в ЄС/UK/USA аналогічно
1. в ЄС/UK теж різний курс долара на готівку та б/г?
2. невже й у USA так само? це як? у банкоматах списують 1000 а видають 800 ?
пограбували не тебе, а пограбували тих хто тримає гривневі активи,
долар як був 1 долар так і лишився = 1 долару.
Тих, в кого була гривня у будь-якому вигляді — то само собою.
Але також пограбували й тих, в кого був безготівковий долар в українському банку (сюди ж відносимо ФОПів, які зав’язані на отримання безготівкового долару на рахунок в українському банку).
Зараз 1 долар під матрасом це 1 долар, 1 долар у American Bank — це також 1 долар, але 1 долар в українському банку перетворився чи то на 80 центів чи то на 90 — НБУ ще сам не визначився. І це не про активи, це про звичайний долар на звичайном рахунку в українському банку.
Фактично на живому кеші тре було пересидіти від кінця лютого до кінця жовтня, 8 місяців.
піду почитаю новини, бо слова твої звучать так, ніби вже нарешті «відпустили» курс.... ні... не відпустили, отже рано ще місяці рахувати...
Если до офиса 10+ км, то понятное дело, дорога туда будет головняком.
Какой кошмар... и этот город вы хвалите?)) Всего каких-то 10 лет назад я работал в офисе, до которого надо было ехать 20 км. В хорошую погоду (без снега) это занимало минут 40. И там же слушал селлеров, которые в пятницу после обеда уже начинали говорить клиентам «что? на другой берег? неее... сегодня уже не успеем, всё ж стоит»
Ашан кажется тоже спонсирует терроризм.
Но дело не в нём, я понимаю что есть сильпо и прочие.
Штука в том что есть случаи когда такси, доставки и прочее — это не безапелляционное преимущество отсутствия автомобиля, а компромисс, позволяющий сделать жизнь хоть немножко комфортнее если так уж сложилось что автомобиля нет.
И исходя из этого, а также из того что мне просто нравится этот уровень независимости в своём передвижении + банально нравится вождение, я при оценке разных городов уже учитываю уровень инфраструктуры в том числе и с точки зрения автовладельца. Надо ли говорить что по этому пункту столица.. кхм... не очень 😁 А в моём городе, при всех его минусах, есть широкие дороги и нет пробок (до ковида даже тянучек не было).
Я і не кажу що мурашник — це погано. Я лише кажу що не всім це подобається — справа смаку 😁
Щодо власників автомобіля — ну таке. У таксі чи не дай боже у маршрутці стояти в корках не приємніше за власне авто 😁
(так, я знаю про існування метро)
Ті хто їздить на таксі, у маршрутках, теж стоять у заторах. Там, де нема виділеної полоси — стоять і пасажири троллейбусів/автобусів.
Тобто будь-який нерельсовий транспорт з більш ніж двома колесами стоїть у заторах, незалежно від того, чи перебуваєш ті в ньому у якості водія чи пасажира.
Ну так машина — это не про окупаемость. Машина — это про комфорт и свободу передвижения без необходимости согласовывать его с третьими лицами.
PS раньше тоже ездил в метро, но с февраля — противно, они выбрали поставлять еду и платить налоги террористу (это ли не спонсирование?). Или я что-то пропустил и они уже оттуда ушли?
Заморожено під викуп. Або підгоняй мільйон та літак... ой.. я мав на увазі відслюнявлюй 10%, або шиш тобі а не твої гроші.
а ще корки, відсутність повітря та постійне відчуття перебування у мурашнику — не всім це подобається 😁
Звичайно.
І головна перевага кешу — його ліквідність. Головний недолік кешу — ці гроші не працюють, тобто їх з’їдає інфляція.
Теоретично (і НБУ мав би бути зацікавленим у підтримці цієї теорії) гроші на рахунку в українському банку мали б мати рівно ті ж переваги та недоліки, але ще й бути більш безпечними (немає ризиків фізичного пошкодження або квартирної кражі). Але чомусь НБУ навпаки докладає зусиль щоб люди не довіряли грошам на українському рахунку, а довіряли лише кешу.
типу «ми тебе не сильно пограбували, всього на 3500 грн, ну чого ти жмотися, ІТ-шник мажор — це ж копійки для тебе» ?
коли було 29 — це було приблизно на 20% менше від реальної ціни.
сьогоднішні 36 — це приблизно на 10% менше від реальної ціни.
ні одне ні інше мене, звсно ж, не влаштовує.
легального шляху отримати свої гроші не втративши більше за... ну хоча б 3% — я не бачу, отже шляхів нема (чи вони є а я їх просто не бачу?), отже гроші заморожено.
Садочок має бути в радіусі 800 метрів.
егеж... має ))) можливо у моїх онуків буде.. але це не точно...
Раджу почати користуватися доставкою — заощадите багато коштів, переставши витрачати їх на пальне.
1. хто мені буде з базару доставку робити? (у сусідньому меседжі описував чому базар іноді важливий)
2. хто мені буде робити доставку з місцевого м’ясного магазину?
3. хто за мене буде обирати той екземпляр товару у супермаркеті, у якого термін придатності скінчиться не через 2 дні а через тиждень? я колись грався у інтернет-замовлення із варусу заради кешбеку (тоді навіть не з доставкою а просто мимо їхав — заїхав за зібраними пакетами), та побачив що далеко не все можу дозволити вибирати чужим людям
4. доставка це теж не завжди зручно (з досвіду доставки з техніки усілякими кофмями/фокстротами) — тобі називають проміжок у
не вся Україна така як центр Києва чи Дніпра 😁 мені здається не в кожному
До нормального супермаркета треба їхати. А «через дорогу у кожного» — то буде якийсь мотлох (АТБ, треш та ін.), який добре підходить щоб купити базові речі типу солі чи рису, але вже навіть по м’ясу (не кажучи про рибу) там вибору не буде.
Та навіть у нормальних супермаркетах не все можна купити. Щось заморське типа бананів чи апельсинів — так, тут супермаркет. Але наприклад помідори у супермаркетах круглий рік «пластмасові», такі як взимку навіть у серпні. Те ж саме по деяким фруктам та ягодам (абрикоси, черешні) — нормальні можна купити тільки на ринку (і ринок — це ринок, бо біля зупинок транспорту купляти — фу). Якщо взимку хочеш соління купити то у магазинах вибір між кілограмом солі на 100г овочів та літром оцету на 100г овочів. Ні одне ні інше я їсти не можу. А на базарі можна знайти смачненьке, якщо свої запаси у погребі скінчились.
Жарену олію (та що запашна, для смачного салатику) — ну де її купити? Дуже рідко став помічати у деяких маленьких магазинчиках (ще не пробував купляти в них), а раніше і в них не було — тільки базар. Молоко, сметана, сливки — ну ми ж не будемо порівнювати «атебешне» з тим що бабця на базарі продає?
Якось тут все намішано 🙂
Жити не «від ЗП до ЗП» означає що маєш витрачати менше ніж заробляєш та мати накопичення. І коли у цьому контексті кажуть про «кеш», то мають на увазі не буквальний кеш (фізичні папірці під матрасом), а всі «вільні» гроші (ліквідні, не інвестовані), а це вже не тільки фактичний кеш а також і рахунки в банках.
Зараз ситуація трохи інша. Якщо людина не жила «від ЗП до ЗП» та має накопичення, але вони не в паперовому кешу, то людина все ще в cpaцi, бо має віддавати бакси з дисконтом. І це сьогодні головний меседж від НБУ: «вважаєш що совок і
Ну а щодо кредитів то їх просто треба вміти готувати. Якщо це кредитна карта у грейс періоді, або оплата частинами (важливо — безвідсотковий її варіант), то це інструмент, завдяки якому можна трохи зекономити а іноді ще й на морозиво заробити. Звичайно ж мова не йде про то щоб купити тачку під 20% річних та за 5 років оплати банку ще одну таку ж саму.
Коли в тебе дохід не заморожено, то сплатити 15% від нього + 4к ЄСВ — це дійсно копійки. Але ж ми зараз говоримо про ситуацію, коли людина намагається перечекати курс, отже дохід фактично заморожено. Отже жити доводиться за інші (часто обмежені) джереа доходів (а частіше мабуть просто проїдати накоплену подушку безпеки).
Тепер рахуємо. Візьмемо зі стелі 3к на місяць, 15% = 450 баксів, плюс 100 баксів ЄСВ... за ці гроші можна місяць жити (принаймні без сім’ї). Якщо джун — діли на 2, якщо сенйор — множ на 2 (такого вже й на сім’ю на місяць вистачить).
В мене звичайно ж нема статистики щодо того, що робить «більшість», але можу сказати що накопичення теж не позбавлено своїх мінусів:
1. За все, що зайшло на ФОП, потрібно раз на квартал сплатити податки. Тобто чим більше зайшло, тим більше податків потрібно сплатити (навіть якщо чекаєш курс і не міняєш). І за 3 місяці набігає кругленька сума. І ляже вона видатками на, мабуть, і без того обмежені додаткові джерела доходу або накопичення (ті, за які ти живеш поки намагаєшся перечекати курс).
2. Ніхто не може гарантувати, що умовно завтра НБУ не вигадає якусь вказівку про примусовий обмін всього, що люди понакопичували (вірогідність мала, але не нульова, особливо якщо на валютних ФОП-рахунках дійсно зараз накопичено багато валюти — у НБУ, мабуть, є доступ до такої статистики)
Воно так здається на перший погляд, що таксі може замінити машину, але це лише на перший погляд.
Наприклад, мій типовий недільний маршрут: дім — ринок — магазин — іноді ще один магазин — дім. Відстані між точками
Інший приклад — маю родича у приватному секторі з поганенькою дорогою. Увечері таксисти туди на виклик не їдуть. Йти до найближчої «червоної лінії» хвилин
А сьогодні вранці відвозив дитину у дит.садок, бо дощ. Відстань 2 км, таксі не поїде. Від зупинки йти далеко (для дощу), та й з громадським транспортом у нас біда (завжди була біда, не через війну). Доречі, дитяче крісло у таксі — це бустер (якщо хоч він є), тобто років до 7 можна сказати що крісла нема взагалі.
І таких випадків можна цілу купу назбирати.
Келих пива — то звичайно аргумент. Ото якби Ілона менше про Крим думала та більше про теслу, то може років за
Треба вивчати нюанси. Я знаю що моно повертає валюту з депозиту на карту, але карта тут — запасний варіант, бо отримувати готівку з карти — комісія (щось біля 2%), а з депозиту — без комісій. Але моно зараз взагалі не варіант, бо майже нема відділень (окрім кількох міст: Київ, Дніпро та десь ще), а партнери (А-Банк?) зараз готівку не віддадуть.
В інших банках треба вивчати. Наприклад валютна карта для виплат у ПБ (як і будь-яка карта для виплат у ПБ) має комісію 0.5% на поповнення, тож виникає питання — чи буде братися ця комісія при виводі депозитних доларів на карту?
Принаймні це чесно (чесно попереджають, що долар не віддадуть), але на цьому переваги такого депозиту закінчуються 🤷♂️6-7 місяців. Навіть якщо трохи піднімуть, то всеодно збережеться велике відставання від ринку (інакше нахіба б вони такий депозит пропонували? і нахіба їм підтягувати курс раніше ніж пройдуть «виплати» по депозитах?)
А найсумніше у цій новині те, що це майже гарантує фіксацію курсу НБУ на найближчі щонайменше