриється одним цікавим місцем. Причому на фоні війни і беззаконня це може статися набагато швидше, ніж будь-хто очікує. Зараз країна живе за рахунок іноземної допомоги, тому поки що це не дуже помітно.
Дякую. Я в курсі, що є Ґуґл. А ще я в курсі, що наявність Ґуґла ще жодного разу не завадила можновладцям красти наші гроші. ;) Якщо Ви знаєте випадки, коли завадила, будь ласка, наведіть приклади. ;)
Для того, щоб зрозуміти, хто саме зараз керує Нацбанком варто подивитсь оце www.youtube.com/watch?v=5l_KcSWlzBY та оце www.youtube.com/watch?v=ZaY5JqmUJ0A. Задоволення від перегляду гарантовано. А як подивитесь, самі мені скажете, для кого можуть бути болючими кроки, які пропонує така людина.
Ось, наприклад:
Послуги, суміжні з наземним перевезенням
Послуги, суміжні з водним перевезенням
Тобто все, що завгодно. Бо в економіці все зі всім тим чи іншим чином пов’язано. Хто більше занесе, той і доведе, що саме його зв’язок є важливішим. ;)
ЗАВЖДИ, коли існує дві суттєво різні ціни на будь-який товар (в тому числі на іноземну валюту), з’являється хтось, хто купує дешевше і продає дорожче, отримуючи свехр-доходи. Це нічого не балансує, навпаки, дає можливість одним громадянам жити за рахунок інших громадян.
В цьому випадку можливим є ще сайд-ефект у вигляді знищення бізнесів, які отримують більшість прибутку від експорту (будь-якого), збільшення відтоку айтішніків у іноземні країни, та виходу різних бізнесів в тінь (отримання валюти через різноманітні пайоніри без сплати податків). Ось і все балансування. В середньостроковій перспективі доходи бюджету впадуть, безробіття зросте. Зате в силовиків з’явиться більше приводів карати громадян за «порушення». Все.
Фіксований курс покупки валюти при вільному курсі її продажу — це саме злочин. Можна продовжувати намагатися зрозуміти, що ж відбувається в країні, та чому саме. А можна нарешті роздивитися, що при владі в країні — злочинці. І тоді логіка того, що відбувається стає конче прозорою. Влада просто знищує економіку. Тому що злочинці. І не просто злочинці, а доволі недолугі злочинці. Все.
Ні, мінцифри не буде захищати наших інтересів. Не варто плекати ілюзій. Не для того мати квіточку ростила.
Кожаєвоцентричний всесвіт. Нормальна теорія за свої гроші. В межах саме цієї теорії — все так. А поза її межами немає сенсу щось пояснювати, бо щось донести можна лише до того, хто дійсно готовий розглядати більше, ніж одну точку зору. Тому, так, навряд є сенс у спілкуванні.
Рогозін — це можливо лише перша, найочевидніша ціль, а бан — лише один з наявних інструментів. Але цей хід думок мені вкрай до впособи.
А що Фьодорова хтось уповноважував? В нас в країні міжнародні перемовини веде якийсь Єрмак, який за посадою є завхозом. Його взагалі ніхто не обирав і ні на що не вповноважував. То й що?