Оплачується час, але час це лише цифра, щоби порахувати ЗП. Багато часу != висока продуктивність, тому також фіксуються закриті таски.
Так логувати можна скільки хочеш, але ж той же програміст, як правило оцінює задачі, якщо реально вилазить за оцінку, то на це ж завжди є причини, які можна пояснити. Є погодинний рейт, наприклад $10 якщо в місяць вийшло 100 год це $1000. Умовна норма 6,5 год в день. Тобто 130 в місяць. Але якщо вийшло менше то менше. Так буває по особистих причинах людини (не хотів/не міг/впадло і тд). Але ясно, що в межах розумного, не можна сказати мені впадло коли сервак впав.
Все що вище 130 год x2. Бенч оплачується. Але таски і оцінюються, і первіряються і ревювляться і тд. Трекер просто автоматизує репорт за ті таски, і дозволяє сфокусуватися щоби не розпилятися як на інші задачі, так і на відволікаловки типу DOU, FB і тд.
Ідея полягає в тому, щоби працювати менше часу і більше сфокусованішим і не розпилятися на всякого роду репорти.
Так вірно. По факту. Мої люди за 130 год під трекером отримують те саме що ставкою на за «180» год, чи скільки там робочий місяць рахується. Якщо більше то це овертайм, якщо менше то по голові ніхто не б’є. І перегляд робиться часто, щоби слідкувати що рівень людини відповідає рейту.
Ні, мітінги, коли, думання біля дошки і всяке такі інше теж оплачується. Як на мене треба, бути відбитим щоби сидіти і скролити IDE. І хіба я десь писав що ми не перевіряємо реальну роботу по тому принципу як ви написали? Ще раз. Трекер просто фіксує час скільки точно пішло на кожну таску. «Отсюда і до обєда» це сидіння в офісі по 14год без оплачуваних овертаймів, в мене такого бути в природі не може. Так, бувають зашквари, але я їх хоча б оплачую подвійно, бо, власне, можу відслідкувати. Ніяких мітінгів ні про шо, ніяких «я роблю більше пєті, чо в пєті більше мене», ніяких я мушу сидіти в офісі бо так треба, ніяких чи можна мені вийти — та ходи скільки влізе. В нас на бенч є таск навчання і він теж оплачуваний. І якщо тобі гуд 3 год в день працювати і ти встигаєш всю свою роботу — супер в тебе тоді година коштує дорого, захочеш працювати більше буде по тому ж рейту заплачено більше. А якщо дуже багато більше 130 год в місять то 131 і далі буде x2 оплачена.
В статті трекер подали як елемент стеження і тільки, це взагалі не правильне застосування і з цим я згідний. Я намагаюся пояснити, що це інструмент автоматизації процесу, який спрощує життя і реально дає більше свободи.
Але якось пояснювати людям, які намагаються виправдати роспіздяйтво на роботі то овер задача :)
Ні, детально не може. В нас це власне і став перший крок до використання трекера, бо люди не могли толком вкінці дня розписати на які саме задачі і скільки точно часу пішло. І ми разом думали як це автоматизувати. Не повірите, але ініціатива пішла саме від розробників.
Щодо мого часу — це було пару років тому, я це написав, для того, щоби дати зрозуміти, що коли починаєш слідкувати за собою виходить багато цікавих результатів. Давайте не будем продовжувати.
В нас вільний графік, немає поняття робочого часу. Трекер просто дозволяє зафіксувати час роботи. Скрін — це скоріше превентивна міра, щоби менше відволікатися. Основна цінність не в скрінах, а в автоматизації купи процесів, чітких ретроспективах і статистиці. Але так, я помітив, люди дуже довго можуть захищати своє «право» страдати фігньою на роботі. Як на мене це не є нормально.
Так, бо є суттєва різниця між мати проблему і намагатися її вирішити, і мати проблему і забити на неї. Скріни із IDE дали б зрозуміти що людині потрібна допомга, а він про це мовчить (із сотні будь-якийх причин, таке нормально). В даному випадку скріни помогли зрозуміти, що в очі тобі одне, а по факту інше. І звичайно, лажають час-від-часу всі, і я готовий дати праву на помилку, але в дуже критичних ситуаціях скріни дозволяють розібрати деталі, яких більше ні звідки не взяти. Я Вам більше скажу, якби проблема вирішувалася в правильному руслі, то хай собі гуглить на здоров’я що хоче, може йому так для продуктивності краще.
Дякую за дискусію, наводить на певні думки до покращення і більш чіткої комунікації щодо приватності.
Я не думаю, що все на стільки погано. І так є люди, яких лишній контроль дійно угнітає на стільки, що прям не можуть.
Але от чоловік пише, скріни — це погано, ну ок. Мені важливо зрозуміти, чому, і що конкретно болить, щоби людям, які не такі категоричні нормально це комунікувати. Саме тому трачу тут час на коментарі :)
Але брати на роботу, і не попереджати що в тебе трекер — це не правильно, не пояснювати як ти юзаєш ці дані — це теж не правильно. ну і тд... короче здоровий глузд вище всього.
Це мені нагадує ситуацію коли Цукерберга в верховному суді питали чи має він фізичну можливість використовувати дані клієнтів в своїх цілях (чи якось так). І він не міг пояснити судді, що фізично така можливість є, але вони б і не додумалися так робити.
З тої точки зору. які гарантії, що підписавши, умовне NDA, ви завтра не виставите всю інфу пубілчно? Ну і так можна вічно робити, будь — які, домовленості можне звести до «а які гарантії».
Скрін — це один з вид даних, як його використати це вже інше питання. Ну і люди мають до них доступ (кожен до своїх), тому якщо вони по вважають, що там щось лишнє можуть видалити, як я вище казав, цим ніхто не користується. Але аргумент про приватність хороший. Дякую!
Я поняв, тобто по факту Ви не вірите в те, що така інфа як скрін використовується тільки в критичних ситуаціях. Тойсть ще раз, для перевірки скріна має бути серйозний трігер. Ок, я можу в таке повірити.
Власне, я не описував деталей, бо НЕ хочу публічно обговорювати їх. І на щастя в курілках і чатіках теж таких обговорень нема в принципі, тому Ваші побоювання безпідставні. Але суть я вловив, тобто по факту коли я кажу, що ніхто не перевіряє скріни без потреби, то Ви в таке не вірите і думаєте, що я чи хтось інший хто має доступ дозволяє собі це обговорювати і виносити куда не треба, так?
О Боже! Воно зробило мій скрін екрану. О точно це ж код, він і так буде на GitHub. Ну серйозно? Це що проблема?
Це стає проблемою тільки тоді, коли ви робите щось таке за що не вписується в робочий процес. В інших випадках нормальним розробникам просто пофігу. І це може бути idle бо був мітінг, це може бути гуглінг, та люба фігня, не обов’язково 6,5 год IDEшка.
Я просто афігєл скільки раз я відволікався на якісь дибільні новини і FB завдяки скрінам, чи може кожні 20 мін FB відкрить це теж продуктивно?
До речі, а я правильно розумію, це причина чому для Вас трекер це погано. Бо ви не хочете щоби умовний партком міг глянути що Ви робите? Ну і ситуація, яку Ви описали не така :)
Переглядаєм, але тільки тоді коли виникають проблеми. Як правило із тією людиною разом. І у випадку який я описав теж так було. До речі, у всіх є можливість видалити скрін якщо попала якась особиста інфа. За останні 3 роки цією функцією, здається, не користувалися. І я б з радістю хотів просто довіряти, але так не завжди можливо.
Я написав, що ситуація була не приємна, зробили висновок, про продуктивність, я щось казав про погану продуктивність? Але навіть якщо так (хоча все зовсім інакше), якщо 30% часу який пішов в біл клієнту замість роботи приблизно така от ***ня? це по твому нормально? Таке маю оплачувати я? чи замовник?
Твої останні 3 роботи були ж не в Україні :) Ти ж замітив що я більше про бізнес процеси, а не про трекер як такий. Ну і про тактику ховатися роками за колоною, думаю, ти теж в курсі. (це як приклад) Я відповідно налаштовую процеси під наші реалії.
Про виконану роботу, я повністю згідний, я просто пропоную заміряти скільки на це йде часу, знання такої інфи дає великі переваги.
Ви зробили висновок про ситуацію не знаючи ситуації. Респект :) Де вчать на Ванг?
В мене є такі, люди і в них просто високий рейт. Але погодся, що платити за перегляд ютубу це таке собі. Відповідно я оплачую тільки реальну роботу. Принцип простий, якщо можете мені доказати, що перегляд порнхабу був продуктивний я не проти за це заплатити. І так я розумію, що часом людина в ударі,а часом ні. В тому то і суть що вона сама собі може рішити коли краще працювати. Заміряти час — це найближче що можна реально заміряти, все інше це суб’єктивні поєднання «сподобалося клієнту, менеджеру і тд».
Коли собі сам поставив трекер і старався фокусуватися на задачі яку роблю, за пару тижнів виявилося що я всю роботу роблю за
Наприклад, в мене ніхто не пише репортів, нафіга — воно вже в трекері. Можна визначити мультизадачність допоки вона не вб’є людину і такі всякі штуки.
До речі, аргумент про в мене в «беграунді рішаються проблєми», а що якщо не рішаються? Тобі ж платять за вирішення проблеми, то чому б просто не зафіксувати час який ти на це тратиш і за цей час нормально заплатити.
Вот вебка — це якийсь зашквар, бо я не розумію, які дані воно дає. А скрін, може пригодитися при розборі польотів, щоб ти собі розумів за останній рік ми переглядали скріни десь
Я чого так пишу багато бо мені це «больна» тема.В статті описали купу різних трекерів і підходів, і частина то якийсь реально конслагєрь, але народ коментує просто трекер без деталей. При правильному підході можна багато позитивного для всіх сторін отримати.
Ну і так мені цікаво розуміти першопричини чому трекер це погано, тому з радістю би подискутував. А то фігово — бо не можна халявити ну це ж не правильно, це руйнує індустрію.
фух.. сорян за много буков :)
А де ти замітив під одну грібьонку? Те про що ти говориш означає, що в такого чувака рейт має бути на порядок вищий. І це потрібно регулярно (а не раз на рік) переглядати, що ми, власне, і робимо. Ну і дозволити логувати скільки виходить, а не ровно 8 год. Та й очевидно що год в трекері це не години в офісі. Тому під трекером робочий день має бути менший. В нас умовна норма 6,5 год. Але є люди які працюють по 5 год, а є які коли мають настрій і по 10.
Тут важно уточнити що в нас погодинна оплата.
В мене стоїть, чудово можна робити ретроспективу і бачити які задачі пора відделеговувати.
Якщо Ви не просто потролити, а Вам справді цікаво. То ні, так як Ви пишете в нас не виходить.
Наша практика показує, що зі зменшенням робочих годин продуктивність росте (тобто ми заробляємо більше грошей і це рефлексує позитивно на людських ЗП, якби хто питав). Далі планується зменшення від 6,5 до 6 год.
Думаю, це відбувається за рахунок більшої сфокусованості.
Трекер відіграє тут не останню роль, але все ж не основну. Для цікавості можете почитати, що таке закон Паркінсона і студентський синдром, в нас такі речі зведені до мінімуму.
А ще що таке режим естафети.
Взагалі складно пояснити все в парі коментів, в нас трекер — це не елемент стеження (як у кейсах в статті), а система дуже точної (точніше ніж би це було мануально) автоматизації репорту. Але враховуючи, що кожен і так залишиться при своїй думці, так що бажаю Вам 100% продуктивності ;)
PS. Я особисто роблю все для того щоби моя продуктивність в час коли я працюю була 100% а не 50%, пріскорбно усвідомлювати що ти продуктивний лише на половину.