Чехія 15%. Але є нюанс. Там 60% доходу можна списати на витрати, відповідно з кожної 1000 Євро доходу оподатковуватися буде тільки 400. По факту виходе приблизно 6%. Але це тільки податок. Буде ще соц внесок (аналог нашого ЄСВ), який теж нараховується за формулою −60% від доходу + страховка.
Але стати підприємцем в Чехії можна тільки перебуваючи в Чехії на певних візах/внж/пмж. Так що сидячі в Україні податкове резиденство Чехії не отримати. Власне, як і будь-яке інше.
Якщо ж якимось чином в Чехію таки переїхати, то одразу слід закладати витрати на місцевого бухгалтера і враховувати, що аренда житла в будь-якому відносно развиненому чеському місті доволі дорога. Так що вся економія від податків буде з’їдена вартістю оренди житла
Це правда. Житло що в купівлю, що в оренду доволі дороге. Але при цьому й саме місто само по собі зручне, з класною інфраструктурою та транспортом. При цьому Чехія має біль жорстку міграційну політику, ніж до прикладу, сусідня Німеччина. Тому в Прагу їдуть за комфортним життям як західної Європи (вартість життя, податки нижче при -+ тій же якості життя, менше мігрантів зза меж Європи, скажемо так). Так самом як їдуть зі сходу, але вже ті, хто планує тут в-jobувати та інтегруватися, а не сидіти на соціалі (він доволі скромний). Тому сучасна Прага доволі інтернаціональне місто з підвищеним попитом на житло.