Кум ще в 2013 тягнув в сторону крипти — я в МММ вступати не хотів )
в 2015 купив на 50уе біткоіна (звісно загубив пароль гаманця потім =) )
також в 2015 десь вирішив що краще бути не золтошукачем а продавати лопати — запустив крипто сайтик на колінці crcurrency.com (данні курсів крипти з coinmarketcap )
отримав трафік в ті буремні роки і заробляв пару сотень уе в місяць на рекламі на тому проекті (дякую тобі крипта)
також були там і крипто афілтет з укр біржею — яка звісно кинула потім афілейтів ))
далі сайтик скотився в пару десятків заходів і майже вмер
в 2025 трохи (сотні уе) вкинув в біткоін/ефір/золото/срібло — цікаво графі оновлювати і що як росте
найгірший показник зараз індекс золото −3%
найкраші рости +30% у ефіра / срібла
але по факту чи в тебе там 200уе чи 260уе тебе не радує, не ті суми )
от десятки тисяч певно б радували
в трейдерство йти не хочу — бо і так життя нервове
1.5Tb ОЗУ за 56к виглядають якось не дуже реально
якщо це прям виділина озу а не шаред з іншими кліентами
взагалі сайт вигляда так щоб продавати гос органам щось а не енд юзеру з краплинками інфи / формою на консультацію і усьо
не дуже схоже на типовий ДЦ/хостінг/клауд солюшин
а на форму пробували стовренням топіку?
можливо саме на статтю це не тяне просто ?
як я нижче зрозумів з коментів там зрада за китайскі камери — це певно не сильно про ІТ а більше для загального ЗМІ тяне
Часи хабрів пройшли.
та і не тільки DOU є з укр конкурентів а десятки інших платформ аля блоги при ЗМІ.
ключева проблема буде не лайки/нексЖСи і реакти в розробці чи формули карми а те що ніхто особливо писати нічого там не буде бо платформа без трафіку.
а без трафіку що нема контенту — от і буде 10 постів від авторів платформи і друзів.
на ДОУ умовному пишуть в тому числі для самопіару статті згенеровані чатЖПТ і райтерам =)
бо ДОУ то вже імя... і дописувач статей на доу/укрправді/ліганет то тіпа круто
а блогер на ЖДБЦ.ua то ні про що..
можна звісно заплатити якимсь крутим авторам — щоб підтянулись, але це бюджет треба мати.
Чи здатні ми створити форк?
здатні — але нашо?)
в 2013 десь була ціла серія опен сорс CMS-ок які повторювали хабр з кармами ітд
впливати на видачу АІ вже наче можна
рашковани он плодать 100500 сайтів з своїм не все так однозначно — (можливо) в тому щоб аі почав видавати їх меседжі
була сеошка буде і аіОшка )
fyi: fiverr 42.1M
upwork 34.3M
візитів в місяць трафік сайтів)
так по грошам можливо там значно все в іншу сторону (на скільки памятаю fiverr під мікро задачі більше а апворк білить і фултаймерів часто)
але казати що "
скотилась до плінтуса
" рано)
блокчейн / веб30 або метаверс і близько не були тим чим зараз є АІ
про ті поробки знали одиниці
АІ зараз уже бабусі і школьники юзають от і до
і саме юзають а не всовують блокчейн щоб інвестиції були чи криптоКоінами лохів заманити
ти повинен перелопатити великий об’єм технічних рішень і коду, щоб вирішити що із цього можна пускати в продакшн, а що повна лажа і треба робити інакше
з цим можливо АІ навіть краще справится
адже вона не буде обирати улюблений фреймворк чи партерн який на конфі показали..
АІ менш заангажований і знає про " великий об’єм технічних рішень і коду" точно краще ніж будь який стафф/сенйор чи архітектор уже сьогодні
більшість курсів це не про знання а про заробити грошей по швидкому на «світлому майбутньому»
такі «коучі» може і підВмруть — що прям добре
це зараз / чим далі тим буде краще
генерація коду АІ супер швидко розвивается ІМХО зараз і через пів року «пояснювати» може буде ще менше
в цілому думаю з поясненням і ПМ з тех бекграундом може справитись з часом
Цікаво що більшість коментарів в топіку від людей лише 1 коментарем в самому топіку)
Проджектор тероризує учнів залишити відгуки на ДОУ ато не верне заліковку — чи що?)
якщо це так, «учні» дизайнів/копірайтів/UI/UX — поставте три точки в кінці вашого позитивного фідбеку ) ми викличимо міжгалактичну поліцію вам на підмогу
хоча може це їх дипломна по SMM / заспамити весь інтернет «похвалами» )
По перше
Ми намагаємося створити український Реддіт
без сабредітів це дуже дивно вигляда наразі = це і близько не редіт концепт.
Наразі сайт конпептуально це блог вордпрес ±
але це можна буде виправити звісно з часом
от знайти аудиторію (авторів) буде ну дуже важко (
чому ви а не dou/facebook/threads/standalone blog/телеграм/вайбер чи інші майданчики?
і ця проблема може бути значно важливійша ніж примарні ддоси чи як ssr накручувати в nginx =)
в будь якому разі успіхів
Тільки 11% менеджерів користуються мовами програмування. Чому так?
Тому що у менеджера абсолютно інший фокус.
Наразі я працю вже декілька років на менеджерскій позиції, і багато разів коли я брався «писати код» це блочило команду =(
Тому що у менеджера може прилитіти якісь інші важливі задачі/сінки/інсайди і він просто не зможе заделівирити те що вимагалось в коді.
Наразі змирився що нормальну таску я нормально не заделіверю і лише іноді беру по принципу «сама нижня таска в белозі на пів дня роботи» — так не блочу нікого, і іноді можна доторкнутись до коду CI/CD ітд =)
Після роботи ж іноді пишу код собі — але там «indie хакінг» і багато принципів і підходів які 99% ентерпрайз розробників введуть в ступор =)
З іншої сторони наразі AI чудово пише код під різні задачі менеджерскі.
Наприклад маніпуляції данними — сходити кудись взяти під ці данні щось ітд — тут Python базовий вистача.
Але чи розцінювати АІ кодінг — повноцінним користування «мовами програмування» я б не став
відкладений попит
досить старий економічний термін насправді
повний лист
Hello,
We want to inform you about the introduction of a value-added tax (VAT) on your invoice which will be implemented starting January 1, 2025. You will need to update your OpenAI account to include a valid VAT ID as outlined below.
In compliance with Ukraine’s Tax Law No.
If you are registered for VAT in Ukraine and have a valid VAT ID, please include it in the Tax Status and ID section of your OpenAI account.
If you do not provide a valid tax ID by January 1, we will be required to charge and collect a VAT of 20% on your invoice.
If you have any questions or require further clarification regarding the introduction of VAT on future invoices, please do not hesitate to reach out to our customer support team.
Best,
The OpenAI Team
вже ж не нода — тепер пайтон от от пререможе
тіки 80%+ як було сайтів в світі на РНР так і буде чи вирости )
2024 рік
Заступник міністра цифрової трансформації
запускає проект без укр мови (там наче був навіть закон щоб комерційні установи мали укр версію сайту мати, не то що державні)
я то розумію що воно для іноземців тіпа і інгліш мастхев — але ж наче є закон, чи він міністерству цифрової трансформації — не указ?
аналог Upwork
«Потужний» аналог створений на темі themeforest.net/...-wordpress-theme/23712454
wordpress за 69уе з плагінчиками
(тема створена пакистанцями amentotech / в укр схоже створити потужну тему вордпреса не знайшлось компаній)
цікаво зламають його через півроку чи через рік як не оновлюватимуть вордпресс і тему ?)
Дякуємо!
fyi: вебсаміт в цьому році рашкованів кличе (крим не бутерброд ітд)
якщо зум кол на 2-5-10 людей (вмикаю камеру)
1-1 ітд (вмикаю камеру)
якщо хост/ініціатор зустрічі (вмикаю камеру)
стендапи / ретро / грумінги (вмикаю камеру)
часто вимикаю камеру на загальних зустрічах20-300 людей ітд
на тренінгах ітд
іноді дійсно можу каву заварювати і слухати ці зустрічі паралельно
особливо коли тема не цікава