В інтерв’ю Senior 3D Animator у GSC Game World Іван Чернишов розповів про нетиповий старт у геймдеві, про ААА-галери, чим робота в Ubisoft відрізняється від роботи у GSC, а хороший тимлід від поганого, а також про те, як аніматору розвиватися протягом всієї кар’єри.
На українському IT-ринку з’явилося чимало початківців, які змушені неабияк конкурувати за одну вакансію в IT-компаніях. Чи траплялося схоже з ринком IT в Україні раніше? Що робити початківцям в індустрії, які не готові до роботи на проєктах, і як велика кількість малопідготовлених спеціалістів вплине на галузь? Про це DOU запитав IT-компанії, а також експертів, що опікуються розвитком індустрії.
Ми поспілкувалися з геймдев-компаніями та окремими спеціалістами з 4A Games, Plarium, Dragon’s Lake та N-iX, аби дізнатися, які фахівці сьогодні в дефіциті, кого на ринку більш ніж достатньо та що робити тим, хто тільки хоче потрапити в геймдев.
DOU поцікавився в IT-компаній, що саме в соцмережах айтівця може стати тригером для них не наймати спеціаліста чи звільнити члена команди. Також ми розпитали кар’єрних консультантів про те, як айтівцю грамотно вести власні сторінки в Facebook, LinkedIn та інших мережах.
Денис Воробйов, Senior Environment Artist у Respawn, з 20+ роками досвіду в геймдеві. В його портфоліо: Assassin’s Creed, Prince of Persia, Apex Legends, а за спиною — переїзд з Києва до Сингапуру, а згодом — до Канади. В інтерв’ю Денис розповів, з чого починав свій шлях, чому вирішив відмовитися від анімації, про співбесіду до Respawn та чому деякі художники хочуть змінити великі студії на роботу над інді-іграми в маленьких командах.
DOU поспілкувався з кар’єрними консультантками про те, чому одні IT-спеціальності популярніші за інші для входу в індустрію. А ще про те, на які спеціальності варто звернути увагу, щоб не залишитися без роботи.
Українська ІТ-індустрія зазнавала потрясінь і до вторгнення росії у 2022-му. Про те, з якими найбільшими ударами стикався бізнес у минулому, ми розпитали кілька IT-компаній. А ще попросили розповісти, яких проблем вони очікують у майбутньому та як готуються їх розвʼязувати.
Чому майбутні айтівці обрали університети Харкова, Львова й Києва замість закордонних вишів? Розпитали абітурієнтів про вибір спеціальності та небажання виїздити з країни.
На ІТ-ринку є сотні сертифікацій, які підходять фахівцям-початківцям, а також спеціалістам з багаторічним досвідом. DOU розпитав айтівців про те, які сертифікації вони отримували й що їх мотивувало. Також ми поспілкувалися з компаніями, аби дізнатися, чи звертають вони увагу на наявність сертифікацій у спеціалістів.
Інвестиції міжнародного бізнесу в українські IT-продукти гарантують стабільність умов Дія City протягом 25 років, йдеться у відповіді Міністерства цифрової трансформації на запитання спільноти DOU.
У Міністерстві цифрової трансформації заявили, що опублікують код застосунку «Дія». Нині команда готується до цього. Про це DOU повідомили в пресслужбі відомства.
Повістки через «Дію» надсилати не будуть. Так само зараз команда Мінцифри не розробляє послугу взяття на військовий облік. Про це Міністерство цифрової трансформації заявило в коментарі DOU.
13 вересня в Україні запустили маркетплейс Made with bravery — електронний майданчик, на якому продаються вітчизняні товари. Його мета — об’єднати у спільноту українських виробників, популяризувати українське за кордоном та сприяти експорту українських товарів.
Кібервійна почалася орієнтовно за пів року до широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Вже у жовтні-листопаді фіксували потужні атаки з боку хакерів рф на критичну інфраструктуру: вони хотіли дізнатися, як українські інформаційні системи побудовані всередині, як вони пов’язані між собою, який рівень захисту мають тощо.
Литва опублікувала роз’яснення щодо оподаткування українських підприємців, які перемістилися до країни у зв’язку з нападом рф 24 лютого. ФОПи не зобов’язані сплачувати податки у Литві, якщо дотримуються кількох умов.
Українська продуктова компанія Creatio відкрила новий офіс у Варшаві. Про це 8 вересня повідомила засновниця та СЕО Creatio Катерина Костарєва. У новому представництві можуть працювати 100 спеціалістів.
Днями на фронті загинув Влас Лісний, доменний координатор Wirex R&D та зв’язківець ЗСУ. Він вступив до армії з перших днів широкомасштабного вторгнення росії. Про це DOU повідомили в компанії.
DOU розпитав ключових гравців, що причетні до впровадження ініціативи, чому «єВідрядження» й надалі залишається тільки в планах. З’ясувалося, що ключові міністерства знали про претензії до тексту документа ще у серпні, втім оперативно не внесли до нього зміни.
Група кіберзлочинців, яка складається з колишніх учасників банди вимагачів Conti, тепер задіяна не лише у фінансових махінаціях, а й у політичних. DOU дізнався, як саме з квітня 2022-го ці хакери близько десяти разів атакували об’єкти критичної інфраструктури України.
Кабмін дозволив продовжити на два місяці чинні відстрочки від призову для військовозобов’язаних. Тепер їх може надавати та візувати підприємство, установа чи організація, де працюють військовозобов’язані. Раніше такі повноваження мали лише держоргани.