«За документами» в Україні нічого не відбувається і країна нарешті почала жити по-новому (але гірше ніж по старому). Лише десь на сході країни відбувається Антитерористична операція. В моєму розумінні, антитерористична операція, це коли чуваки дзвонять на 101 і кажуть, що вокзал замінували. Вокзал оцепили, всіх вигнали на вулицю, сапери побродили, як завжди нічого не знайшли, поїхали назад. Ну добре, можливо щось таки і знайшли. До чого я веду: які можуть бути хвилі (вже
Все ж таки, я б рекомендував починати з цих статтей: bit.ly/1jYQuL6 (усі 4 частини), bit.ly/1Ye4Lqk, а тоді вже думати про ринки, конкурентів, MVP і т.д. Літератури, яку вище рекомендував Vitaliy Fedorchenko, вам буде достатньо для початку. Лише підкину декілька порад, які я б дав собі самому давніше:
1. Не слухайте тих, хто каже, що великі податки, не та країна, уряд не той, немає підтримки НАТО з повітря. Немає і ніколи не буде. Починайте вже, з тим що маєте, там де ви є. По ходу діла, всі ці питання ви легко вирішите. Коли зробите продукт, який буде любимий і потрібний користувачам — питання податків/де реєструвати компанію чи «підтримки урядом» вас не будуть сильно хвилювати.
2. Microsoft має безкоштовну програму для стартапів BizSpark (безкоштовно $750 на Azure, усе ПО від MS, доступ до курсів Pluralsight і т.д.)
3. В знайомих студентів можна попросити зробити ISIC карту, яка дасть вам знижки/безкоштовно ПО від JetBrains, Xamarin і т.д. І взагалі, більшість популярних сервісів мають суттєві знижки для студентів та безкоштовні програми (а якщо не мають, можна попросити і дадуть) то йже Github (education.github.com/pack)
4. Всі думки/ідеї/ссилки/статті зберігати та групувати по тематиці (дизайн, монетизація, інвестиції, конкуренти ..). В майбутньому, коли дойдете до залучення перших користувачів чи тех підтримки, буде як знайдене. Також, якщо вам захочеться почати новий проект, вже буде готова «база знань» (Google Docs, Raindrop.io)
5. Якщо ви працюєте в офісі, де всі довкола говорять про сир за 500 грн, теплі борщі і макбуки, підписуйтеся на блоги фаундерів та стартапів. Змініть свій фокус з аутсорс-життя більше в сторону «предпринимательства». Читайте як роблять інші люди, їх досвід, їх перемоги та провали. Ви будете «інфіковувати» себе цим і через деякий час, вам все менше і менше захочеться працювати в аутсорсі :)
В більшості випадків це квиток в одну сторону — після того, як ви хоча б пів року попрацюєте над своїм проектом в повну силу, вертатися в аутсорс буде як Єгипет після Тайланду чи Жигулі після Мерседес. Принаймі, я не знаю нікого, хто здався, вернувся в аутсорс і змирився з цим.
Конкретного TODO не існує, але прочитавши базові книжки та статті, ви самі почнете розуміти, що вам потрібно робити. Успіхів!