Які шарпи нечитабельні все-таки, жесть
Сам готую максимум бутербродіки і чай з булочкою, а так два рази в день доставка з ресторанів, ну або пройтися можна пішки. Під боком фрукти і снеки.
Якщо живеш один, готувати багато, смачно і різноманітно просто не вистачить часу, по ціні те ж що і доставка з кафе чи ресторану буде. В Києві зараз місяць живу, є достатньо кафе і ресторанів з салатами і здоровою їжею якщо треба, правда не бачу причин інколи не замовити й смачне меню з Макдональдсу.
Готовити на 7 днів наперед і ті лотки з гречкою виглядають жахливо, якщо чесно, не уявляю для чого так мучитись. Переплати 50 грн і сходи купи свіжий салат чи в ресторані замов м’ясо на грилі, корисніше буде.
Така жиза. Довелось працювати з 400 рядками Пітон коду, тупо не можна без 50 грам розібратись з викликами через **kwargs в кожній функції. Поки код напам’ять не вивчиш, постійно треба стрибати і перевіряти які параметри куди йдуть.
Звісно, частково проблема в розробниках які таку кашу написали. Але, як підмічено, навіть в АПІ для баз даних така ж проблема.
Краще вже Рубі з цієї опери брати. Він не повільніший, а синтаксис приємніший.
Код ми писали на папірці
На ФІОТі код самостійних й контрольних теж на папірцях писали в 2017 :)
Стаття класна, жіночці респект!
Тому що після отримання пряником в табло і через певний період коли в голові «ага, он воно що» клацає, ти розумієш наскільки Раст продуманий і класний, компілятор розумний, а екосистема потужна. Звідти і любов від розробників.
Як вище сказали, просто багато хто може не дійти до плато розуміння і продуктивності. Це як з ФП — більшість ФП хейтерів просто не побачили цільної картини, елегантності і продуктивності від парадигми. Винити тут важко, все через криву навчання. Це стосується багатьох технологій і фреймворків, Раст просто одна з них.
Статическая типизация напрямую влияет на читабельность.
В тому то й біда, що чули. Інфоцигани постарались.
В школі схожі аплікації робили на уроках.
Всё так. Киллер-фича Раста это высокий уровень абстракции (Sum Types, traits, iterators), при этом сишная скорость и возможность опускать на уровень разыменования указателей.
Так же я бы отдельно вынес очень умный компилятор и borrow checker. Такого просто нет нигде больше.
На Ассемблере тоже можно решить любую проблему, дело разве в этом?
Раст в разы безопасней, на нем быстрее пишется код, в нем лучше экосистема для разработки (тесты из коробки, cargo, clippy, rust-analyzer), он позволяет писать более сложные абстракции через трейты, при этом сохраняя перфоманс. Короче, скорей наоборот — С++ стоит выбирать вместо Раста если вот прямо нет какой-либо нужно либы или если уже есть развитая экосистема (например, геймдев и фреймворки).
Как только Питон код можно будет читать без 50 грамм и он будет работать быстрее улитки, так сразу с Раста на него перейдем. На текущем проекте у меня как-раз легаси Питон и новый сервис на Расте. Питон хорош максимум небольшие скрипты писать, но что-то надежное и поддерживаемое вообще нет. Из этой оперы уж лучше Руби/Ноду брать.
функциональное программирование.
В него проще вкатиться через само программирование, параллельно изучая соостветующие темы вроде функций, а на математическое понимание и теорию категорий потом выйдешь сам. Кроме того, наверное 90% математики упомянутой в этой теме тебе не помогут при изучении ФП, так что если это твоя конечная цель, то лучше сразу с корабля на бал.
Всегда рекомендую следующие книги (на JS — доступней и легче всего для большинства разрабов):
Легкий старт
Хардкорный старт
Лекции по теоркату
А еще лучше потратить это время на изучение английского
Пишу на Расті вже майже півроку. Класно, що все більше компаній і продуктів переходять на нього.
Єдиний мінус мови — поріг входу доволі великий. Не тільки через те, що Раст низькорівневий і треба щоб в голові з’явився borrow checker, але й через те, що ідіоматичний Раст на половину мова функціональна: імутабельність, функції як значення, ітератори, ADT і паттерн матчінг, Option і Result функтори. Мені здається без функціонального бекграунду поріг входу для середнього розробника ще вищий, ніж здається.
Для C++ панства Раст це можливість скинути з плеч необхідність слідкувати за стрілянням по ногам, збільшити надійність програм, при цьому не втрачаючи швидкодії.
Если работать и запускаться будет хотя бы с такой же скоростью, вполне может быть.
Коли хочеться Trait’ів, але виходить тільки натягнути сову на глобус.
У Руби хоть ООП ближе к трушному Smalltalk и очень элегантный синтаксис. Из императивных динамических языков его лучше всего учить.
Когда вы уже поймете, что в Европу едут не только за зарплатами, а за общим уровнем культуры и жизни. Если смысл только в деньгах, то конечно проще сидеть в Киеве и сыры покупать за 500.
Працюю з Растом вже рік (не блокчейн, обробка великих зображень). Дійсно, після початкового періоду «що за нісенітницю цей компілятор несе» і з досвідом розумієш наскільки мова потужна, а компілятор розумний. Просто геніально як вдалося втиснути синтаксис наскільки високого рівня в наскільки низькорівневу мову.
Я би рекомендував Раст усім хто хоче в деталях поглибити розуміння як працюють мови програмування і побачити що стоїть за цукром мов з GC.