Давай на секундочку вернёмся к виски 😁 Давай сравним ценность бутылки виски, долговой расписки от соседа Васи на бутылку виски, который трезвенник, и аналогичную расписку от соседа Пети, который алкаш. Полагаю, что ценность долговой расписки от трезвенника Васи будет весьма близка к ценности непосредственно бутылки виски. В то же время ценность расписки от алкаша Пети меньше чем стоит стеклотара.
Ну т.е. ценна расписки = цена объекта * коэффициент надёжности должника.
Теперь возвращаемся к доллару и НБУ. Так вот, НБУ изо всех сил старается вбить народу в голову, что доллар наличный и доллар на счету украинского банка — две большие разницы. Во-первых, безнал от НБУ надо ещё сильно постараться конвертнуть в нал, во-вторых, безнал от НБУ стоит минимум на 10% меньше чем нал. Вроде и не хотелось приходить к такому выводу, но НБУ сам старается выглядеть в глазах людей вот тем алкашом Петей. Зачем — не понятно. Но потом ой как долго придётся доказывать что бросил пить 🤷♂️
так це ж тільки курсові втрати...
заробив 41000 грн (штука баксів), банк віджав все що вище за 36600 грн, після сплати ЄН залишилось 34770 грн, після сплати ЄСВ залишилось 33340 грн. Скупився на всі 33340, з них тільки 27783 грн пішли на товар (решта на ПДВ).
(41000-27783)/41000 = 32%
Прямо зараз бачу на сайті приватбанку продаж по 40.6 (звичайно воно не завжди є у наявності, але іноді все ж таки є... хоча мабуть тому і нема у наявності, бо «вулиця» сьогодні просить на гривню більше, то нахіба його продавати у касі?). А мені пропонують 36.6 — нормальний такий спред у 10%. Якщо б мені просто віддали мої бакси то сьогодні я умовно «через дорогу» продав би їх щонайменше по 40 (це якщо не дуже шукати вигідніший курс), але турботливий НБУ вирішив що я маю продавати банку по 36.6, щоб той потім ще думав, продати в касі по 40.6, чи через кишенькових мінял по 41.6
Да тут вопрос не в том, кто что печатает, а просто в обязательствах. Если ты мне отдал на хранение 1 литр виски, то наверное и назад по первому же требованию ожидаешь получить именно виски и именно 1 литр, не смотря на то что я его не произвожу. Мне и не надо его производить, чтобы вернуть тебе в целости и сохранности то, что ты мне отдал на хранение. И если я тебе предлагаю вместо литра виски забрать 42 кг сала по рыночному курсу (его-то я выращиваю, «бери-бери, я себе ещё напечатаю» ©), то это уже компромисс, однако он хотя бы чуть-чуть находится где-то рядом со справедливостью (пусть и очень отдалённо). А вот если я, вопреки рынку, начну тебе диктовать что либо я тебе дам всего 36 кг сала либо вообще ничего не получишь — вот это есть ничто иное как дискредитация меня как партнёра (в данном случае ты знаешь, что такому жадному алкашу свой виски доверять нельзя).
Ну я поки не знаю що від нього чекати. Подивимось. Якщо наведе лад — скажу «нарешті». Якщо ще більше почне гайки закручувати — я всеодно не скажу «при Шевченко було добре», можу лише сказати «при Шевченко було менш хєрово», бо об’єктивно, навіть якщо при наступнику будуть грабувати 50% (для прикладу), то це не відміняє того факту що при папєрєдніку грабують
Але що ми вже наперед очикуємо фігню.. може навпаки зроблять краще. 🙂
З точки зору здорового глузду — так. Отримав на умовний wise, задекларуваав, сплатив податок. Але скільки вже було на цю тему дискусій, і в цілому всі сходяться до висновку що такий кейс у законах не прописано (хоча наче й не заборонено), а отже це рулетка — доколупається до тебе місцева королева папірців у податковій чи ні. Доведеться тобі доводити що не верблюд з перспективою попасти на штраф та злетіти з єдиного податку заднім числом, чи ні. З такими ділами вже легше просто не декларувати, але такого я не хочу радити ані собі, ані іншим (не дивлячись на те, що НБУ саме до цього й підштовхує).
ну так если я работаю с иностранным заказчиком, то разве у меня есть какие-то другие легальные варианты получить свою оплату, кроме как руками заказчика положить свои заработанные баксы в украинский банк? я не нашёл.. а в итоге банк берёт валюту в заложники и требует
зараз вони навіть продати її не дають без
може ви мали на увазі гривневу картку?
Я мав на увазі що якщо я буду в Україні платити гривнями за допомогою валютної картки, то щоб заплатити умовні 4200 грн в мене спише приблизно 115 баксів замість 100.
Якщо ж розплачуватись за кордоном (або в закордонних онлайн-магазинах), то так, наявність валюти на карті фізика цілком вирішує питання (хоча й тут треба бути уважним, щоб не натрапити на подвійну конвертацію)
який сенс порівнювати проблеми, які між собою не пов’язані? Чи від того, що біженець припинить бурчати про незручності та просто відкриє 5 карток, у бункерного йолопа ядерне гімно з голови одразу ж випариться?
В описаній схемі кеш ні до чого. Але якщо таки вивести кеш з депозиту, то можна його продати баригам вже за ринковою ціною і потім в умовному АТБ купити на 10% більше умовної ковбаси
якщо платити в Україні валютною карткою то там курс близький до НБУ, тобто знову ж таки це продаж валюти з дискотном
Отож бо й воно. А продаж знову ж таки по 36.6 (чи який там буде НБУ на день продажу). Тож виходить що витратив купу часу, втратив
раньше можно было заказывать — сейчас так не работает?
С другой стороны, если поставить это на поток, начиная с «через 3 месяца с дня первого вклада» можно получать свои деньги ежемесячно хотя бы в таком объёме почти без потерь на двойной конвертации (стандартные
треба додавати КВЕД «100.500 Утилізація орків»
якість там дійсно так собі.. в мене постійно «злітає» фіксація нахилу спинки, підголовник взагалі не тримається, а в цілому — так, різноманіття налаштувань є, але якщо говоримо про хвору спину то мабуть ще треба загуглити як грамотно його налаштовувати, а не просто «щоб зручно було» (я з цим не заморочувався, але мабуть не завадило б)
Ну если ты «думаешь в долларе», то какая тебе разница, сколько там гривен за него дают? Пока у тебя есть 1к долларов — у тебя есть 1к долларов, хоть по курсу 36 грн, хоть по 8, ты ничего не приобретаешь и не теряешь. А вот если ты сидел в гривне, то тут можно уже как выиграть (чуть-чуть и маловероятно), так и потерять (много, и вероятность тоже выше).
(долларовой инфляцией здесь пренебрегаем, поскольку гривневая всё равно на неё множится)
Щодо кредитки — ще є «оплата частинами», але там вже свої нюанси: не в будь-якому магазині, не на весь товар, а буває що дають але на 3 місяці. Тож це не бізнес, але якщо умовна пральна машина тобі дійсно потрібна, то можна так трохи оптимізувати.
Если банк заботится о своей репутации, то у него в банкомате деньги никогда не будут заканчиваться. Если НБУ заботится о своей репутации, то он не допустит чтобы по его вине деньги заканчивались сразу во всех банкоматах всех банков страны.