Вважаю, що утримувати колег маэ сенс у любому типу компній
Крутая история и очень в тему. Спасибо за нее и за время расписать!
Друже, ви такий сквернословець. Це не красить вас. Файний хлопець, а коли вопроси доходять до конкретики тільки намагаєтесь що прикре образити людей. Як на базарі, чес слово. Дуже сподіваюсь, що цей тяжкий період для України та українців закінчиться перемогою, а конкретно що до вас, то ваш ментальний стан покращиться та обурення пройде. У подібному тоні продовжувати диспут не буду, це ще більше вас обурить, мені це не потрібно.
В IT є безліч кар’єрних шляхів і це круто. Дуже радий, що ви знайшли комфортний для себе. У рамках своїх акаунтів, як мінімум, намагаюся будувати з колегами план не ефімерний, а цілком реалізований і чесний. Я писав у минулій статті про метрики і перформанс ревью — «будь-яка цiль має бути досягаєма конкретним інженером в рамках поточних і очікуваних його чи її завдань». Інакше це жахливий демотиватор, та й безглуздо такі цілі просто ставити. Також, я повністю згодний, що люба праця повина бути компенсована, а ось як та чим — це вже питання для філосовського диспуту. В вашому разі це гроші, не бачу нічого поганого в цьому, але це не релеванто для кожного індивідума, це я точно можу сказати. В мене 120+ людей у акаунтах, та 310 людей офіс, а ще нетворка дуже багатий. Повірте мені, мотивація до праці може прийняти такі дивні форми.
Дякую за відповідь. Я би говорив мої люди, моя команда, мій колектив. А компанія наша :)
По-перше капітаном галери я себе не вважаю. Я капітан тілки у своєму телеграм каналі, а у компанію у мене інші позиції. По-друге, хочу сказати, що ви зробили хибний висновок і намагаєтеся мені приписати його, хоч у мене в статті таких слів немає. Простий прийом, але надто в лоб. Тому замість відповіді на таке провокаційне питання спробую допомогти з висновком по пункту, що обговорюється.
Щоб якісно та професійно зростати в рамках одного колективу, наприклад компанії в 6к+ інженерів, достатньо себе зарекомендувати в рамках акаунту або проекту з одним ДМом/ПМом/ТехЛідом/Архітектором/Лідом функції тощо. Далі, в рамках постійних комунікацій між менеджерами та лідами подібних функцій/напрямків, при появі цікавих опортьюніті та можливостей ваше ім’я спливатиме, як вже перевіреного та крутого інженера, що дозволить вам легко такі завдання та проекти отримувати. Можете це уявити як рекомендацію своїм друзям крутих спеців, хто може зробити ремонт у хатинці. Я би обрав того, хто зробив круто моїм друзям та знайомим замість того спеца, хто тільки що зʼявився у моєму полі зору, без різниці яке гарне в нього резюме та, як круто він про себе розповів за пару часів знайомства.
У рамках ж постійної зміни колективу та компанії, ви для більшості «якийсь новий інженер, який щось і якось вміє» і поки ви себе не зарекомендуєте до вашого досвіду будуть придивлятися і не до кінця будуть впевнені в тому, на що ви здатні.
А для чого? Я автор статті, я працюю у DataArt та розповідаю про свій досвід та від свого імені. Не бачу жодної причини приховувати такі деталі
Смотря к чему пытаться привести все. Можно, как я уже писал в одном из примеров в другой ветке комментариев привести все к задаче про зефирки, безусловно. То есть, договориться, что я работаю больше сегодня за эту же компенсацию, чтобы потом получать больше. А можно, работать сегодня больше, чтобы потом проводить больше времени семьей. Или сегодня изучать что-то новое, просто потому-что интересно саморазвитие, как цель. Или работать сегодня х2 часов, чтобы потом уйти в сабатикал и катать на сноуборде. Или работать больше, чтобы донатить больше на ЗСУ и приближать нашу победу. В эру капитализма любое действие и желание можно выразить в деньгах, это очевидно. Но есть ли эта сама цель? Это ли общая система исчислений? Для меня, давно уже нет. Оказалось, что не все можно измерить материально, но к этому нужно прийти самому, и если в этом есть потребность. Не все счастье, что можно купить. Но, это уже философия и важность этой ступени пирамиды Маслоу отрицать было бы глупо.
Мабуть ви не дуже чітко читали мою відповідь, але це нормально. Час такий, озлобленний, розумію. Я написав «якщо ви перевірили інформацію», буду радий якось поспілкуватись після того як ви перейдете далі цього кроку. Хай щастить, та дякую за коментар.
Вважаєте? А ось тільки ці «лохи» через час опиняються настілки попереду в професійному, матеріальному та благополочному станні тих, хто «не лох» і на досвід не працює, що я би зумислився. Але це моя особиста думка, бо я як раз з тих, хто може попрацювати за «досвід». Можливо чули про експерімент з двома зефірками?
Сорі, але вона це що?
Я проти сексізму. Засуджую
У нас не галера, але компанія в 6к+ колег. Все ще актуально, як ніколи.
A що таке чорне та біле?
Прихована реклама :)
За такою логікою любий виказ фактів — прихова реклама
В идеале да, но далеко не всегда. Иногда это работа «на знания и будущее». Привожу пример. Manual QA дошел до senior уровня, получает Х денег. Решил переквалифицироваться в automation. Начал брать новые задачи для себя, познавать новые технологии, с которыми раньше не работал. Возможно он станет senior automation со временем и будет получать больше денег, но на начальном этапе он будет начинающим автоматизатором. Если компания адекватная и поможет с его проф ростом, то оставит ему зарплату на текущем уровне, построит план развития и даст возможность реализовать свои амбиции в автоматизации. Для человека может быть важнее это получить
Конечно, к сожалению только в общих чертах без «прямой» конкретики, но надеюсь они помогут составить картину.
— Медицинский проект, который натурально сумел предотвратить рак на ранней стадии и потенциально спас жизни. Знаю инженера отказавшегося уходить с него даже на большие деньги и внушительный бонус
— Продукт, которым люди пользуются ежедневно. Назовем это решение «рутинных» задач. Человек верит, что тех кто его создал и работает над ним, люди, использую такой продукт, вспоминают добрым словом. Это дарит ему моральное и душевное спокойствие. Понимаю, что сильно размытый пример, но давайте представим это так — «проект, который экономит людям N часов их жизни в день VS беттинг проекты на значительно большие деньги». На вопрос: «ну ты же мог бы разрабатывать другой проект и получать больше денег, при этом с такой же рабочей нагрузкой и условиями работы», ответ был: «те уровни пирамиды Маслоу, на которые влияет материальный капитал я прошел, больше денег мне не надо чтобы их удовлетворить, а вера в что-то большое и greater good у меня есть».
И таких вариаций хватает в разной степени отклонений
Согласен максимально!
Співчуваю :)