А если бы НБУ не обеспечил спекулянтам эксклюзивное право на продажу валюты, народ бы перестал у них покупать раньше чем по 44.
Если боятся резких колебаний, за которыми не смогут уследить, тогда надо хотя бы раз в неделю подтягивать НБУ к рынку. А так цирк какой-то получается.
«курсове намахалово» — це коли покупець на правах монополіста збиває ціну, бо він сам забороняє тобі продати долар комусь іншому по ринковій ціні.
щодо автоматичної конвертації — це ж наче така умова була на
Депозит — це не спосіб щось зробити з коштами ФОПа. Депозит — це спосіб придбати валюту з дисконтом, незалежно від походження коштів та наявності ФОПа як такого взагалі.
Щодо переказу, то він ніколи не був можливий просто через регуляцію НБУ (навіть до війни). Хак від моно — це чистий UX, де «під капотом» було зашито операцію, яка теж тепер неможлива (купівля валюти на картку фізика).
Технічно єдине, що можна зробити з валютою ФОПа, — продати її банку (навіть хак від моно «під капотом» включав цей крок). І сьогодні банки за вказівкою НБУ та на правах монополіста пропонують занижений курс. Якщо на таку операцію погоджуватися, то ця втрата буде у будь-якому разі, незалежно від того, чи вдастся її пізніше компенсувати вище згаданими депозитами.
Перепрошую що доколупався, просто зараз НБУшники намагаються «замаскувати» своє намахалово на курсі через цю лотерею з депозитами (лотерея — це не тому що «теорія змови, банки крадуть і т.п.», це просто тому що дістати саме валюту з банків не так вже й легко, а тут ще й лаг у 3 місяці). А насправді ж це не треба розглядати як одну операцію. Хто хоче погратися у «шалені знижки» з державою — це можна робити незалежно від наявності ФОПа. Але це не скасовує курсове намахалово монополіста на етапі виведення коштів з валютного рахунка ФОПа єдиним можливим шляхом (конвертація за заниженим курсом).
Депозит — зовсім окрема історія. Він ніяк не пов’язаний з виручкою ФОПа.
Єдине, що може зробити ФОП зі своєю валютою — це продати за заниженою ціною.
Що потім робити з гривнею: чи купляти ковбасу, чи грати в депозитну лотерею — це вже інше питання, і воно не залежить від походження гривні: чи це оф.зар.платня у гривні, чи це подачка від НБУ за добровільну здачу валюти з рахунку ФОПа, чи це чорна готівка якогось умовного маршрутника — абсолютно не важливо.
Підкажіть, будь ласка. чого саме моєму аккаунту не вистачає для верифікації. Дякую.
Хм.. мій зубр не пищить. Раніше був бар’єр — теж не пищав. Навіть якщо не ставити реле напруги, то всеодно на лічильнику світиться діод, якщо на нього щось приходить. Але так — це треба ходити ногами.
Щоб не ходити ногами — 3й варіант (не встаючи з крісла/дивану раз на ХХ хвилин перевіряти точки доступу сусідів). Автоматизації тут не більше ніж у варіанті з лічильником, але з меншим розходом сала з пуза 😁
В закордонних магазинах це не те щоб вигідно, це просто ніяк, тобто ти не витрачаєш на конвертаціях (НБУ нас довело до того, що ми вже й цьому радіємо).
В усіх інших випадках, коли треба заплатити в гривні (а це мабуть все ж таки більшість витрат), конвертація буде за заниженим курсом (хоч через самостійний продаж, хоч через конвертацію при сплаті валютною карткою), тобто з карти спишуть на
Насправді це зовсім різні та взаємонезалежні речі.
1. Є продаж ФОП-івської валюти за заниженим курсом. Якщо не враховувати мутки з відрядженням (зокрема, знімати через «картку-ключ» за кордоном), то це єдиний шлях витягнути з ФОП-а бодай би щось.
2. Є азартна гра від НБУ з депозитами. Щоб зіграти, фіз.особа має принести гривню (готівку або картку — не важливо). Чи є ті гривні вихлопом від продажу ФОП-івської валюти, чи від продажу готівки в обміннику, чи ці гривні вже 10 років лежали під матрасом в гривні (ну а що, може й таке бува) — не має значення.
То, що було в моно — обертка. Для юзера це було максимально наближено до переводу з ФОП-рахунку на картковий, але насправді під капотом відбувалися продаж та купівля за тим самим курсом (навіть у виписці воно відображалось саме таким чином). А оскільки купити долар на картку зараз неможна, то й весь цей хак не працює.
Та ну... Чогось мені здається що 95% шкоди природі, яку завдало людство, було зроблено в останні
А ще 4.9% — у попередні
У тому й біда, що через нанесену людством шкоду планеті навіть повернутися в камʼяний вік уже не вийде. Буде ще гірше.
У людства є два шляхи припинити шкодити планеті:
1. продовжувати наукову діяльність, технічний розвиток, та спрямувати все це на мінімізацію шкоди для планети (грубо кажучи, всі ці зелені технології, переробка та інше — це все зачатки світлого та чистого майбутнього)
2. всім в ліс на 40 років, школи відмінити (бо там вчать як наносити шкоду планеті), хто буде намагатися вчити дітей (зокрема, власних) — того з’їсти (разом із «зіпсованими» дітьми, бо хто зна — може вони вже почали фізику вчити)
3. самознищитись — планеті теж дістанеться, але без нас в неї буде шанс відновитися природнім шляхом.
Особисто я за перший варіант. Усілякі путіни — за третій.
Але чому мені здається, що ти — за другий? 😁
Я имел в виду — как вариант. Т.е. среди вариантов снятия валютного депозита предлагается выплата на валютную карту в моно (возможна ли выплата на валютную карту в другом банке — не помню, не пробовал). Информация — личный опыт, это работало и до 24.02, и уже после 24.02 я так себе депозит возвращал, когда увидел что на А-банк уже нельзя заказать.
проще забукать одну яму 2×1х2, ну или комнату в мавзолее
Коли сидиш цілий день в кріслі та тупиш в екран, то і при сьогоднішніх +16 в квартирі можна задубнути. Звичайно ж можна навключати елетрообігрівачів, але зараз не той час. Тут або ноги в таз, або якийсь спорт (та ж, наприклад, бігова доріжка, після якої знову ж потрібно в душ)
щодо душу — то в мирний час здається транжирством, а без опалення гаряча ванна — добрий спосіб зігрітися, або хоча б ноги у таз з гарячою водою
Слова типа «не служил — не мужик» я чаще слышу от тех, кто сам сидит на диване. Воюющие как правило наоборот высказывают благодарность за донаты и в целом за тыл. Хз конечно, у каждого свой круг общения, и соответственно впечатления могут быть другие, но у меня вот так
Калькуляції — уточнення до коменту, на який я відповідав. А в цілому для того щоб коли одні кажуть «ой та що там за податки в Україні — всього Х%» (навіть не ХХ%), щоб інші не дуже в це вірили а рахували. Не такі вже й малі у нас податки, щоб бачити навколо себе таку дупу, на яку вистачило грошей, що залишились після розкрадання податків
Роботодавець це включає у видатки на працівника. Бюджет на працівника у роботодавця від цього не змінюється, а змінюється залишок, який після всіх поборів доходить у кінцевому результаті до зарплатної картки працівника. Тож фактично ці видатки лягають на кінцевого отримувача, і не важливо, хто при цьому фізично жмакає на кнопку «сплатити»
Звичайні люди платять 18+1.5% ПДФО+ВС та 22% ЄСВ, тобто «на руки» отримують 58.5% від заробленого.
Далі у магазині на товарі за 1000 грн висить цінник 1200 грн, бо ПДВ. Щоб мати 1200 грн (58.5% від заробленого) треба заробити 2051 грн.
Отже звичайні люди платять (2051 — 1000) / 2051 = 51% податків (у дуже базовому варіанті, без додаткових акцизів на паливо/алкоголь/тощо, без додаткових поборів на конкретні операції типу придбавння нерухомості, без пенсійного збору при сплаті за мобільний зв’язок та ще багато без чого).
війна — не намахалово, але не треба нею що завгодно виправдовувати... війна — це привід почати ще прискіпливіше ставитися до дефіцитних ресурсів, а не навпаки виправдовувати мутні схемки, при яких ці ресурси магічним чином зникають, коли видно хто втратив (експортер), а хто набув та як використав — не зрозуміло (чого тільки не вигадували: і підтримка банків, і підтримка «критичного імпорту», і підтримка економіки)... ловкість рук та ніякого шахрайства...10-20% у вигляді податку (з декларацією «та всім чим положено» ©), а мутні схемки — вибачайте, без мене
якщо треба — я сплачу ці додаткові