Ты забыл написать про новые слова, которые придумали в новом правописании от которых тоже можно язык сломать.
Я вважаю що навпаки, це виводить тебе із зони комфорту створює виклик та заставляє працювати над собою. Для ІТ спеціаліста який кожен день засвоює багато нових знань та відточує навики це не така велика поблема, головне просто бажання і розуміння навіщо це тобі.
То что я написал применимо не только к украинскому языку. Тем кто плохо владеет русским будет полезно развивать его а не считать «а зачем он мне когда я не буду его использовать».
Вільне володіння іншої мови досить відчутно впливає на інтелектуальні можливості. Я б навіть сказав не стільки на можливості скільки на ефективність.
На украинском пока объяснишь что надо сделать, так можно язык сломать
Нездатність ефективно використовувати мову вказує на низький рівень володіння нею або інколи на «особливі» інтелектульні можливості носія )).
А комментарии про то как я люблю Украину и хочу всем навязать украинский язык как минимум звучат глупо.
А от такі коментарі явно вказують на «контекст» в якому находиться коментатор. Спокійно, ніхто нічого нікому не навязує, це дуже невдячна справа. Просто потрібно змиритись з тим що неможна ігнорувати державну мову.
Взагалі жесть! Я б ще погодився на стимуляцію софтпродакшена в тій чи іншій формі, це в моїх інтересах. Але ж треба було додуматись заставити фопів спонсорувати з власної кишені конвеєр кадрів для аутсорсних галєр. Вибачте але це не реформа а нає****во.
для разработки лучше использовать Федору, там таких проблем с актуальными версиями библиотек нету, и да гораздо меньше проблем когда что то поставить ручками, пакетный менеджер разруливает зависимости и на уровне файлов а не пакетов.
Стаття читається легко і весело але в кінці залишилось відчуття що тема не розкрита. У заголовку ставиться проблема приктичної цінності помилок а висновок іде повністю мимо цєї лінії.
Так в чому практична користь факапів?
Перше що я намагаюсь донести до молодих джунів це те що не треба боятись помилятись, як правило в більшості новачків немає матеріалу для шаблоного мислення (досвіду) і для вирішення задач їм доводиться використовувати такі затратні інструменти як аналіз, синтез і т.п.. Але якщо є страх перед помилками то часто можна спостерігати ситуацию коли людина сидить перед пустим файлом і не наважується почати щось робити. Я пояснюю, що не потрібно намагатись зразу зробити все правильно, краще зробити як получиться і потім розібрати результат з більш досвідченими тімейтами. Коли тобі показують пустий файл без жодної стрічки коду то важко пояснити людині як робити правильно. І навпаки коли є рішення, нехай хринове, з кучою проблем, можливо навіть не закінчене, то можна зразу зосередити розбір польотів на конкретних речах.
Отже висновок перший — наші факапи допомагають іншим ефективно ділитися з нами своїм досвідом.
Коли ми проводимо розбір помилок то доводиться зясовувати причинно-наслідкові залежності. Це хороша можливість прокачати свої скіли аналізу та критичного мислення а також дає зрозуміти які наші знання та навики потребують доопрацювання. Причому розбирати саме свої а не чужі помилки більш ефективно, адже ти вже знаходишся в контексті і можеш пригадати логіку свої рішень.
Висновок другий — наші факапи хороший матеріал для прокачки свої навиків та знань.
Робота з своїми факапами з психологічної точки зору досить некомфортний процес, особливо коли розбір іде на публіку. Можуть включатися захисні механізми і замість висновків щодо причин факапа наш мозок почне видавати виправдання. Причому як правило це відбувається несвідомо і людині важко самостійно на це звернути увагу. Але це також виводить на поверхню цю проблему і дозволяє її помітити і почати з нею працювати. З часом можна привчити себе дивитися реальності в очі і розуміти яку практичну цінність це тобі дає. А також це допомагає краще розбиратись з своїми «демонами».
Висновок третій — наші факапи це можливість для розвитку власної особистості.