пора купляти платну підписку. Пітримай українське :)
фотку палаючих очей та мотиваційне письмо :)
ну дивлячись шо називати портофліом. гарне резюме може вже бути гарним портфоліом.
і гарне резюме це 80% успіху — коли у резюме чітко видно з чим кандидат працював, які задачі вирішував та які навички набув. а якшо ще є й репозиторій з якомось пет-проджектами чи темлейтами і це не соромно показати то це 100% успіху. я завжди перед співбесідою
каже шо сдет а виходить еникейшик :D ru.wiktionary.org/wiki/эникейщик
дякую за статтю, але дуже дуже дуже багато пунктів холіварні.
особливо вислови — сдет це єволюція автотестувальника. і далі шось по типу «сдет це майже розробник» тоді по логіці виходить шо єволюція сдета це повноцінний розробник ? )))) але це ж не так))
SDET має вміти самостійно пофіксити баг у додатку,
— а нащо тоді розробники? може тоді сдет ще й таймщиті буде апрувити, та таски створювати у джирі і вимоги прояснювати? ну и хай вже й девопсятину всю робить. а шо? він же сдет)))
Задача класичного автоматизатора тестування в Україні — це покриття мануальних тест-кейсів автоматичними тестами
— якшо у вас так то, вибачте, це діч повна. класичне мислення джуна яки тіки навчися писати файндбай і йде в автоматизацію.
Чим він простіший (тільки page objects на наслідуванні) тим, на жаль, менше можливостей і більша складність у підтримці.
— ага і потім на таких проектах виходить шо такі автоматизатори роблять офігенно гнучкий фреймворк , пилять його пів року а тестів у нього НОЛЬ. бо ну ми ж пилили КОР ФРЕЙМВОРК!!!111 шоб гнучкий і тд. і клиент тупо релізить такую команду бо з нею профіта нема. задача автоматизації — найменшими зусяллями зробити найбільший кавередж. усьо. шо занадто то не здраво. тести повинні перш за все велью приносити а не буди мегагнучкими.
ну і наостанньок —
Мене часто запитують про кількість тестів і мені цікаво, що дає ця метрика. Бо можна написати один е2е тест, який розріже весь додаток і буде мати велике value, а можна наплодити 100500 тестів, які будуть перевіряти, що елементи є на сторінці, або щось типу того.
— якшо у вас тест який перевіряе весь додаток один то вам також треба міняти стратегію тестування )))
і не треба ото тянути гугловських сдетів до нашого ринку. у тих гуглів інші вимоги до них і інша специфіка. у нас на ринку зовсім інший менталітет, підход у розробці та процесси тестування.
в нас шо сдет шо автомейшн однакові — набір скілів трішки відрізняється додатковими ачівками, проте ЦІЛЬ у них однакова (і це не написання якомога більше або якомога менше тестів). це створення солюшену для максимального кавереджу з мінімальними ефортами.
дякую :)
тільки вгору. можно трішки вширь, але уважно слідкувати за цим шоб не перебрати. :)
... про те як протестувати бутилку :D
то юмор був))
бо джава кльова :) сам пишу на джаві як основна мова. проте зараз на пайтоні довелося писати останні пів року))
я би роки через два в мануальному тестуванні тіки рекомендував дивитися в сторону автоматизації. коли навчишся тести мануальні писати та як апка працює з сторони юзерів, коли клієнт-серверну архітектуру подолаєш, коли руками навчишься тестувати тіки потім переходити до автоматизації вже.
а загалом треба вчити англійску. уся автоматизація на англійскій мові пишеться. як вивчиш англійську далі зможеш писати шозавгодно :D
меньше не значит не качественнее. тест ранеры описаны прекрасно, либ не меньше чем на джаву так как язык старше джавы, комьюнити та такое же как и джавистов ))
змееводы грусят
Postman позволяют запускать тесты только локально и не могут применяться в системах интеграции
у постмана есть newman который умеет в ci :)
а чому це testng це дно? наманий тест ранер. раніше був круче жюніта. з появою жюніта5 вони однакові вже.