У демократичній країні люди мають право «не розуміти» щось, що «розумію» я і кричати про це скільки їм захочеться. Мають право просувати свої думки і ідеї.
І мають право вважати мобілізаційне законодаство часів Сталіна (а воно в нас саме таке, без жодних змін совкове, ніфіга не таке ж, як в тій ж «Європі», що не означає звичайно, що зараз ми його міняти маємо в цей час) довбоєбізмом і тюрмою.
Мають право вважати одностатевий секс нормою і ще багато чого, із цим окремий «я» може бути не згодний до глибини відчуттів.
З ними можна бути незгодними і «кричати» щось своє у відповідь...але «на руку ворогу» небезпечна риторика. Хто буде вирішувати, що на руку ворогу а що ні? Більшовики саме із цієї риторики червоний терор і починали. Врагі революції і всі діла :) «Ты что, против Путина???» ))
Я не розумію, чому у вас житло і ПМЖ тотожні? Для більшості що рашиків, що нашого народу, купівля нерухомості за бугром це було питання не ПМЖ а інвестиції\диверсифікації. Більше того — наявність нерухомості в Європі дуже мало де дасть вам хоч якісь підстави для ПМЖ. Таких країн — на пальцях одніє руки. Мені здається ви дарма ці речі повязуєте між собою. Більшість тих, хто купує нерухомість за кордоном, купує її не на «останні», а як 3-4-5-45те житло.
Це таки проблемно. Якщо раніше житель мАцкви в Парижі міг опинитись за 3 год. То за схемою яку ви пропонуєте це займе майже увесь день. Куди простіше літаком із пересадкою в Стамбулі, але дорого. на виході — в Дубаї умовні летіти стало швидше і простіше :))
ок, поясню. Бо ця фраза передбачає якусь «елітарність» людини, яка її говорить. Тому, що за законами логіки далі легко йде наступний висновок — «ті, хто на фронті зараз, були менш корисні в тилу» :) І тут вже далі повні «граблі». Окрім кадрових військових майже всі були б «більш корисні в тилу». Але хтось пішов сам, когось мобілізували. Ви нічим не особливі. Весь ІТ сектор нічим не особливий. Всі люди корисніші в тилу живими в безпеці ніж із ризиком загинути чи бути пораненим в окопі. Тому фраза палить типовий синдром «елітного ІТшника» ... «хай воюють трактористи і будівельники, а я тут корисніший». В поєднані із якимись патріотичними гаслами такі фрази взагалі повний оксіморон.
Тому що від мене більше користі на гражданці, чим у війську.
Оця фраза зразу палить )))))
Я розумію посил, але вашим шляхом якщо піти то дійдемо до судів «троєк» і розстрільних команд. «грає на руку ворогу» можна повісити на будь яку критику чи просто думку, що вам не подобається. Давайте обережніше із такими речами.
Ми не оркостан.
Абсолютно НОРМАЛЬНО говорити, що:
«влада — підараси, тому що...»
«я не хочу вкладати гроші в країну де йде війна»
«Арестович — чудак»
«всі, хто звалили — кляті зрадники»
«я хочу звалити, бо тут тюрма»...
Це не ІПСО... це демократія. Навіть якщо мені думки цих людей не подобаються.
Ато посили на тему того «єдине, що зараз варто обговорювати» дуже пахнуть однією північною нацією. Ще давайте царя коронуємо і владу критикувати заборонимо. Ато контрпродуктивно.
можуть, але добиратись тепер не зручно. Літати через пересадки і дорого стало...)) ще й «недружественные» країни панімаєш)) так що таки потік перенаправився на Азію...і чуднєнько...
Рашики зараз масово в Азію ломляться в усі дири залежно від бюджетів. ОАЕ, Тайїланд, Балі ітд... можна легко закреслювати той регіон як цікавий для подорожей в найближчому майбутньому. Відсутність москальні таки головна умова комфорту)))
Напевно у вас були якісь завищені очікування від релокейту. Це абсолютно НОРМАЛЬНО, що ви будете почуватись «чужим». Люди інших країн не зобовязані мати нашу культуру, наші підходи, чи «розділяти масштаби» нашої трагедії.
Проста вправа на самоперевірку — Ви дуже переймались масштабами війни в Ємені, Іраку чи Сирії і переживали їх проблеми? Думаю, що як і я — не дуже :) А до себе і нашої проблеми ми хочемо якесь особливе відношення. Із якого переляку?) Психологія вона така.
Просто спостереження — З того що я бачу — зараз дуже стало модно перефарбовувати звичайне «барижничество» у «патріотизм» )) Типу хочу купити житло за 30% його вартості і побільше, бо я патріот...а зовсім не для того, щоб потім продати за 80%-100% )) Люблю наших хитрожопів... в будь якій ситуації аргументацію найдуть ))))
А по суті — певна заморозка великих покупок у війну то адекватна реакція «соціуму».
Потік «патріотизму» добре було видно на кордонах під час скасування мита на ввіз авто )))
Із закупок «холодильників» чи «телевізорів» великої підтримки «економіки України» зараз нема. Підтримувати економіку і країну можна по різному. Міксувати ці теми — якось кумедно.
Як і блеймити всіх, хто почав думати про вкладення грошей за кордоном.
Диверсифікація — базове правило економіки. Яке вчать дітей на заході ще в середній школі.
Якесь схиблене бажання в частини людей міксувати персональні економічні зиски, псевдопатріотизм і реальні ризики війни ))
Шановний товаріщ політрук, ви відверто маніпулюєте або навмисно або за незнанням. І на диво вам це спускають із рук ))) Ви вивчили мобілізаційне законодавство інших країн щоб стверджувати, що заборони, аналогічним нашим совковим є 1 в 1 в цивілізованому світі? :))) Ви дійсно думаєте, що совкові методи мобілізації (а вони у нас 1 в 1 совкові із совковим законодавством, без жодних реформ, і дуже часто таким самим совковом персоналом, на відміну від бойових підрозділів) розповсюджені на заході?)))))))))) Ви дійсно думаєте, що військове законодавство умовної «Іспанії» передбачає мобілізацію за принципом «будь кого» за одноосібним рішенням якогось товстожопого воєнкома районнного без будь якого процесу і контролю?))) Ви дійсно щиро вірите, що совкові заборони на виїзд тотальні автоматично вмикаються в законодавстві не совкових країн?)))) Ви дуже здивуєтесь, якщо б реально витратитили хоч годинку на дослідження теми. :)))) Боже, як я люблю ту країну, де адекватний європейський розвиток так уміло змішується із підтримкою насаджень совку і боротьбою із совком методами совку))) Навіть методи класичні один в один. Накидаємо якоїсь хуйні без підтримки фактами, грузимо авторитетом «ти шо не патріот»... ))) Вже тему відсталої мобілізації в стилі совка 1930х років розібрали на запчастини люди які куди більше в темі, типу Бутусова... нє, завжди знайдеться голослівний політрук з червоним знамєнєм який буде волати «так у всьому світі» :))))
Не всюди. В кожної країни свої правила. І взагалі «номад віза» це просто вигаданий термін а не єдиний тип візи. Треба вивчати правила кожної країни. Є ті, де перебування по «самозайнятих» візах іде «в залік», а є ті де не йде. Єдиного правила немає універсального. Дійсно заглиблюватись треба, причому в кожну конкретну країну окремо.
як я вже писав — я не стверджую, що поточна схема «правильна» :) Більше того — нинішня влада красиво всіх поімєла з тою схемою і на ній нажились ті кому треба)) Але мій поінт знову ж таки в тому, що в поточній ситуації жалітись занадто тим, хто виїхав, підстав немає. Так, є певні проблеми із незручності. Порівняно із тими, кому в будинки прилітає — це хєрня. А у нас «плач ярославни» розводять саме «бідні нещасні закордонні айтішники»... :)) тільки і всього. Бідосі мають заплатити 0.5% за перекидання між картками )) Не ну співставна тут суть проблеми і обсяги ниття навколо неї.
Люто плюсую 4й поінт. Куди простіше (і менше срачу було б), якби замість опції зменшення 5%-2% і цих танців із курсами, просто ввели б додатковий військовий збір чи підняли % із 5 до 10 чи щось таке. Це було б куди зрозуміліше (війна все таки) і прогнозованіше))) Але прості і прозорі рішення — не наш метод)))))
доречі із тим, що нинішня влада всіх «імєєт» своїми заборонами і курсами — взагалі ніхто не сперечається :) Просто страждають тут всі однаково, і ті хто «за бугром» жалітись більше інших як на мене підстав не мають. Тільки і всього.
1) «сотні тисяч» ? Шановний, у вас дуже велика схильність до перебільшення і зведення до абсолюту. У нас всього за відкритими даними близько 200тис ІТ ФОП в країні. Навіть якщо з них «за бугром» опинилось 20% (що малоімовірно), то до «сотень тисяч» там дуже далеко.
2) Ніхто за кордоном нічого не «змушений», це свідомий вибор кожного бути за кордоном чи не бути. Виключення — ті в кого реально «розбомбило все». Все решта — свідомий вибір дорослих людей. Із свідомими ризиками можного із рішень.
3) Вас обмежили лише в отриманні грошей кешем. Я не чув про обмеження оплати картою, що дозволяє покрити 80% будь яких потреб.
4) Навіть питання кешу ви можете вирішити за допомогою карти дружини чи будь кого іншого.
5) За всього вище — говорити, що вас «позбавили
Незручності є — так. Певні % втрат є? — Так.
Катастрофа, караул, грабують? Нє. :)
Я реально не розумію в чому у вас проблема. Якщо не хочете повертатись самі — відправляєте жінку, дочку, внучку, подружку, друга. Будь кого, хто відкриє ще
ну ще під категорію хитрожопості може попасти наприклад кейс (я не стверджую, що конкретна людина тут саме така, але такі є :) ) - я собі звалив, ви там вигрібайте, я ні копійки через вас втратити не хочу, ні копійки нікому нікуда, але оподаткування мені Українське лишіть, податки в Європі я платити теж не буду, але посиджу там, як ви там всі якось вирулите то я зразу звичайно повернусь ))) але щоб не дай боже мене не обмежували в можливості всі гроші свої зараз вивезти а потім завезти назад і щоб без жодного % втрати ))) У мене особисто не сильно вяжеться обмеження в 50к на один банк на місяць із «відтяпати своє»... при дозволених безлімітних оплатах картою — жити проблем не буде. А от вивезення коштів масове за бугор у війну обмежити — напевно цілком нормальне діло. От те що, ті хто в країні, страждають від курсу куди більше — це куди більше «намахалово»... ніж бідосі які не можуть свої накопичення різко перекидати із країни зручними способами і ще й без втрат)
Ок, допустимо так. Це всеодно не означає що у нього гроші «відбирають». Як мінімум у нього є вибір. Отримати і конвертувати у що завгодно кошти...або не повертатись. Стверджувати що «у мене забрали 70%» не уточнюючи при цьому, що «насправді я можу їх взяти але я не хочу повертатись в Україну» — це трохи маніпулятивно, нє? :)
Те, що працювати на перемогу можна багато де — факт. І навіть треба багато де. Але ця умова стосується всіх однаково. І тракториста і айтішника. Тільки і всього :) Жити хочуть всі. Не тільки айтішники.
Абсолютна більшість мобілізованих — такі ж самі «низькорангова піхота». Наше мобілізаційне законодавство плювати хотіло на всі озвучені вами аргументи, воно передбачає одноосібне рішення окремого (будь якого) воєнкома про те, треба ви зараз в армії чи ні :) І саме це і є підставою для частини людей називати таку схему «тюрмою» :)
Мобілізаційне законодавство адекватних країн передбачає формування резерву НАПЕРЕД (хоча б на папері) в потрібній кількості де визначено відразу хто в якому порядку потрібен на випадок війни і роль у випадку мобілізації. Проведена мінімальна підготовка як мінімум в плані організаційному. І таким чином прибрана корупційна складова рішення окремо взятого «політрука», який в військоматі сидить із 1987го року.
І в такій схемі умовний рандомайзер «якщо вручать повістку» прибраний взагалі із умов задачі.