Ходять чутки, що Зеленський ніби особисто пообіцяв вирішити проблему із «застряглими» паспортами ДП «Документ». У когось є більш конкретна інформація? У мене від берлінського Документу жодних звісток з квітня 2024...
От неправильно вони звільняють. Всі ж знають, що за законом Парето 20% робітників роблять 80% роботи. І звільняти треба тих інших 80%, бо вони лоу перфорери. А то це якісь напівміри, чесне слово.
Їм непогано заплатять за те, щоб вони не подавали позови до суду і не дуже матюкалася в соц мережах. З досвіду звільнення в іншій конторі, не Мета, в ЄС звільнення означає до 6 місяців фактично оплачуваної відпустки. Типово це 3 місяці notice period, за який тобі платять гроші, ну і потім ще дадуть еквівалент в декілька місячних зп «на прощання». Ну й акції там же. Найбільш хитрі йдуть в цьому випадку до суду, і вибивають собі там ще кращі умови. Я, власне, про те, що звільнення це, звичайно, неприємно. Особливо із жирних посад в Мета. Але фінансова подушка у них є, під мостом спати не будуть. А пункт Мета в резюме чарівним чином відкриває багато дверей.
За 1к можна взяти Макбук Ейр в мінімалці. Це не нормальний комп ні разу.
Коли я вступив в універ в 2001 на CS, то айтішечка існувала в банках, інститутах і небагатьох компаніях. Мобільні оператори тільки з’являлися, були комп’ ютерні клуби, були бухгалтерії на підприємствах. На той час не було ніякого фльору в айтішечці, чисто робота «в конторі, сраним інженером». І йшли туди або справжні фанати, або ті, хто не пройшов на ФізМат в КПІ. Я навіть приблизно не розумів, що я буду робити, коли отримаю диплом. Зарплати були звичайні інженерні. Я, ще будучи студентом, підробляв за 150 баксів верстальником. Чуваки зі старших курсів вже мали
Або от ще, наприклад, момент: вже рік 2007, і чувак приїжджає в офіс на новенькому Сеат Ібіца, приносить пляшку шампанського, ходить по кабінетах і пригощає колег. Ну, типу «обмиває» машину. Тобто ще в 2007 році купити машину, працючи айті, це все ще було «вау!», біля того ж офіса парковка ніколи не була повною, і були на ній і Славута, і Жигулі, і Дачія Логан, рагульна така, сама перша, реально без понтів. А вже за декілька років все змінилося, і місця на парковці не залишалося для тих, хто довго спав.
О, ще: в 2010му всі працювали на звичайних ПК, не лептопах. Щоб комусь дістався лептоп, треба було мати підвішений язик і їздити у відрядження до замовників. Більшість працювало під Віндовс, хто був продвинутіше, ставив собі якийсь Лінукс. Весь віндовий софт був крякнутий, розшарений в спеціальній мережевій папочці адміном. Перший день на роботі — поставити крякнуту Вінду, на неї такий же крякнутий IDE. Ніхто не парився з ліцензіями, совість також нікого не мучила. Більшість комунікації — в безкоштовному Скайп, всі акаунти свої власні, жодного втручання компанії в переписку. Хоча іноді замовники жалілися головному на когось із менеджерів або розробників. Англійська була поганенькою навіть у найкращих, запросто могли сказати щось таке, що для західних коллег вже могло звучати грубо або й образливо. Замовники іноді приїжджали до нас, платили за гулянки в ресторанах, пересуватися виключно на таксі.
ЗІ: Все, що я описав, це Київ з 2001, коли я став студентом, і до 2014, коли я поїхав з України.
Ну логічно ж: чим більший бюджет, тим менше проданих копій. Це ще Соні довели зі своїм Concord.
Шукав в ЛінкдІн. Я не розумію, що таке «падіння грейду», в обох компініях я офіційно був Senior SE. Щодо досвіду, він у мене був, формально, про що я казав. Те, що його було ну може 2%, і це були якісь сайд-проєкти, я говорити не поспішав, та й не питали. Коли питали, відповідав, що використовував різноманітні технології, в тому числі і Java, що було чистою правдою.
Писав в основному на пхп з 2006. В принципі були й інші мови, наприклад perl, але пхп завжди був основою. В 2021 році мені це набридло, і я пішов в іншу компанію як java розробник. Не фаанг, але велика і відома міжнародна компанія. На той момент у мене був дуже невеликий досвід саме на джаві, але:
— я реально писав складні розподілені системи на пхп, тому з системним дизайном усе було легко.
— після Symfony ви не знайдете нічого нового в Springboot. Ну от взагалі нічого.
— я цілеспрямовано проходив літкод задачі на джаві, щоб підучити синтаксис. Там немає нічого складного, власне пхп все своє існування копіював фічі з джави. Тобто на лайв кодінгу вам не потрібно буде рокет сайнсу з тредами, чи з якимись особливостями компілятор.
Я отримав оффер на 30% більше, ніж моя тодішня зп. При цьому робота фактично не змінилася, все та ж розробка, розподілені системи, фічі, баги. Але на пхп все те ж робив на третину дешевше.
Це, доречі, не зовсім саксесс-сторі. Бо з тієї моєї контори мене таки звільнили восени. Я потрапив під масове скорочення, і чи було причиною цьму моє темне пхп минуле, я не знаю. Можливо, доречі, і стало одним з факторів.
Зараз у мене вже є інший оффер, рівня стаф, і там взагалі немає прив’язки до конкретних технологій. Після всього, що у мене було в досвіді, я думаю, що писати зможу взагалі на будь-якій мові. Головне, щоб гарно платили. Успіхів вам у пошуку.
Вони, звичайно, можуть собі це дозволити. Приймаючи до уваги ринок. Але от мені цікаво, що вони робитимуть за декілька років, коли ринок знову почне рости? Всі й без того знають, що робота в А. це біль, а тепер ще й 100 в офісі. Де вони будуть брати кваліфікованих і мотивованих людей, а головне ініціативи людей, якщо там виживають тільки пристосуванці, готові страждати?
Ну це приблизно якщо б вас спитали про довжину вашого пеніса. Не знаєте? Так і скажіть, що не міряли. А якщо знаєте,
дайте знати щоб планувати роботу компанії
А куди він там пише, цікаво. Ну бо всі ж знають, що вся робоча комунікація закриваються разом з кришкою ноута о 18:00? Не на приватний же тефон він вам дзвонитеме? А навіть якщо так, не беріть слухавку від незнайомих номерів. Ще раз: в особистому телефоні немає робочої пошти, слаки, скайпу. Якщо компанії потрібно комунікувати з вами в позаробочий час, це а) прописується в контракті разом із компенсацію за кожну годину б) для цього вам видаются засоби. Я в минулій конторі вибив телефони з інтернетом. Не буду ж я свій мобільний інтернет на них витрачати. Ну і використовуються сервіси типу PagerDuty. Це також геморой, але ти хоч розумієш, що якщо тебе викликали, значить це щось серйозне.
Доречі, гарний проєкт. Радію за людей з прямими руками. Просто заголовок трішки поправити.
А я ще сидів і думав, як це автор за допомогою фотозбільшувача «Ленінград-2» керує пучком електронів...
Your Text is AI/GPT Generated 85.57%
AI GPT
По-перше, варто згадати, що до того падіння на початку 20го, що видно на графіку ринок ріс постійно, починаючи з 2008. Тобто те, що ринок зараз на рівні приблизно 19го, це не так вже й погано.
По-друге, ми все ще розгрібаємо наслідки того шаленого піку 22го року, коли в айтішечку ломанулися тупо взагалі всі, і на роздутих ковідних бюджетах їх на роботу взяли. Зараз звільняють потихеньку. Навіщо набирати нових співробітників, коли старих немає куди дівати?
Думаю, графік ще трохи побуде на цьому рівні і почне повільно зростати, бо потреба нікуди не ділась, технології ускладнюються експоненційно, є цілі галузі, що тільки чекають на діджиталізацію (привіт, Німеччина), і людям, що хоч раз користувалися Убером, стає все важче пояснити, чому в комунальному транспорті ще часто-густо потрібно розраховуватися кешом, а в чергу до деяких державних установ потрібно записуватися на листочку в клітинку (привіт консульство Україна в Берліні).
Як би його з таким списком на вогнищі не спалили...
Якщо це типу іронія, то я ніде не писав, що його потрібно освободити. Навпаки, якщо за нього взялися французи, я думаю у них були вагомі підстави. Ось це мене цікавить, за що ж його взяли. А сам факт того, що росіянин (нехай і колишній) сидить в тюрмі, мені скоріше подобається.
Поки ніхто не знає. Пишуть про «відмивання грошей і тероризм». Сьогодні-завтра, як кажуть, буде засідання суду, тоді будемо знати точно.
Дякую. Цікаво, що робити, якщо у мене Дії немає...