Ну жарти-жартами, але якщо серйозно — не було особливо холодно) І це було
Все забезпечується, в них є батареї, до яких підключене живлення від міста або генератори. Нема проблеми з цим.
Їжа чудово готується / розігрівається на плитці на цангових балончиках. Минулого року 3 доби майже було відключення при температурі 0±1 — не відкривали вікна, протрималися двоє дорослих і 2 мейн-куни, температура була
Та ж історія в одному з 2 моїх PONів (Ланет). Вони обіцяють 12 годин. Основний провайдер (Павутина) — правильний PON, як я писав — 66 годин минулого року.
Укртелеком десь енергонезалежний, десь ні. В них мінялися технології, і старі підключення — енергонезалежні, а нові — на кілька годин.
8 годин — це не енергонезалежність, це непоганий резерв.
Енергонезалежність — це дні, а не години. І це тільки PON (або супутник, або, якщо пощастило — Укртелеком).
Пане, погугліть про PON, потім розказуйте про 5 класів. Там потрібно заживити лише обладнання в квартирі, і обладнання в дата-центрі провайдера. Не потрібно заживлювати жодні проміжні свічі в будинку і по трасі до нього в інших будинках. Така технологія є і працює прекрасно, може в теорії працювати стільки, скільки буде пальне на заправках.
Це може бути острівець PON ввіткнутий в енергозалежний світч далі по маршруту, такий костиль можливий, але за часом має його стати все менше. Це мені нагадує «в нас є тиск води, але тільки 2 години в день — зранку, бо за 2 години вичерпується запас води, що йде по трубі меншого діаметру, і назбирується в резервуар всю ніч».
Тим не менш — 7 годин надійного 100+ Мбіт інтернету — значно краще, ніж 3 години мобільного.
Але по-хорошому — PON має працювати стільки, скільки є пальне для дизель-генератора провайдера на заправках. Минулого року в Києві перевірив — 66 годин, без жодного розриву.
WAT? Як це —
усе ж енергонезалежний інтернет у Києві — це переважно не PON, і не всякий PON енергонезалежний
? Можна деталей? В мене трохи є ідеї, але вони практично не впливають на фінальні цифри, цікаво почути Вас.
Я цю дичину бачу вже втретє, і мені здається — або пан Мацик не володіє фактами, або його неправильно зрозуміли. Ще щось типу «У _місті Києві_ 9% PON, в _Львівській області_ 60%» — ну хоч якось натягується на глобус, і то дуже багато питань. Типу села і дачі завжди так живили, і хз, може в Львівській області відверто погано було зі стабільністю електрики і до війни (що дивно, хіба так було?), а у Києві в багатоповерхівках все було і є енергозалежне. А у самому Львові що — з електрикою були перебої до повномасштабної війни? Тут же має бути левова частка абонентів Львівської області. І навіть з усім цим — 9% проти 60%?) Рілі?)
Дуже схоже на клікбейт просто. Методики вимірювань, статистики і деталей, звичайно ж, ніхто не надасть.
Навіть минулої зими не було блекаутів довше, ніж 3 доби. Зараз в нас краще ППО, а в москалів — менше ракет. Так, запас міцності енергосистеми в нас теж менший, але що відновлять — буде краще прикрите (сподіваюся). Налаштований імпорт на гігават з ЄС.
Коротше: поживемо — побачимо. Я ставлю на постійні віялові відключення, але в загальному зима пройде рівніше, ніж минула — буду здивований, якщо буде блекаут довше, ніж на три доби.
Зараз подивився — все ж Польща краще себе почуває, Ви в великій мірі праві. Тим не менш в обох країнах до війни були сотні вакансій, підозрюю — в Україні більше. І якщо глянути на вакансії в Польщі — вони про Дату, Клауд, ще САП і іншу екзотику... Масс хайрінг теж стагнує.
Коротше, всюди непросто, в Україні можливо гірше, але я все ж повторюся, згадайте мої слова: як Штати опустять ключову ставку, нам стане значно легше. Хоча поки війна не закінчиться (і можливо пару років після неї) — буде ще далеко не так само добре, як в 2021 році наприклад, і багато років до цього. Глобальна криза має більший вплив на Україну, ніж війна. В
Це некоректна оцінка вже майже рік. Починаючи з Q4 2022 саме глобальна криза, а не українська війна, є причиною кризи в індустрії. Криза вже майже рік як глобальна, в усіх географіях. Досить паніку і зраду розганяти, не воюєте на передку — варто замість цього дякувати ЗСУ, що не в братській могилі, донатити і чекати на покращення восени або з лютого.
Спочатку вмикаючи Екофлов на квартиру, заживлював і автомат холодильника. Потім подумав — а нащо? Що продуктам за 4 години буде? А жере 100 Вт, більше половини використання квартири, коли економимо. Тож тепер не вмикаю його, за 4 години продуктам нічого не буде. У випадку прильоту вмикатиму раз на 12 годин.
Білінк — Провайдер1, Павутина — Провайдер2
Так само. І прогнозу нема — аварія на лінії. Тримаємося.
Звучить, ніби Ярослав (і можливо люди з Тернополя) зменшили собі час відключень вдвічи
Все ж я не спеціаліст по них, заберу свої слова назад. Можливо ви й не додали шуму; знаю про підсилювачі сигналу, що додають його, можливо MIMO антена не додає. Перепрошую)
Це для Вас рішення, але Ви додали шуму в ефір... Краще все ж інші способи
Все правильно:
кожні 10,000 мА*г -> ~4-8 годин роботи роутера на5-10 Вт або1-1.5 години роботи ноутбука;
Очевидно, не вказали те, що відбулося за 2 роки повномасштабного вторгнення, до березня ц.р. — там втратили інше. Але то таки треба було в статті описати.