А типу у нас той ремонт лише на це запланований? Там Ямкового ремонту і капітального не самих проблемних участків зараз дофіга і ще трошки. Я б це прирівнював до лавок і фарбування бордюрів на раз два.
Так хто ж проти. Тільки є дві різні юридичні парадигми. Є умови тимчасово надані ЄС та іншими країнами деякими із тимчасового прихистку. А є так звані «фрілансер візи», які ніякого стосунку до війни не мають. До слова більшість країн ЄС їх не має. Тому ніхто такому «біженцю» не забороняє скористатись на загальних правах візами «фрілансера» і з чистою совістю жити за їх умовами. Але жити за умовами «тимчасового притулку» в країнах, які не мають «фрілансер» схем, але при цьому відноситись до цього як до «туризму» — це з точки зору моралі — намахалово типове совкове. Хочу жити в умовному «Амстердамі» але податки платити 5% в Україні :) Є туризм — короткотерміновий, без соціального навантаження на країну перебування. Там правила «я тут витрачаю» працюють. А є довготермінове перебування. Із навантаженням на соціальну інфраструктуру. За що логічно країні було б справедливо «відлистати» трохи податків. Як на мене то з боку моралі питання просте як двері )) Юридично дірки як це не робити будуть точно знайдені))
Ну лавки так само можна пояснити ))) рівень пояснень ідентичний як на мене. А от суми на порядки інші)) чи є сенс капітально відновлювати дороги під час війни (тимчасово — точно є) — велике питання))
От тільки ІТ зп в багатьох країнах ЄС далеко не такі ж як в Україні :) Тут український ІТ народ і зможе порівняти казкові тепличні умови України із суровими реаліями розвинених країн))) не всі звичайно, але половина точно здивується)))
З якого переляку повертати за сплату ПДВ? :) повертається ПДВ в разі якщо товар чи послуга відразу направлена на експорт. Бургер зтоптаний в ЄС українцем не є експортом в Україну )) «стимулювання» ринку житла не звільняє від необхідності платити податки. Те, що я «я тут їм і витрачаю» не є причиною не платити податки із доходу.
На ремонт доріг в умовах військового стану виділено 6млрд грн ))) У нас модно робити вигляд, що все нормально. Але гроші на базове забезпечення багатьох бійців треба збирати по донатах... )) сюр
Платити податки там, де людина користується довготерміновою інфраструктурою — це правильно, незалежно від патріотизму і того, скільки % «вкрав» НБУ чи банки. Тому окрім юридичних аспектів нашої країни я б таки додав банальні «моральні» аспекти. Коротке перебування — питань нема. Осів на довго — переведення податків в країну перебування це правильний підхід. Безвідносно «патріотизму»
Нічого із «практики» ні в кого не буде, бо це перший такий кейс массової «міграції» працюючих людей. Зазвичай в ЄС втікали біженці переважно, в яких доходу як правило не було. Тепер пішла масова навала цілком забезпечених «довготермінових туристів», які просто шукають методи «де б податки менше платити» :) Тепер в ЄС якраз і створять якесь рішення і прецендент із цього приводу. Я б казав, що абсолютно справедливим буде як мінімум обкладанням якимось мінімальним податком на базі якогось «прожиткового мінімуму» в країні перебування людини. Але куди зайде це все насправді — ніхто не знає. До кінця року ще далеко, подача податкових звітів у більшості країн ЄС — березень-квітень. Тому часу вирішити це питання у них ще хватає :)) Реальні обсяги доходів вони всеодно перевірити не зможуть. Хіба українська податкова буде надсилати дані, в чому вона не зацікавлена)) тому і очікування що «малоімовірно». Хоча і неправильно. Я би по кілька тисяч євро із носа заплатити зобовязав би таки за користування інфраструктурою.
І протирати за собою крісло. щоб ДНК не залишати. Ато такі спеціалісти визначать рівень вашого знання React за геномом ))))
Оце норм підхід я понімаю....)))
Слєдствіє вєдут знатокі :)
Імхо текст — сугубо «отсєбятіна» і особиста думка окремо взятої людини. Я би дуже не радив потенційним кандидатам брати це все на 100% до уваги. Там мікс із адекватних загальноприйнятих правильних речей і повної «вкусівщини». Відсутність хоббі як «мінусовий» критерій для відбору? «Приємні» чи «не приємні» кольори? На якому місці який скілл в списку із 5ти? Якщо якась компанія через таку дурню вас кудись не візьме — вам дуже повезло, що ви туди не попали значить :)
Як тепер контора не пробує відмазатись — виглядає все смішніше і смішніше. Маєте працівників в РФ — муд@ки. Крапка. Ще й
На початку війни CEO airSlate чітко пояснив позицію компанії та закликав усіх працювати в робочі години, а не сперечатися. Нещодавно він зробив це ще раз
. Шановні, це не 2014й. Ви тупо фінансуєте рашку. Я не уявляю як в такій компанії можна працювати після цього...
Слабенькі відмазки відверто, дуже слабенькі. Співробітники в рашці це податки в рашку. Закрити операції в країні можна відразу. Так, із втратами. Але ні до чого тут «роками тягнеться». «Мінімізуємо наші відносини» — це обтікаєма спроба гнилої відмазки «ми манали втрачати гроші які робимо в рашці».
Обісрать тут є за що.
Будь яка контора, яка має працівників в РФ — має йти за руським корабльом.
Основна причина, чому це досі така «рідкість» для українського ринку — «тепличні» умови нашого ІТ які існували до 24 лютого. Більшість в нашому ІТ звикли, що HR самі «стукають», нічого шукати не треба, звикли, що податки за мене платить компанія, навіть якщо я ПП, всеодно мене це не хвилює. Що є нонсенсом у всьому світі. Тому робота «напряму» вимагає виходу із зони комфорту певного. Що, логічно, нецікаво при наявності альтернатив в більшості випадків :) Я зараз працюю саме по прямому контракту, ніякого «офісу» в Україні компанія не має. У мене відкрита позиція (роль і вакансія одна одна, найняли багатьох і продовжуємо далі) вже кілька місяців як повністю ремоутова. Місцезнаходження кандидата не грає ніякої ролі. Як результат — із понад 1500 кандидатів за останні 2 місяці, у мене десятки кандидатів із майже кожної сусідньої країни ЄС, купа із Турції, Грузії. Але аж 3 із України :) Це при тому, що вакансія і роль цілком «типові» і в Україні доволі «популярні». Висновок особистий (не претендує на абсолютну істину чи соц дослідження) — український середній ІТ-вець все ще менше любить\хоче займатись пошуком вакансій не фіксованих на своїй країні через Linkedin ніж «середній» поляк, португалець чи грузин :)
Мда, рівень якоїсь допотопної печерної відсталості в цих питаннях нашого соціуму відверто дивує. Цирк і годі. Вам не пох@р з ким спить ваш коллега? майже 20 років тому, на початку моєї роботи в ІТ такі ж проблеми були відносно тих у кого купа тату чи волосся не того кольору. Зараз вже ніби всіх попустило. І відносно орієнтації попустить. Суспільство має подорослішати трохи.
Тут вас мав би підтримати певний феміністичний актив, оскільки, в такому підході до мобілізації, дійсно можна побачити і певний «сексизм», але я особисто тут таки проблем із відсутністю «рівних прав» не бачу :) На відміну від того, що до жінок у нас чомусь прирівнюються автоматично службовці прокуратур, ДБР і ті, у кого дітей саме більше 3х... :) Оця когорта мені жодною адекватністю не віддає ))
Довідка про «зняття із обліку» ніякого права на виїзд не дає :) не вводьте людей у оману. А «виключення із обліку» це зовсім інше, і передбачене лише за рішенням лік комісії. Вже на цю тему цілі статті і розяснення публікувались :) Зняття із обліку передбачає що ви будете ставати на облік за новим місцем проживання. А зовсім не те, що вам можна кудись «валити» :)
Не погоджусь. Із тих кого я особисто знаю — 6 людей які спробували і всі 6 успішно зпетляли :) І не знаю жодного хто би «пішов під статтю» чи просто «попав на бабки». Але допускаю, що такі є. Але суті це не змінює. Зваливших — ой як немало. Питання наявності бабла\звязків\толерантності до ризику і плювання на закони.
Ну жаба ж. 5%, ніяких персональних податків і податкових декларацій. Ще й облік за тебе «фірма» веде. Хочеться так «вступити в ЄС», щоб тільки ті правила ЄС які подобаються робити. А платити податки, заповнювати декларації і сортуватия сміття — то не обовязково))